Anasayfa » Bu Seçimler Belki de Son Fırsattır ve EHLİ VİCDAN İTTİFAK ZORUNDADIR

Bu Seçimler Belki de Son Fırsattır ve EHLİ VİCDAN İTTİFAK ZORUNDADIR

Yazar: yonetici
0 Yorum 172 Görüntüleyen

Erdoğan iktidarının, sosyal yardım yapılan aile sayısının 4,5 milyona yükseldiğini bir iftihar vesilesi olarak gündeme getirmesi, aslında kendi ayarını deşifre etmesiydi. 4,5 milyon ailenin devletin sosyal yardım paketiyle geçinmeye mecbur hale gelmesi, yaklaşık 20 milyon insanımızın çağdaş dilenciliğe mahkûm edilmesiydi. Bu utanılacak vaziyeti bile bir başarı göstergesi gibi sunanlarla bu ülkenin yönetilmesi ne büyük bir talihsizliktir!


Erdoğan iktidarı 20 yılda yerli ve milli olan her şeyi satmıştı!

AKP iktidarı 20 yıllık iktidarı boyunca Cumhuriyet döneminin bütün birikimlerini satmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “milli ve yerli” palavralarıyla hava atarken, özelleştirmeler yoluyla Türkiye'nin en büyük kamu kuruluşları satılmıştı. Stratejik öneme sahip çok sayıdaki kuruluşta çoğu Siyonist sermayeli uluslararası şirketler söz sahibi olmuşlardı. 2005'te TÜRK TELEKOM'un yüzde 55'i Yahudi ortaklı Arap sermayesi Ojer Telekom’a, TÜPRAŞ'ın yüzde 51'i 4.1 milyar dolara İngiliz Shell-Koç ortaklığına satıldı. 2006'da PETKİM'in yüzde 51'i 2 milyar dolara İsrail ortaklı Azer SOCAR'a, TEKEL'in 6 adet sigara fabrikası 1.7 milyar dolara Hollanda merkezli British&American Tobacco'ya satıldı. TEKEL'in içki bölümünü 2003'te alan yerli Mey, 3 yıl sonra aldığı fiyatın 2,5 katına hisseleri ABD'li fon TPG'ye aktardı. Fon 5 yıl sonra Mey'i özelleştirdiği fiyatın yaklaşık 10 katı fiyata İngiliz Diageo şirketine sattı.Bir Milli Mutabakat, Erbakan Hocamızın da Arzularıydı!

1 Mart 2011; Sabah gazetesi:

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın vasiyeti, ölümünün ardından merak konusu oldu. Erbakan'ın ölmeden önce bir vasiyet hazırladığı ileri sürüldü. 19 Ocak tarihinde rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi altına alınan Erbakan'ın, avukatları aracılığı ile bir vasiyet hazırladığı belirtiliyor. Söz konusu vasiyetin önümüzdeki hafta açıklanacağı öğrenildi. Erbakan'ın şahsi vasiyetinin haricinde, siyasi alanda da birtakım taleplerinin olduğu biliniyor. Sade bir törenle defnedilmeyi vasiyet eden Erbakan, aynı zamanda genel seçimlere yönelik de “koalisyon” hazırlığı içerisindeydi. Erbakan seçim öncesi ittifak için hem Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, hem de 28 Şubat'taki koalisyon ortağı, eski Başbakan Tansu Çiller ile temasa geçti. Erbakan'ın bu çabası vefatının ardından Çiller ve Şener tarafından da dile getirildi. Erbakan, ittifakı gerçekleştiremeden vefat etti ama Şener, bu son isteğini yerine getireceklerini söyledi. Şener, “Çok fazla konuşmaya gerek duymuyorum. Ama en son konuştuğumuz konu buydu” diyerek görüşmelerini aktardı. Çiller ise, “Son zamanlarda tekrar haber yolladı bize de. Demokrat Parti çerçevesinde bir araya gelir miyiz gelmez miyiz birtakım tartışmalara ışık tuttu, enerji kattı” dedi. Ama Şener'in aksine Çiller bu vasiyetle ilgili ilerisi için bir sinyal vermedi. Bu nedenle Erbakan'ın ittifak vasiyeti nasıl şekillenecek şimdilik net değil.MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi