Anasayfa » İKTİDAR KAVŞAKTA (A’RAF’TA) TSK SAVAŞTAYDI

İKTİDAR KAVŞAKTA (A’RAF’TA) TSK SAVAŞTAYDI

Yazar: yonetici
0 Yorum 205 Görüntüleyen

İKTİDAR KAVŞAKTA (A’RAF’TA) TSK SAVAŞTAYDI

 

“Kendilerinin has adamları ve yüksek zekâlı danışmanları” sandıkları, ama aslında derin mahfillerin ve Siyonist Lobilerin elemanları olan yandaş yazar ve yorumcu takımı, başta Sn. Erdoğan olmak üzere (zaten başkasına gerek yoktu) bütün AKP kurmaylarına sürekli şu safsataları telkin edip durmaktalardı: “Dünyada iki güç: Avrupa ile Amerika, yeryüzünde üstünlük sağlama ve hâkimiyet kurma kavgasına tutuşmuşlardı. Bu kapışmadan Avrupa’nın başarılı çıkması ihtimali çok zayıftı; Amerika her bakımdan şanslıydı ve o kazanacaktı. Öyle ise Türkiye’nin Avrupa’nın değil, Amerika’nın safında yer alması lazımdı. Böylece Türkiye ABD sayesinde bölgesel güç olacak, hatta kurulacak Kürdistan’ın hamisi yapılacak, haliyle sorunlarından kurtulup huzura kavuşacaktı”!?            

Erbakan Hoca’nın tabiriyle ve feraset-basiret seviyesi itibariyle: “Ağzı süt kokan çocuklar” veya dış güçlere gönüllü figüranlık yapan kiralıklar dışında, aklı başında hiç kimsenin inanmayacağı bu tavsiyeler yandaş gazete ve TV’lerde (ve herhâlde özel görüşmelerde) devamlı tekrarlanıp beyinler esir alınmaktaydı. Oysa Avrupa’nın da Amerika’nın da yuları aynı Siyonist odakların elinde bulunmaktaydı. Güya AB’den uzaklaşıp ABD’ye sığınmak, çıyandan kaçıp yılana sarılmaktan farksızdı. Bu şeytani teklif ve tavsiyeler, Türkiye’yi büyük İsrail’e vilayet yapmanın hıyanet adımlarıydı; zaten İsrail’le AKP iktidarı sonunda uzlaşıp anlaşmış ve İsrail’in NATO’da daimi temsilcilik bulundurmasının önü açılmıştı.

AB ve Türkiye arasındaki vize krizi de bu tezgâhın bir parçasıydı!

Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki vize muafiyeti konusundaki tartışma karşılıklı tehditleşmeye varmıştı. Türkiye, geçtiğimiz aylarda yürütülen diplomasiyle vize konusunda umutlanırken AB’nin öne sürdüğü 72 şart AB Bakanı ve malum odakların adamı Volkan Bozkır’ın kof tepkisine yol açmıştı. Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz 72 kriterin tamamı yerine getirilmeden Türk vatandaşlarına vize muafiyetinin AP gündemine alınmayacağını açıklamıştı. Schulz’la ortak basın toplantısı yapan AB Bakanı Volkan Bozkır ise “Karşılıklı güvene dayalı tüm anlaşmalar tehlikede” uyarısını yapmıştı.

“Türkiye, daha önce hiç anlatılmadığı kadar karışık bir ülke konumundaydı. Gerçekte bu millet (ülkemizde ve yeryüzünde) hâkim olan güçleri hiç kavramamış, hiç tanışmamış, hiç duymamış, hiç farkına varmamıştı! Bu toprakların çocukları, gerçek oyuncuları, gerçek senaryoları daha yeni yeni anlamaya başlamıştı. (Tabi bu da yalaka yazarlar ve AKP kurmayları sayesinde olacaktı!?) Dünya üzerindeki Amerika-Avrupa savaşı tüm şiddetiyle yakında buralarda da yaşanacaktı. Hiç bilmediğiniz aktörlerle ve metotlarla bize saldıracaklardı. Şu an Avrupalı istihbarat örgütleri harıl harıl çalışmaktaydı. Bu seferki saldırı hiç olmadığı kadar kapsamlı ve iyi planlanmış olacaktı. PKK ve Kürt Meselesi üzerinden kurulacak yeni dünyaya birileri (Avrupa Birliği) karşıydı. (Çünkü Türkiye’nin ABD ve İsrail himayesinde bölgesel güç olmasını istemiyorlardı.!?) PKK çadırları nerede rahat rahat kurabiliyordu? PKK nerede hiç yasalara takılmadan örgütlenebiliyordu? PKK nerede para toplarken hiç sıkıntı yaşamıyordu? PKK nereden silah alırken hiç defans görmüyordu? Peki bütün terör örgütleri nerede karargah kurabiliyordu? Tabi Avrupa’da. İşte bu ülkeler bize düşmandı, bu nedenle ABD ve İsrail safına geçmek kaçınılmazdı.”

 

..

 

makalenin tamamı için tıklayınız…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi