Anasayfa » İTHAL EKONOMİ BÜROKRATLARI VE ABD’NİN İSRAİL BATAKLIĞI

İTHAL EKONOMİ BÜROKRATLARI VE ABD’NİN İSRAİL BATAKLIĞI

Yazar: yonetici
0 Yorum 115 Görüntüleyen
New York Merkez Bankası Elemanı Fatih Karahan MB Başkanı Yapılmıştı!
Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın istifa etmesi üzerine, Cumhurbaşkanı kararıyla Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Fatih Karahan Merkez Bankası Başkanlığına atanmıştı. 1982 yılında Eskişehir’de doğan Fatih Karahan, 2006’da Boğaziçi Üniversitesi Matematik ve Endüstri Mühendisliği bölümlerini tamamladı, 2012 yılında ABD Pensilvanya Üniversitesi’nde ekonomi alanında yüksek lisans ve doktorasını yapan Karahan, iş hayatına, mezun olduğu 2012’de New York Merkez Bankası’nda ekonomist olarak başladı. 2022 yılına kadar New York Merkez Bankası’nda İş Gücü ve Para Politikası Danışmanı olarak çalışan Karahan aynı zamanda Columbia Üniversitesi ile New York Üniversitesinde de yarı zamanlı akademisyenlik yaptı. 2022 yılında Amazon’da ekonomist ve baş ekonomist olarak da görev yapan Karahan, Cumhurbaşkanı kararıyla 28 Temmuz 2023’te Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atanmıştı.
Yani ABD Siyonist Yahudi sermayesinin bir figüranı alınıp, diğer bir figüranı Merkez Bankasının başına taşınmıştı!?
Merkez Bankası Eski Başkanı Hafize Gaye Erkan: “Kamuoyunun malumu olduğu üzere son dönemde şahsıma yönelik büyük bir itibar suikastı kampanyası düzenlenmiştir. Bu süreçten ailem ve dahası henüz bir buçuk yaşına bile girmemiş günahsız evladımın daha fazla etkilenmemesi için, Sayın Cumhurbaşkanımızdan, ilk günden beri şerefle yürüttüğüm görevimden affımı talep etmiş bulunuyorum” sözleriyle istifa ettiğini açıklamıştı.
Merkez Bankası’nın yeni Başkanı Fatih Karahan, son ABD Büyükelçisi ve Siyonist İsrail Hizmetçisi Murat Mercan’ın yeğeni olmaktaydı!
Yeni Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, aynı zamanda son ABD Büyükelçisi Murat Mercan’ın yeğeni olmaktaydı. Ayrıca Murat Mercan’ın damadı Alparslan Bayraktar da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yapmaktaydı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın istifasını duyurmasının ardından yeni Başkan Fatih Karahan atanmıştı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla birlikte görevine başlayan Fatih Karahan, aynı zamanda 12 Ocak’ta görevi sona eren eski ABD Büyükelçisi Murat Mercan’ın yeğeni olmaktaydı, Karahan, emekli Büyükelçi Murat Mercan’ın ablası Prof. Dr. Hatice Karahan ile SGK Eski Genel Müdürü Prof. Dr. Servet Rüştü Karahan’ın oğullarıydı. Karahan, TCMB yönetiminin değişmesiyle 28 Temmuz 2023’te Hafize Gaye Erkan’la birlikte Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atanmıştı.
Murat Mercan’ın damadı Alparslan Bayraktar ise mayıs ayında yapılan seçimlerden sonra kurulan kabinede Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na atanmıştı. Bayraktar, 2018 yılında hayatını, Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Murat Mercan’ın kızı Saide Simin Mercan ile birleştirmişti. Murat Mercan o dönem Tokyo Büyükelçisi olarak görev yapıyordu. Bayraktar çiftinin nikâh şahitliğini Erdoğan ile o dönemki TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yapmıştı.
Murat Mercan’ın Yahudi aşkı!
Hasan Murat Mercan, daha önce Erbakan’dan koparılan Erdoğan’ın Yenilikçi Hareketi ile ABD Yahudi Lobisi arasında irtibat kuran insandı. Ayrıca bu Murat Mercan AKP iktidarının Siyonist İsrail’le normalleşme sürecinin de mimarıydı. Murat Mercan AKP Milletvekilliği sırasında B’NAI B’RITH (Ahit’in Çocukları) isimli Siyonist Yahudi örgütüyle Erdoğan iktidarının ilişkilerini sağlamıştı. Sonradan Türkiye’nin Washington Büyükelçisi yapılan Murat Mercan, Sn. Erdoğan’a danışmanlık yapmak ve stratejik akıl sunmak üzere Yahudi Siyonist Kalman Chaim Sporn ile anlaşmışlardır.
Mehmet Şimşek’in Derdi Yabancı Yatırımcı; Yani Siyonist Sermaye Baronlarıydı!
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, istifa eden Merkez Bankası Başkanı Gaye Erkan’ın yerine gelecek isme dair ayrıntıları, ‘İngilizce’ mesajıyla açıklamıştı. İktidarın ekonomi politikaları kur, enflasyon ve cari açık gibi göstergelerde rekorlar kırmıştı. Buna siyasi belirsizlik de eklenince yabancı yatırımcı ülkeden kaçmıştı. Bunda, kendisine ‘ekonomist’ diyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yanlış kararlarının da etkisi vardı. Seçimler sonrasıysa ekonomide ‘U dönüşü’ yaşanmıştı. Kötü giden ekonomiyi toparlaması için ‘tam yetki’yle Hazine ve Maliye Bakanlığına getirilen Mehmet Şimşek, ABD Siyonist sermaye çevrelerinin talimatıyla Merkez Bankası koltuğuna Hafize Gaye Erkan’ı taşımıştı. Erkan döneminde faizler %45 seviyesine çıkmıştı. Ancak Erkan’ın ‘iletişim’ hataları, sekiz ay sonra istifa etmesine yol açmıştı. Göreve geldiğinden bu yana yabancı yatırımcı için ülke ülke gezen Mehmet Şimşek, yeni Başkana dair ayrıntılarıysa İngilizce mesajında paylaşmıştı. Şimşek, yeni başkanın: “Olağanüstü bilgi birikimi ve uzmanlığa sahip, saygın bir makro ekonomist” olacağını yani küresel sermayenin hizmetkârlığını yapacağını açıklamıştı.
Ayasofya Camii üst galeri giriş ücreti 25 Euro’ya (875 TL) çıkmıştı!
Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nin üst katına Türk vatandaşlarının 25 euro giriş ücretini ödeyerek girebileceği netlik kazanmıştı. Bazı vatandaşlar bu ücreti fazla bularak tepki koymuşlardı. Ayasofya’nın galeri katının müze yapıldığı ve Türklerin 25 euro verse bile giremeyeceği iddiaları tartışılmıştı. Yeni uygulamayla Türk vatandaşlarının 25 euro yani yaklaşık 875 lira ödeyerek biletli bir şekilde, Bizans mozaiklerinin bulunduğu galeri katını gezebilecekleri açıklandı. Ancak bazı vatandaşlar bu ücrete karşı çıktı. Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nde 15 Ocak’ta ibadet için gelenler ile camiyi turistik amaçlı ziyaret eden yabancı turistlerin girişlerini ayıran yeni bir uygulama başlatılmıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ayasofya’da gerçekleştirilen restorasyon ve koruma çalışmaları çerçevesinde ziyaretçiler için hazırlanan galeri katının, 3. Ahmet Çeşmesi karşısına konumlandırılan bilet gişesi hizmete açılmıştı. Ayasofya Camiine turistik amaçla gelen yabancılar ise giriş ücreti olarak 25 euro ödemeye başlamıştı.
“Biletli Bile Türk Vatandaşları Giremiyor” İddiaları Tartışılmıştı!
Yeni uygulamanın yürürlüğe girmesinin ardından Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nde Bizans mozaiklerinin yer aldığı galeri katının Türklere yasak olduğu, sadece yabancı turistlerin ziyaretine izin verildiği iddiası sosyal medyada gündeme taşınmıştı. “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bilet alsa bile Ayasofya’nın üst katına giremiyor” şeklinde ortaya atılan iddia sonrası bazı vatandaşlar uygulamaya tepki gösterirken, bazıları da iddianın doğru olmadığını vurgulamıştı. Ayrıca “Turistler cami kısmına ayrı, üst kata çıkmak için ayrı para ödüyor” şeklinde iddialarda bulunmuşlardı.
Türk Vatandaşları Ancak Ücretini Ödeyerek Üst Kata Çıkacaklardı!
Kültür ve Turizm Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nin üst katındaki galeri bölümüne 22 Ocak 2023 itibarıyla Türk vatandaşlarının 25 euro karşılığında girebilecekleri açıklanmıştı. Galeri katını ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının 3. Ahmet Çeşmesi karşısına konumlandırılan bilet gişesinden bilet almaları ve girişten geçiş yaparak Harim Katı (ibadet edilen alan) ile Osmanlı Dönemi eklerini görebilecekleri vurgulanmıştı. Öte yandan Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nin galeri katını ziyaret etmek için belirlenen giriş ücretinin Türk vatandaşları için de 25 euro olmasına bazı vatandaşlar karşı çıkmışlardı.

 

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

Yorum Yap

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi