Anasayfa » SN. ABDULLAH GÜL İLE MEHMET ŞİMŞEK AYNI TORNADAN ÇIKMADIR!

SN. ABDULLAH GÜL İLE MEHMET ŞİMŞEK AYNI TORNADAN ÇIKMADIR!

Yazar: yonetici
0 Yorum 171 Görüntüleyen

SN. ABDULLAH GÜL İLE MEHMET ŞİMŞEK AYNI TORNADAN ÇIKMADIR!

 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de Exeter Üniversitesi Mezunlarındandır!

Mehmet Şimşek (d. 1 Ocak 1967, Gercüş, Batman), Kürt kökenli Maliye Bakanımızdır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünü bitiren Şimşek sonrasında yüksek lisansını Abdullah Gül gibi İngiltere’de University of Exeter‘de tamamlamıştır. Daha sonra Türkiye’ye dönmüş, Ankara’da üç ay süre ile Etibank’ta çalışmıştır. Ardından Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçiliği’nde yaklaşık dört yıl kıdemli ekonomist olarak hazırlanmıştır. 1997’de New York’a yollanmış ve uluslararası yatırım bankası UBS’in hisse senedi analiz kısmında araştırmacı olarak görev yapmıştır. 1998 yılında İstanbul’a dönerek Deutsche – Bender Menkul Değerler’de iki yıl çalışan Şimşek, dünyanın önde gelen yatırım bankalarından birisi olan Merrill Lynch’e atanmış ve İngiltere’ye taşınmıştır. Bu Mehmet Şimşek gibilerin okulu bitirir bitirmez, İngiltere University of Exeter’e, sonra ABD Büyükelçiliği’ne, ardından New York ve Londra’ya kabullerinde, acaba Kripto kökenlerinin, gizli sicil kütüklerinin, çifte kimliklerinin ve nesilden nesile aktarılıveren özel kültürlerinin de önemli payı var mıydı? Bunlar süper zekâ veya dahi kafa olmadıklarına göre bu hızlı yükselişin sırrı ne olaydı?

Bir arkadaşımız, önemli bir Bankanın Genel Müdür Yardımcısından aktarmıştı. “Bir Kudüs ziyaretimizde İsrailli yetkililer bizi kasıtlı olarak saatlerce havaalanında tutmuşlar ve doğru konuştuğumu test etmeleri için bana dedemin dedesinin ismini sormuşlardı. Bilmediğimi söyleyince onlar açıklamışlar, ben de şaşırmıştım. Sonradan öğrendim ki, bizdeki Nüfus Kütük Kayıtları tutulan MERNİS sistemini İsrailliler kurmuşlar ve bir nüshasını kendileri için kopyalamışlardı.” Tabi Ermeni, Yahudi ve Pakraduni kökenlilerin de tespitini yapıp kayıtlarını tutmuşlardı.

2000 yılı ortalarında başlayan Merrill Lynch döneminin ilk günlerinde Sayın Şimşek’in sorumluluk alanında Türkiye, Yunanistan, Mısır ve İsrail’i içeren Akdeniz bölgesi bulunmaktadır. 2001’in ortasından itibaren de sorumluluk alanına Rusya, Polonya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti gibi gelişmekte olan Avrupa ülkeleri de katılmıştır. Sayın Şimşek 2005 yılı sonunda Merrill Lynch’in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Ekonomik ve Stratejik Araştırmalar Bölümü Başkanlığı makamına çıkarılmıştır. Temmuz 2007 Seçimleri’nde AKP Gaziantep milletvekili, Haziran 2011 Seçimleri’nde AKP Batman milletvekili, Haziran 2015 Seçimleri’nde AKP Gaziantep milletvekili olarak meclise girmesi sağlanmıştır. 60. hükümette 2007 yılından Nisan 2009’a kadar “Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı” görevini, 2009 Mayıs ayından günümüze kadar ise “Maliye Bakanlığı” görevini üstlenmiş durumdadır. Siyonist sermaye güdümlü “Emerging Markets” Dergisi tarafından 2013 yılında “Yükselen Avrupa’da Yılın Maliye Bakanı” seçilen Sayın Şimşek, aynı yıl “Foreign Policy” Dergisi tarafından da dünyanın en etkili 500 kişisinden biri olarak gösterilen kahramandır.(!?) Kendisinin Türkiye Cumhuriyeti’nin yanı sıra İngiltere vatandaşlığı da bulunmaktadır.

Milli Çözüm’ün sadık elemanlarından bir kardeşimiz anlatmıştı:

Üniversite yıllarında Mehmet Şimşek’in yeğeni Abdulazim Şimşek ile Ankara İlim Yayma Yurdunda birlikte kalmıştık. Kendisi Kürt kökenli ve dindar görünümlü bir arkadaşımız olmasına rağmen aynı zamanda koyu ve kuruntulu bir PKK sempatizanıydı. Zaten bu yüzden Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden rahatlıkla burs sağlanmıştı. Ayrıca kökeninden ve fikirlerinden ötürü özel ilgi gördüklerini, hafta sonlarında kızlı erkekli evlerinde kalması için fırsat verildiğini, çalışma gruplarına davet edildiğini anlatmaktaydı. Aynı arkadaşım, “amcası Mehmet Şimşek’in, henüz İngiltere’de çalışmakta iken ve siyasetle ilgisi yokken 2 yıl sonra Türkiye’ye bakan olarak geleceğini bizlere de, aile çevresine de söylediğini” aktarmıştı. İşte görüyorsunuz ya, bizdeki demokrasi ve seçim nasıl bir aldatmaca ve dayatmacaydı. Çünkü bakanlarımız ve başbakanlarımız bile dış merkezlerde ve bildik mahfillerde yıllar öncesinden hazırlanmaktaydı. Zavallı halkımız da “bunları biz seçip iktidara taşıdık!” diye boşuna sevinip avunmaktaydı. Oysa iktidar da ana muhalefet de aynı odaklarca ayarlanıp uyarlanmaktaydı.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi