Anasayfa » Mahmut Sami Efen-di Erbakan Hoca`ya:

Mahmut Sami Efen-di Erbakan Hoca`ya:

Yazar: yonetici
0 Yorum 162 Görüntüleyen

MAHMUT SAMİ RAMAZANOĞLU

 

 

1977 yılında yapılan seçimlere yakın siyasi çalışmaları yönlendirenlerle toplantı yapılmıştır. Eren-köy`de bir evde yapılan bu toplantıda Erbakan Hoca ve Sami Efendi arasındaki hususi görüşme 1-1.30 saat sürmüştü. Bu hususi görüşmeden sonra salonda kendilerini bekleyen güzide topluluğun yanına çıkmış-lardır.
Sami Efendi bu topluluğun huzurunda torunu Mahmud Kirazoğlu`na bir ferman okutmuştur ki bu fer-manla MSP hareketine nasıl baktığı açık açık ortada-dır. Ve MSP hareketi Sami Efendinin nazarında bir İslami Cihad Hareketidir. Ve yine aynı fermada bü-tün bağlılarının madden ve manen MSP hareketine katkıda bulunmaları istenmektedir.
Fermanın okunup bitirilmesinden sonra Sami Efen-di Erbakan Hoca`ya:
-Biz şimdi size ne yapmak suretiyle yardımcı olabi-liriz? diye sorar.
-Efendim tensibiniz olursa damadınız Ömer Kirazoğlunun, Tahir Büyükkörükçü Hocaefendinin ve bazı güzide zevatın önümüzdeki seçimlerde MSP`den aday olmalarını arzu ediyoruz.
Etrafındakilerin yüzlerine bakarak verdiği cevap ta-vır ve mana olarak fevkalade manidardır :
– Bu bir emirdir yerine getirilsin.
Ve arzu edilen zatlar MSP`den aday olurlar. Bir kısmı mebus olur bir kısmı olmaz ama bu hadise Sami Efendi merhumun MSP`ye hangi gözle baktığının açık açık ifadesidir.
Ve arzu edenlere bu satırların yazarı bu hadisenin bir çok şahidini gösterebilir. Hadisenin şahidlerinin Ömer Kirazoğlu dışında büyük bir ekseriyeti henüz hayattadır.

 

 

MEŞREB Mİ TEFRİKA MI? – Mustafa AKGÜN

 

 

MİLLİ ÇÖZÜM MAKALELERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi