Anasayfa » ERDOĞAN’IN ”MİSAK-I MİLLİ” HEZEYANI VE YANDAŞLARIN TEMELSİZ HEYECANI!

ERDOĞAN’IN ”MİSAK-I MİLLİ” HEZEYANI VE YANDAŞLARIN TEMELSİZ HEYECANI!

Yazar: yonetici
0 Yorum 525 Görüntüleyen

ERDOĞAN’IN “MİSAK-I MİLLİ” HEZEYANI

VE

YANDAŞLARIN TEMELSİZ HEYECANI

        

27.02.2020 tarihinde Türkiye’nin güneyinde yer alan Suriye’nin İdlib kentinde, Rusya’nın desteklediği Suriye rejimine bağlı güçler, TSK’ya ait konvoya hava saldırısı yapmışlardı. Bu menfur saldırı sonucunda resmi beyanlara göre 36 askerimizin şehit düştüğü, onlarca askerimizin yaralandığı haberleri yüreklerimizi dağlamıştı. Suriye batağındaki korkunç tuzağı hâlâ göremeyen ve gereğini yerine getiremeyen Erdoğan iktidarının ucuz kahramanlık hevesleri uğruna Türkiye’nin göre göre bir felakete sürüklenmesine artık göz yumulamazdı. Milli savunma ve ülke çıkarlarımızı koruma yolunda elbette Aziz Milletimiz her türlü fedakârlığa hazırdı; ama kof siyasi yatırımlar ve şahsi maceralar hatırına ateşe atılmaktan sakınmamız lazımdı.

 

Önce, İdlib’te vatan ve namus uğruna şehadet rütbesine ulaşan kırka yakın fidanımızın aziz ruhları için birer Fatiha okuyarak başlayalım. Allah’tan bu yiğit kurbanlarımıza rahmet ve cennet, hepsinin ailesine ve milletimize sabır selamet niyazındayız. Ülke savunmamız ve Milli çıkarlarımızı korumamız gerektiğinde tek yürek-tek bilek olmasını bilen ve kutsallarımız uğruna her türlü fedakârlığa göğüs geren bir millet olduğumuza, şanlı tarihimizi şahit tutarız. Elbette bugünler mutlak birlik ve dirlik içinde davranmaya mecbur olduğumuz zamanlardır. Ama en başından beri iktidarın Suriye yaklaşımını ve dış politikasını yanlış bulmaktayız ve maalesef ülkemizin adım adım gereksiz bahanelerle, büyük bir tuzağa çekilmesinden ciddi bir endişe duymaktayız. Şayet bu konudaki kuşkularımızı ilgili ve yetkili konumda olanlara duyurmaz ve halkımıza hatırlatmazsak, büyük bir vebal ve sorumluluk altında vicdan azabı çekeceğimize inanmaktayız. Milli birlik ve dirliğimizi korumak, geleceğimizi ve güvenliğimizi garantiye almak istiyorsak, işte asıl bu gerçekleri yazmalı ve konuşmalıyız. Değerli ve duyarlı insanlarımıza sesleniyorum; lütfen kuru hamasetle ve kof siyasi gayretlerle değil, akıl ve ferasetle ve vicdani mes’uliyetle davranmalıyız.

Hatırlayınız, ABD Başkanı Trump, Sn. Erdoğan’ı telefonla arayarak, “Türkiye’nin insani bir felaketi önlemek için gösterdiği çabalardan” ötürü teşekkürlerini aktarmış ve “İdlib’i birlikte kurtaralım” teklifinde bulunmuşlardı.

 

 

..

 

 

makalenin tamamı için tıklayınız…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi