Anasayfa » IMF, KEFALET GARANTİSİ SAĞLADI VE YÜZ MİLYONLARCA DOLAR KOMİSYON ALDI MI, ALMADI MI?

IMF, KEFALET GARANTİSİ SAĞLADI VE YÜZ MİLYONLARCA DOLAR KOMİSYON ALDI MI, ALMADI MI?

Yazar: yonetici
0 Yorum 270 Görüntüleyen

Sn. Erdoğan! Amerikan Özel Bankalarından Aldığınız

Yüz Milyarlarca Dolar Faizli Borçlara;

IMF, KEFALET GARANTİSİ SAĞLADI VE

YÜZ MİLYONLARCA DOLAR KOMİSYON ALDI MI, ALMADI MI?

Bir insanın veya toplumun huzur bulması ve onurlu yaşaması, şu dört temel ihtiyacının doğru ve doyurucu şekilde karşılanmasına bağlıdır. “4-K” formülü dediğimiz bu doğal ihtiyaçların aksaması ise; çeşitli rahatsızlıklarının, hatta itiraz ve isyanlarının başlangıcıdır. Bunlar:

1- Kafa: Eğitim ve öğretimle, hür düşünce yeteneğini geliştirmekle, bilgi ve birikimle doyar ve olgunlaşır.

2- Kalp: İmanla, maneviyatla, güzel ahlakla ve vicdani duygularla doyarak itminana kavuşacaktır.

3- Karın: Karınlar helal ve yeterli gıdayla, ülkede milli sanayi ve tarımın kalkınmasıyla ve herkesin insanca yaşayacağı şartların oluşturulmasıyla doyacak ve huzura kavuşacaktır.

4- Kişilik (itibar): Her insan, doğuştan kazanılan ve temel insan haklarından sayılan; can, mal ve namus emniyetine, din ve düşünce hürriyetine sahip olarak yaratılmıştır. Bu nedenle herkes; dinine, kökenine, kültürüne, düşüncesine ve sosyal statüsüne bakılmaksızın “saygın bir varlıktır”, ve itibar görmek onun hakkıdır. Horlanmak ve dışlanmak, gizli bir esaret ve açık bir hakaret tavrıdır.

Bir çocuk dünyaya geldiğinde, önce karnının açlığını gidermek üzere ağlamakta ve kendisine gıda ve bedenine – karakterine maya olacak şifalı sütünden emmek üzere anne kucağına bırakılır. Yani doğal ve doğru olan öncelikle KARNININ doyurulmasıdır. Ardından, şefkat, merhamet ve sevgiyle KALBİ; yavaş yavaş algılama seviyesine uygun; samimi ve gerçekçi bilgiler, ninniler ve hikâyelerle KAFASI doyuma ve doldurulmaya başlanacaktır. Çocuklara bebeklikten itibaren, sevginin yanında saygı duyulması, ciddiye alınması, itilip kakılmaması, suçlarından dolayı hemen hırpalanmaması… Yani ona bir insan gibi davranılması, kendisine bir kişilik ve onurkazandıracak, özgüveni ve girişim cesareti olan birisi olarak hayata hazırlanacaktır. Yani, İTİBAR ve İTİMAT sahibi olacaktır.

Bu “4-K” formülü; sadece fertler için değil, cemiyetler ve milletler için de gerekli ve geçerli kurallardır.

Ancak maalesef 17 yıllık AKP iktidarının günü kurtarıcı ama geleceğimizi karartıcı icraatları sonunda; işte EKONOMİ tıkanmış, ailevi ve ahlaki dejenerasyon hızlanmış, Eğitim Sistemi, basın-yayın disiplini laçkalaşmış, toplumun yarısı zillet-illet (rezil ve hastalıklı) sayılıp dışlanmış, maalesef insanlarımız hem itibarını hem de devlete olan itimadını kaybetmeye başlamış ve sosyal patlamalara zemin hazırlanmıştır.

Şahsi ihtiras ve iktidarları için milletimizi, “Cumhur İttifakı = Zillet ve İllet İttifakı” gibi siyasi ve çok tehlikeli kamplara bölenler, bu dışlayıcı ve kışkırtıcı tavrın ülkemizi nereye sürükleyeceğinin farkına bile varamayacak kadar şuursuz ve sorumsuz davranmaktadır.

İşte bakınız “Medeniyetler İttifakı” safsatası yeniden sahneye çıkarılmış, 14 yıl önce Türkiye ve İspanya’nın öncülüğünde başlatılan ve bir ara vazgeçildi izlenimi oluşturulan şeytani ittifak yeniden aktif hale taşınmıştır. Yani FETÖ belasından hâlâ ders alınmamıştır.

Türkiye’de seçim iş birliği için yapılan ittifaklar tartışılırken, bu Siyonist ittifaka topyekûn karşı durulmalıdır. Dinlerarası Diyalog ve Medeniyetler İttifakı gibi ifsat faaliyetleri yeniden hız kazanmıştır. BM Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Moratinos, Dışişleri Bakanlığı’nın daveti üzerine Türkiye’ye gelme hazırlığına başlamıştır.

AKP iktidarı 2005 yılından bu yana ‘İttifak’ın eş sponsorluğunu yapmaktadır.

..

 

 

 

makalenin tamamı için tıklayınız…

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi