Anasayfa » Recep T. Erdoğan’ın reklamı için; JOHN PERKINS KAÇA KİRALANIYORDU?

Recep T. Erdoğan’ın reklamı için; JOHN PERKINS KAÇA KİRALANIYORDU?

Yazar: yonetici
0 Yorum 131 Görüntüleyen

Recep T. Erdoğan’ın reklamı için; JOHN PERKINS KAÇA KİRALANIYORDU?

 

Meşhur ekonomist John Perkins, zaten kendi mesleği ve marifeti olan “TETİKÇİLİK” yapmak üzere Türkiye’ye konferansa getiriliyordu. Bizlere hiç yabancı olmayan, ama toplum için oldukça çarpıcı bulunan ve “Bazı tekel şirketlerinin güdümündeki ABD’nin 3. dünya ülkelerini hangi vahşi yöntemlerle sömürdüklerini ve bu ülkelerin yönetimlerini nasıl etkileyip şekillendirdiklerini” açıklayan konuşmalarında şu hususlar hemen dikkat çekiyordu:

1- Siyasetinden ekonomisine, medyasından bürokrasisine, ABD’yi tamamen kontrolüne geçirdiğini belirttiği bu dört-beş şirketin, Siyonist Yahudilere ait olduğunu, John Perkins niye özenle gizliyor ve bu konudaki soruları yanıtsız bırakıyordu?

2- Bu gerçekleri Türkiye’de tam elli yıl boyunca ve bütün ayrıntılarıyla anlatan ve bu yüzden beş partisi kapatılıp olmaz hakaret ve hıyanetlere maruz bırakılan Erbakan Hoca’ya kapılarını kapatan sabataist medya, şimdi John Perkins’i niye ekrana çıkarıyordu?

3- Yoksa görünürde İsrail’e horozlanan, ama derinden derine, Türkiyenin tamamen siyonizmin kontrolüne geçmesi ve İran gibi tehditlere karşı İsrail’in güvenliğinin garanti edilmesi –Füze savunma sistemi gibi-  için çalışan sn. Recep T. Erdoğan’ın reklamını yapmak ve halkımızı uyutmak için mi ülkemize davet ediliyordu?

4- Acaba John Perkins’e bu tarihi hizmetleri karşılığında kaç yüz bin dolar ödeniyordu?
Çünkü, zaten “Bir Ekonomist Tetikçinin İtirafları” kitabını yayınlamamak karşılığı 500 bin dolar rüşveti kabul ettiğini, bizzat kendisi açıklıyordu.. Bunun için bir takım mazeretler sıralasa ve parayı hayır kurumlarına harcadığı yolunda ifadeler kullansa da, “Para karşılığı ve baskılar sonucu vicdanını satmaya ve güç odaklarına kiralanmaya müsait korkak bir karakter yapısı taşıdığı”  ortaya çıkıyordu.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi