Anasayfa » AKP’YE OY …

AKP’YE OY …

Yazar: yonetici
0 Yorum 545 Görüntüleyen

AKP Zihniyetiyle Ülkemiz ve Geleceğimiz Tehdit Altındadır!

“Bugün karşılıksız basılan bütün kâğıt paraların kendisi faizlidir. Sürekli olarak her gün değeri değişmektedir. Enflasyon yüzünden devamlı değer kaybetmektedir. Oysa AKP iktidarı faize karşıymış görüntüsüyle, Siyonizm’in sömürü sistemine taşeronluk etmektedir.

Ne demek bütün paralar faizlidir?

Sürekli olarak karşılıksız para basma yöntemi, faizli sistemlerin mecburiyetidir. Faizli sistemin diğer bir özelliği de en çok kâr nerede elde ederse oraya kredi verme eğilimindedir ki; bu da emek sömürüsüne netice vermektedir.

Faizli sistem sürekli olarak ve daima en çok kâr hedefi ile insanlığı sağlığından ve huzurundan mahrum etmektedir. Faiz demek, zaman ile yarışma mecburiyeti demektir. Faizli kredi, her ay sonunda veya yıl sonunda mecburi olunan bir ilave yükümlülük gerektirmektedir. Bu nedenle kredi verenler en kârlı ve en garantili işe, kredi vermek istemektedir. İş yapan da en gerekli olan işi değil de en kârlı işi yapıp daha çok kazanmak peşindedir. Erdoğan döneminde zahiri bir gelişme olduğu görülse de aslında tarihte eşi ve benzeri bulunmayan bir gelirler arası uçurum meydana gelmiştir.

Bu Siyonist sömürü dünyasında en zengin birkaç ailenin geliri, dünyanın yarısının gelirinden fazladır!

Krediden azami kâr beklentisi, şehirleşmeyi hızlandırmıştır. Emeğin görece ucuz olduğu ülkelere doğru sürekli bir sermaye transferi sağlamıştır. İngiltere’den Kıta Avrupası’na, oradan Amerika’ya ve Çin’e… Şimdilerde de Hindistan’a doğru kaymaktadır… Ancak artık kredi hacmi ile üretilecek emek ve gelir birbirini karşılamamaktadır.

İşte oyunu kuranların, satranç tahtasını dağıtıp mevcut para sistemlerini yok etmek için çıkartmak istedikleri 3. Dünya Savaşı’nın arkasında; para arzı ve geri ödeme arasındaki oransal tutarsızlığın hız problemi temel sorun konumundadır.

Yani… Artık istenen miktarda kredi verilememektedir. Çünkü bunların faizleri geri ödenememektedir. Basılan para dışarıya verilip içerideki enflasyonsuz refah dönemi iflas etmiştir. Basılan her para, sömüren ülkenin elinde kor gibi enflasyonu körüklemektedir.

Şu anda dünyada yaşanan durum, yeni bir dünya savaşı öncesi atmosferidir ve maalesef durumu bu açıdan da okumanızı tavsiye ederiz. Irkçı Emperyalist Sermaye (Sömürü Sermayesi), dünyada bir yıkım ve ardından yeniden kredi ile yapım planlamaktadır.

Artık çözümleri konuşmak lazımdır. Siyaset kurumunun tıkandığı ana nokta bizce burasıdır. Sürekli alkış ve oy peşinde, ülke ve toplum uçuruma doğru kaymaktadır.”[2] tespitleri haklıdır. Tek çare, Milli Çözüm ve Adil Düzen programlarıdır.

 

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi