Anasayfa » ERDOĞAN’IN AB VE ABD BAĞIMLILIĞI VE DİLİPAK – ÖMER BOLAT GİBİLERİN KAYPAKLIĞII __!!

ERDOĞAN’IN AB VE ABD BAĞIMLILIĞI VE DİLİPAK – ÖMER BOLAT GİBİLERİN KAYPAKLIĞII __!!

Yazar: yonetici
0 Yorum 520 Görüntüleyen

ERDOĞAN’IN AB VE ABD BAĞIMLILIĞI

VE

DİLİPAK – ÖMER BOLAT GİBİLERİN KAYPAKLIĞI

      

Daha önce defalarca hatırlattık; Sn. Erdoğan’ın en sık başvurduğu strateji; hangi ülkelere büyük tavizlerde bulunacaksa veya hangi Milli meselelerde geri adım atacaksa, o ülkeler ve meseleler hakkında çok net ve sert açıklamalar yapmakta, kahramanlık pozları takınmaktadır. İşte 2021 Haziran sonuna denk gelen Kurban Bayramı’nda, Kurtuluş Kutlamalarına katılmak üzere Kıbrıs’a uçan ve 1974 şanlı Kıbrıs Harekâtı’nın asıl mimarı olan Erbakan Hoca’yı bir kerecik olsun şükranla anmayacak kadar malum ve mel’un odaklardan korkan Erdoğan’ın konuşmasındaki kurusıkı çıkışları, Türk askerini Afganistan batağına sokmakla ilgili tavizlerini saklama ve ucuz kahramanlık taslama hesaplıydı.

Bizi Afganistan batağına sokmaya çalışan ABD, Yunanistan sınırımıza tanklar ve saldırı silahları yığmaktaydı!

ABD Yunanistan’ın Dedeağaç kentine kurduğu, sınırımıza 30 km. yakınlıktaki Üsse, iki gemiyle 400 savaş ve saldırı aracı ve M1 tankları taşımıştı.

Bu arada ABD ve koalisyon ortaklarının, Suriye ve Irak sınır bölgemizdeki terör örgütlerini yıllardan beri silahlandırdıkları, bununla da yetinmeyip belli periyotlarla teröristleri eğitip donattıkları artık sır olmaktan çıkmıştı. Sanki eğittikleri bölgemizde özellikle de ülkemize yönelik terör faaliyetlerinde bulanan teröristler değil, ABD ordusunun kadrolu elemanlarıydı! Hemen belirteyim ki, ABD ve koalisyon güçlerinin bölgemizdeki teröristleri eğitmeleri yeni ortaya çıkmış bir durum sanılmasındı. Evet, ABD gibi bir dostumuz varken düşmana gerek kalmazdı.

ABD’nin terör ve terörist seviciliği ile ilgili medyamıza o kadar çok haber yansımasına rağmen, böylesine açıktan düşmanlık sergileyen bir ülkenin her fırsatta dost ve müttefik olarak nitelendiriliyor olması, daha tehlikeli bir yaklaşımdır. Oysa yandaş medyada bile, “Terörist eğitim uzmanı Amerika” şeklinde haberler çıkmaktaydı. Haberin içeriğinde ABD ve koalisyon güçlerinin son olarak 400 teröristin eğitimini tamamladığını, eğittikleri teröristleri Haseke’ye saldıkları yer almaktaydı.

 Bir diğer haber, “ABD eğitip Haseke’ye saldı. Hâlâ PKK’ya destek veriyorlar” başlığı altında bir gazetede yer alırken, bir diğer gazetede alt alta iki haber aynı konuyla alâkalıydı. Haberin ilkinde, İçişleri Bakanlığı raporu kaynak verilerek, “PYD/YPG, DEAŞ’ın saldırılarını kopyaladı” denilirken, bu haberin hemen altında yer alan haberde ise, “Koalisyon güçlerinden 400 YPG/PKK’lıya eğitim” başlığının altında, “ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri Suriye’nin kuzeydoğusunda Haseke ilinde 400 YPG/PKK’lı teröriste daha 3 ay süren eğitim verdi” bilgileri aktarılmıştı. Yine terör örgütleri ve ABD ile ilgili olarak çeşitli haberler her gün gazetelere yansımaktaydı. Söz konusu haberler kısaca şöyle sıralanmaktaydı:

 

..

 

makalenin tamamı için tıklayınız…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi