Anasayfa » MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERİN SON İMTİHANI VE DERİN GÜÇLERİN OĞUZHANI!

MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERİN SON İMTİHANI VE DERİN GÜÇLERİN OĞUZHANI!

Yazar: yonetici
0 Yorum 208 Görüntüleyen

Vecdi Gönül, Oğuzhan Asiltürk ve FETÖ Cemaati

Mehmet Vecdi Gönül Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni 1960’ta tamamladı. Çeşitli yerlerde kaymakamlık yaptı. 1970’te İçişleri Bakanlığı bünyesine katıldı. Özlük işlerinde görev aldı. Sonra Kaliforniya’da Mülki İdare Amirliği konusunda master yaptı. 1972’de Mülkiye Müfettişliği görevine atandı. 1975 yılında Kocaeli Valiliği’ne tayini çıktı. 1977’de ise Emniyet Genel Müdürü yapıldı. (Arkasında Oğuzhan Asiltürk vardı) Bir yıl sonra Merkez Valiliğine alındı, ancak bir yıl sonra da Ankara Valisi olarak yine işinin başındaydı. Ertesi yıl tekrar Merkez Valisi yapıldı. Ardından YÖK üyeliğine atandı. Buradan da İzmir Valisi olacaktı. Yıl 1984’ü gösteriyordu! Sanıyorum 4 yıl kadar İzmir’de görev yaptı! Buradan ayrıldığında İçişleri Bakanlığı Müsteşarı’ydı… YÖK dışında Sayıştay’da görev aldı. Siyaset meraklısıydı. Kocaeli’nden Meclis’e taşındı. Sonra aynı yerden tekrar vekil seçildi, yine Meclis’teydi. Sonra Antalya’dan geldi! Belki en uzun süre Milli Savunma Bakanlığı yapan isimdi… Çok sevilen ve sayılan birisiydi. Hem Mülkiye’de hem de görev yaptığı yerlerde herkes övgüyle söz ederdi.

İzmir Valisi olarak görev yaptığı yıllarda, Pensilvanya burada kök salıyordu (Vecdi Gönül FETÖ’ye sahip çıkıyordu). Darbe sonrası ve öncesi bir el onu koruyordu. İstanbul’a gelmeden önce güç topladıkları yer İzmir oluyordu. Kimse onlarla ilgili bir engelleme yapmıyordu. İbrani kökenli aileler, masonluğu kente getiren kişilere destek olurken kimse “Bunlar ne yapıyordu?” diye sormuyordu! Örneğin: İzmir Muhterem (Mason) Locası’nın ilk Üstad Muhteremi, sonra sekreteri olan Hamdi Nüzhet Çancar ve (Sabataist) çevresi, Feto Cemaatinin Himmet paralarını yöneten insanların başında geliyordu. (İsrailli istihbaratçı) Davit Pardo gibi isimler de işin içinde bulunuyordu. İlaç dağıtım şirketi olan eczacı aileler, paraları bir yerden bir yere götürüyordu! Yönetim bunlardaydı. İbrani kökenli aileler, Pensilvanya’yı Sabetay Sevi’ye benzettikleri için sevgi duyuyor ve sahip çıkıyordu.

Sabatay Sevi de vaazlarında ağlıyor, düşüp bayılıyor, transa giriyordu!? Evet, İzmir’i anlamadan bu yapıyı çözmek çok zordu. Devletin içinden gelen desteği bilmeden temizlik operasyonlarını sağlıklı yürütmek imkânı yoktu. Vecdi Gönül İzmir’de görev yaparken, bunlarla bir teması olmuş muydu? Gönüllü mü yapıyordu yoksa kol kanat açmak zorunda mı kalıyordu? Ya da hareketin büyümesi için bilerek yol mu veriyordu? Cevap Vecdi Bey’de… İçişleri Bakanlığı’nda görev yaptığı yıllarda kadrolaşma yolunda adımlar atılıyor muydu? Belli isimlerin önü açılıyor muydu? Birileri, “görmezden” geliniyor muydu?

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi