Anasayfa » Milli Çözüm Dergisi Konya Yeni Hizmet Binasının Açılışında: AHMET AKGÜL ÜSTADIMIZIN BASIN SÖYLEŞİSİ

Milli Çözüm Dergisi Konya Yeni Hizmet Binasının Açılışında: AHMET AKGÜL ÜSTADIMIZIN BASIN SÖYLEŞİSİ

Yazar: yonetici
0 Yorum 245 Görüntüleyen

Milli Çözüm Dergisi Konya Yeni Hizmet Binasının Açılışında:

AHMET AKGÜL ÜSTADIMIZIN BASIN SÖYLEŞİSİ

        

Öncelikle, mübarek ve müstesna ilimiz Konya’mızda, Milli Çözüm Dergimizin bu çok güzel ve mükemmel yeni hizmet bürosunun açılışına önayak olan ve katkı sunan, başta çok değerli kardeşim Necmettin Bişkin’e ve diğer tüm gayret ehline, tebrik ve takdirlerimi sunuyorum. Davetimize icabet eden tüm Basın Mensubu arkadaşlarımıza, Siyasi Parti ve Dernek temsilcisi konuklarımıza ve seçkin yazarlarımıza da teşekkürlerimi arz ediyorum.

Hz. Peygamber Efendimiz bir hadis-i şeriflerinde:

“Gerçeği anlamak, haklı ve hayırlı olanı araştırmak ve toplumu aydınlatmak için, soru soranlar dört türlü sevaba ortak olurlar” buyurmuşlardır.

Kendisine farz-ı ayn olan (önemli ve öncelikli bulunan) faydalı ve kapalı konuları sormak lazımdır. Bir hadis-i şerifte:

“İlim hazinedir. Anahtarı ise sual sormaktır. Bilmediklerinizi sorun ki, Allah-u Teâlâ sizlere merhamet etsin. Çünkü sual sormakla dört kişi mükâfat alır: Soran, cevap veren, dinleyen ve bunları seven ve destekleyen. (Hepsi sevaba ortaktır.)” buyrulmaktadır. (Ebu Nuaym)

Faydalı bir soru sorana bildiği halde cevap vermemenin vebali de ağırdır. Hadis-i şeriflerde:

“Âlimin bildiğini söylememesi, cahilin de bilmediğini sorup öğrenmemesi vebaldir. Çünkü Allah-u Teâlâ, “Bilmiyorsanız, ilim ehline sorun” diye emretmiştir.” (Taberani)

“İlmini başkasına bildirmeyen, hazineyi gömüp kimseye yardım etmeyene benzer.” (Taberani)

“İlmini gizleyene, (ve insanları yararlı bilgisinden mahrum edene) denizdeki balıklardan, gökteki kuşlara kadar her şey lanet eder.” (Darimi)

“İlmini gizleyen kimseye, kıyamette ağzına ateşten gem vurulacaktır.” (Taberani)

İlim sahibi biliyorsa söylemeli, bilmiyorsa bilmiyorum demelidir. Çünkü fetva vermenin mesuliyeti çok büyüktür. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

“Bilmiyorum” demek ilmin (ve samimiyetin) bir gereğidir ve aklın-insafın kemâlindendir.” (İbn-i Mace)

SORU: Milli Çözüm Dergisi ne maksatla çıkıyor… Amacı ve yayın politikası nelerdir?

Ahmet Akgül: Cenab-ı Hakka sonsuz şükürler ediyoruz. 19 yıldır Milli Çözüm Dergisi her ay dolu dolu çıkmaktadır. Neden?

Lütfen dikkat buyurunuz; hem iktidar takımının hem de muhalefet kanadının, ülke çıkarlarımız konusunda tutarlı ve duyarlı olmadıkları hususlar vardır. İşte bu nedenle “doğru”ları ve saklanan durumları ortaya koyacak ve toplumun hissiyatına ve ihtiyacına tercüman olacak bir yayın organı lazımdı, Milli Çözüm bu boşluğu doldurmak için yola çıktı.

Cumhur İttifakı’nın, yani AKP ve MHP kanadının yararlı ve başarılı icraatları da vardı. Bunun gibi CHP ve İP ağırlıklı Millet İttifakı’nın da haklı ve hayırlı çıkışları vardı… Ama her iki tarafın da, sanki sözbirliği etmişçesine, özenle gündemden uzak tuttukları ve sürekli kapatmaya çalıştıkları konular da bulunmaktaydı. İşte Milli Çözüm bu karanlık noktalara projektör tutmak için kolları sıvadı.

SORU: İktidar ve muhalefetin toplumdan gizledikleri ve ortak hareket ettikleri konular nelerdir?

Ahmet Akgül: Siyonist Sermaye Baronlarının dayatmasıyla, Avrupa Uyum Yasaları icabı özel kanun çıkardılar: “Hazine, Merkez Bankasından borç para alamazdı!” Merkez Bankası bastığı paraları, çoğu özel 10 bankaya ucuz faizle satacaktı. Sonra Hazine bu bankalardan iki misli faizle para toplayacaktı!..

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi