Anasayfa » APO’NUN KÜSTAHLIKLARI; HÜKÜMET VE CEMAAT’İN KIVRANMASI!

APO’NUN KÜSTAHLIKLARI; HÜKÜMET VE CEMAAT’İN KIVRANMASI!

Yazar: yonetici
0 Yorum 194 Görüntüleyen

APO’NUN KÜSTAHLIKLARI; HÜKÜMET VE CEMAAT’İN KIVRANMASI!

 

Konuya samimi bir hatırlatma ile başlayalım. Öncelikle biz, herkesin temel insan haklarına hürmet ve riayet hususunda, asla din, köken ve görüş ayrımcılığı yapmayız. İkincisi “Ben Müslümanım” diyen, resmen öyle bilinen ve aksini söylemeyen herkesi; Alevi-Sünni diye mezhebine, sağcı-solcu diye meyline, Türk-Kürt diye mensubiyetine, Nurcu-Süleymancı diye meşrebine, Kadiri-Nakşi diye tarikatına ve iktidarda mı, muhalefette mi gibi mevki ve mertebesine ve şahsi hayat tarzı ve tercihine bakmaksızın hepsini mümin sayar, ona göre davranırız. Üçüncüsü “Müminler ancak kardeştir” (Hücurat: 10) ayetinin emri gereği bütün Müslümanların daha şuurlu ve sorumlu davranmaları, daha huzurlu ve onurlu yaşamaları, İslam’a ve insanlığa daha uygun tercih ve taraftarlıkta bulunmaları için de çalışırız, uyarırız. Takva ölçüsü, yani ilahi emir ve yasaklara uyma, zalim kafirlerin değil, mazlumların ve müminlerin safında yer alma dürüstlüğü dışında, hiç kimsenin Allah katındaki değerini ve ahiret derecesini bilmeyiz, tartışmayız. Dördüncüsü ise, Dinimize ve Devletimize karşı yanlış yaptıklarına inanıp karşı çıktığımız hükümet ve cemaatlerin, yönetici kadrolarıyla, peşinden giden toplulukları birbirinden ayırır, biz tenkit ve taleplerimizde öncü kimseleri muhatap alırız.

Ve tabi mahşer meydanında, bir İslam düşünürünün “Çağdaş Necaşi” olarak tanımladığı emperyalizm ve Siyonizm karşıtı Venezüella kahramanı Hugo Chavez’in mi, yoksa ABD ve İsrail işbirlikçisi, Haçlı AB heveslisi ve hizmetçisi Hocaefendilerin mi daha üstün konumda olacaklarını da yine Allah’a ve ahirete bırakırız.

Amerika’nın derin devleti olan Siyonist odakların sinirlerini yerinden oynatan ve Güney Amerika’da emperyalizm aleyhtarı bir rüzgâr oluşturan Chavez kanserden ölüyordu. Geçen gün bir internet sitesinde okumuştum, üstelik hem Chavez hem de Küba lideri Castro aynı şeyi söylüyordu. ABD Yahudi Lobileri, kendilerine karşıt olan liderleri kanserle öldürmek üzere, özel bir tıbbi teknoloji kullanıyordu. Gerçekten de Amerika’ya ve çıkarlarına karşı çıkan Küba lideri Fidel Castro ve Hugo Chavez’in dışında, Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff ile onun selefi Luiz Inacio Lula da Silva, Arjantin Devlet Başkanı Cristina Fernandez de Kirchner, Paraguay Devlet Başkanı Fernando Lugo kanser olan liderler arasında bulunuyordu. Aynı Yahudi odakların, Amerika’yı ziyaret eden öteki ülkelerin liderlerinin sağlıkları ile ne kadar ilgilendiklerini de rahmetli Bülent Ecevit’in Washington gezisi sırasında yayılan “dışkı ve idrar tahlilleri üzerine kendisini aniden, kaldığı otelde bölgenin en iyi tıp fakültelerinden biri olan Johns Hopkins’ten iki profesör doktorun ziyareti sonrası öğreniyorduk. Belki Tayyip Erdoğan’ın da rahatsızlığını Amerikalılar biliyor, Türk halkından saklanıyordu.”[1]

Şimdi gelelim Fetullahçı olarak bilinen yazar ve yorumcuların, PKK başı Abdullah Öcalan’la yürütülen pazarlıklar konusundaki patavatsızlıklarına:

”Bir gazetenin sürmanşetinde yer alan ve içeride tam iki sayfa ayrılmış ‘İmralı Zabıtları’ bundan sonra sıkça tartışacağımız yeni bir sürece işaret ediyor. Çok net bir gerçek var: Derin bir operasyonla karşı karşıyayız. Uzun bir zamandan beri iyimser bir hava içinde yürütülen ‘İmralı görüşmeleri’ bu saatten sonra yeni bir ‘Habur süreci’ne dönüştürülmüştür. Üstelik pervasızca…” diyen Zaman yazarı Ekrem Dumanlı’ya göre:[2] “Kullanılan o başlık sanki hükümet ile PKK arasında yapılan görüşmeleri naklediyor gibi bir hava uyandırıyormuş. Mevzuun aslı Öcalan’ı İmralı’da ziyaret eden BDP heyetine ‘önderlik’in attığı nutukmuş…Tahrik var, tehdit var, sabotaj var, provokasyon varmış.. Anlaşılan o ki saatlerce BDP’li vekillere coşkun konuşmalar yapan Öcalan, esip gürlüyormuş… Konuşulanların bir kısmını megalomanik bir söylem kabul etseniz bile bunların sızdırılması ve kamuoyuna nakledilmesi sürecin çok açık bir operasyon ile yüz yüze olduğunu ispat ediyormuş…?!

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi