Anasayfa » MİT’TE BİT YENİĞİ; MOSSAD CEMAAT İLİŞKİSİ VE HAS PARTİ

MİT’TE BİT YENİĞİ; MOSSAD CEMAAT İLİŞKİSİ VE HAS PARTİ

Yazar: yonetici
0 Yorum 259 Görüntüleyen

MİT’TE BİT YENİĞİ; MOSSAD CEMAAT İLİŞKİSİ VE HAS PARTİ

 

Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu, 28 Şubat öncesinde TSK’da olduğu gibi MİT bünyesinde de malum mezhepçi bir ekibin hızla kadrolaştığını ve üst makamlara taşındığını… Bunlara MOSSAD tarafından özellikle sahip çıkıldığını… Bugün de kendi makamlarını ve ağırlıklarını korumak için Hakan Fidan’ın etrafında kümelenip onun adamı gibi davrandıklarını yazmıştı. Eğer öyle ise, MİT hala gönüllü MOSSAD ve CIA ajanlarını bağrında barındırmaktaydı. Yoksa, bu MOSSAD bağlantılı “mezhepsel şebekeyi” korumak üzere mi, özel kanunlar çıkarılmıştı?

İsrail’de yayımlanan Haaretz gazetesinin haberine göre, Suriye’de 40 MİT’çi tutuklanmıştı!

İsrail’de yayımlanan Haaretz gazetesinde Suriye’de 40 MİT’çinin tutuklandığı yazılmıştı.

“Türkiye, 40 Türk istihbarat subayının Suriye ordusunca yakalanması, Suriye ile bir diplomatik krize yol açmıştı. Türkiye, özgür kalmalarını sağlamak amacıyla Suriye ile yoğun müzakerelere başlamıştı. Suriye, tahliyelerin, halen Türkiye’de bulunan kaçak Suriyeli subaylarının iadesi karşılığı tutukladığı MİT ajanlarını bırakacağını açıklamıştı. Suriye aynı zamanda müzakereleri, Türkiye’nin toprakları üzerinden silah transferlerini ve isyancıların oluşturduğu Özgür Suriye Ordusu’nun askerlerinin geçişinin bloke edilmesine de bağlamıştı. Ayrıca, Türk subaylarının tahliyesine ilişkin müzakerelerin sponsorluğunun İran tarafından yapılmasını da şart koşmaktaydı.”

Haaretz haberinin son bölümünde; Suriye’nin, yakaladığını öne sürdüğü Türk istihbaratçılarının “itirafları”nı da yayınladığı vurgulanmıştı. Suriye’nin bu çerçevede “(İsrail istihbarat örgütü) MOSSAD tarafından eğitilen Türk istihbaratçılarının MOSSAD’ın Özgür Suriye Ordusunu da eğittiğini açıkladıkları” yönündeki iddiası da ortalığı karıştırmıştı.[1]

Bu habere göre, MİT Suriye’de iç savaşı körükleyip, bir dış müdahaleye gerekçe hazırlamaktaydı.

Tam böyle kritik bir süreçte Çin’in müstakbel lideri Xi Jinping, Türkiye’ye tarihi bir ziyaret yapmıştı. Çin Devlet Başkan yardımcısının gündeminin birinci maddesi Türkiye’nin Suriye müdahalesinden sakındırmaktı.

Bu kritik ziyaret öncesinde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yakın çevresine Suriye konusunda yaptığı değerlendirmelerde: İsyanı desteklemek yoluyla Esad devrilmezse, Türkiye’nin askeri müdahalesinin kaçınılmaz olduğunu söylediği” medyaya yansımış ve 40 MİT elemanının yakalanmasını normal karşılamıştı.[2]

Öncelikle hatırlatayım: Araştırma şirketi ANAR demek, Beşir Atalay demektir. Beşir Atalay demek, Abdullah Gül demektir.

ANAR’ın Genel Müdürü Dr. İbrahim Uslu’nun Akşam gazetesine verdiği “2014 kavgası” başlıklı demeç oldukça enteresandı: “Türk siyaseti 2014’te yeniden dizayn edilecek. Cumhurbaşkanı, Başbakan değişecek. Tüzük gereği üçüncü dönemi bitirenler artık seçilemeyecek. AKP yönetimi neredeyse topyekûn yenilenecek. Belediye seçimlerinden hemen sonra genel seçime gidilecek. Kabine yeniden şekillenecek. Süreçte söz sahibi olmak isteyen birilerinin bu saldırıları (MİT krizi ortamını) yaptığını düşünüyorum. 2014 yaklaştıkça aynı tarz saldırıların artmasından endişe ediyorum. AKP’yi ve devlet aygıtını zayıflatmak, yanlış kararlar aldırmak istiyorlar. Çok hırpalayıcı bir süreç olacak.”

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi