Anasayfa » İttifak Yapılırken Dikkat

İttifak Yapılırken Dikkat

Yazar: yonetici
0 Yorum 205 Görüntüleyen

1-Bu ittifak kesinlikle SP çatısı altında gerçekleşmelidir.

2-Çünkü Milli ve evrensel projelere, kalıcı ve kapsayıcı hedeflere sahip olan Saadet Partisi’dir.

Abdüllatif Şener de bu gerçeği itiraf etmiştir. Sn. Namık Kemal Zeybek’in de bu gerçeği kabullenmesi beklenir.

3-SP, teşkilatları ve tabanı ile her türlü hizmete ve seçime hazır bilinçli ve dinamik vaziyettedir.

4-Erbakan Hocamızın aziz hatırasına ve manevi mirasına da ancak böylesi layık ve yakışık düşecektir.

5-Başta camiamızı ve bütün kamuoyunu, bu ittifakın gereğine ve önemine ikna edecek söylemler ve yöntemler geliştirilmelidir.

6-Bu girişimin: “Milli Görüş’ü hedefinden saptırma ve Erbakan Devrini kapatma” şeklindeki sinsi heveslere dönüştürülmesine asla fırsat verilmemelidir.

7-Sn. Fatih Erbakan Bey’in 12 Mart 2011 Ankara Anadolu Hotel’de yapılan geniş istişare ve değerlendirme toplantısında dile getirdiği şu husus dikkatle irdelenmeli ve izlenmelidir:

“Rahmetli Babam ve Muhterem Hocam’la otuz yılı aynı binada, kızı ve oğlu olarak bir arada geçirmek, O’nun sürekli talim ve terbiyesi altında yetişmek bize nasip olmaktaydı. Dünya ve Ülke siyasetiyle olsun, teşkilat meselesiyle ilgili olsun, hemen her konuyu bizimle paylaşır, hiçbir şeyi saklamazdı. Bizim öğrendiğimize göre; Hocamız kendisinden sonra hiçbir vasilik, vekillik, halifelik makamı ve ikinci adamı bırakmamıştı… Muhterem Babamızın sadece sadıkları vardı ve onlarla gurur ve huzur duyardı! Ama buna rağmen ve biz ailesi olarak henüz taziyemizi bile yerine getirmemişken, birilerinin yangından mal kaçırır gibi bir fırsatçılıkla, kendilerini Erbakan’ın halefi ve Milli Görüş’ün yeni Lideri ilan etme ve SP adına her şeye tek başına yön verme gayretleri bizde hayret ve hayal kırıklığı uyandırmıştı! Oysa Hocamız: “Sekiz kişilik Yüksek İstişare Heyeti kendi arasında müzakere ettikten, hatta partimizin diğer yetkili birimleriyle de konuyu görüşüp değerlendirdikten sonra bir başkan seçilsin” buyurmuşlardı. Yüksek İstişare Kurulu üyeleri olan Zevat’ın bile çoğunun devre dışı bırakılarak alel acele alınan kararların bazı endişelere yol açması doğaldı ve düzeltilmesi lazımdı. Aksi halde bu yanlışlık ve haksızlıklara kalkışanlar karşılarında önce bizi bulacaklardı!” (DİKKAT: Bunlar bize toplantıya katılan önemli şahsiyetlerin naklettiği notlardan derlenmiştir.)

Yani bu tür ittifak girişimlerinde olsun, partimizin gelişmesiyle ilgili gayretlerde olsun, birilerinin Erbakan Hocamızın tayin edilmiş vekili ve kefili, Milli Görüş’ün manevi lideri gibi davranmasına, dava mensuplarımızın sadakat ve itaat duygularını istismarına asla müsaade edilmemelidir. Fatih Erbakan Bey, teşkilatta yaşanan sıkıntıların temel kaynağı olan bir konuya dikkat çekmekle çok önemli bir görevi yerine getirmiştir. Bu asaletli ve cesaretli tavrıyla, bazılarının yaptığı gibi tenkidi değil, tebrik ve takdiri hak etmiştir.

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi