Anasayfa » AKP’NİN SONU, AKREP GİBİ Mİ; YOKSA ÇEKİRGE GİBİ Mİ OLACAKTI?

AKP’NİN SONU, AKREP GİBİ Mİ; YOKSA ÇEKİRGE GİBİ Mİ OLACAKTI?

Yazar: yonetici
0 Yorum 405 Görüntüleyen

AKP’NİN SONU, AKREP GİBİ Mİ;

YOKSA ÇEKİRGE GİBİ Mİ OLACAKTI?

        

AKP iktidarı; gündüz Tarikatlarla, gece MAFYA’larlaydı… Görünüşte Dindarlarla, gerçekte Masonlarlaydı… Zahiren Müslümanlarla, Gizlice Siyonist odaklarlaydı… Sloganları ve söylemleri Ayet, Hadis, hikmetli kelâmlara dayalıydı… Eylemleri ise vurgun, soygun ve Milli çıkarların satılmasıyla alâkalıydı… Acaba AKP iktidarının bu tavrını: “Çekirge (on) bir sıçrar, (on) iki sıçrar, (on) üçüncüde yakalanırdı!” atasözüyle mi açıklamalıydı… Yoksa; “Kendi çıkardığı yangının ortasında kalan AKrep gibi, AKP de intihara mı kalkışırdı?”

Şu hale bakınız!

Bir gazetecinin Süleyman Soylu ile ilgili olarak yazmış olduklarından sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan; “Böyle bir şey asla söz konusu olmamıştır” şeklinde bir açıklama bekleyenler yanılmıştı. Evet, günler, haftalar geçmiş ama hiçbir açıklama yapılmamıştı. Bir zamanlar koyu Erdoğan yandaşı Süleyman Özışık: “Ben gerek Süleyman Soylu’ya gerek OHAL işlemleri komisyonuna, gerek diğer mercilere, masum olduğuna inandığım binlerce (FETÖ’cü) insanın dosyasını götürdüm.” Dosyaları götürmekle kalmayıp bir de; “Bu insanlar eğer masum çıkmazsa hesabını benden sorun” diye kefil oldum. Böylece; “Araştırmaları yapıldı, hepsinin masum olduğu ortaya çıktı, hepsi görevlerine iade edildi” diye yazmıştı. Bu gazetecinin böyle kefil olduğu kişilerle (!) ilgili olarak söyledikleri sadece bunlardan ibaret sanılmasındı.

Mesela kefil olduğu kişileri hiç tanımadığını da açıklamıştı. Allah’ı şahit tutarak yüzlerini bile görmediğini vurgulamıştı. Sadece dosyalarına bakıp masum olduklarına karar verdiğini anlatmıştı. Peki devlet böyle açıklamalara rağmen nasıl hâlâ tepkisiz kalırdı? “Be adam, sen Emniyet mensubu resmi görevli bir adam mısın, MİT ajanı mısın, Savcı mısın, Yargıç mısın?” diye niye sormazlardı? Bu her iki ucu da kirli ipin ucunun kimlere çıkmasından korkulmaktaydı?

Bu iddiaları okuduktan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “böyle bir şey asla olmamıştır ya da yaşanmamıştır” türünden bir açıklama niye yapmamıştı? Ortaya atılan bu iddiaların gazetecinin hayal ürünü olduğunu niye açıklamamıştı? Sn. Soylu’nun sanki gazetecinin dediklerini doğrular gibi bir tavır sergilemesinin altında ne yatmaktaydı? Süleyman Özışık, açıklamalarında masum olduklarına kefil olduğu kişilerin yüzlerini bile görmediği iddiasındaydı. Sadece dosyalarına bakıp, bunların masum olduğunu nasıl anlamıştı? Bu dosyaları Soylu ve OHAL işlemleri komisyonuna götürdüğü ve onların görevlerine iade edildiği iddiaları niye yanıtlanmamıştı? Bir devlet yapısı içinde böyle bir işlemin gerçekleşmesine imkân var mıydı? Asıl soru, bu dosyalara nasıl ulaşmıştı?

Sedat Peker’den yeni iddialar!

“Akşama Süleyman Soylu’nun kasasını açıklayacağım” diyen Sedat Peker, sosyal medya hesabından yeni iddialarda bulunmuşlardı.

Sezgin Baran Korkmaz’a ait Paramount Otel’e tankla girdiği öne sürülen Cihan Ekşioğlu’na birçok suçlama yönelten Peker, Ekşi’nin FETÖ Borsası’nın kuruluşunu icat eden kişi olduğunu da vurgulamıştı. Peker’in paylaşımları şunlardı:

“Süslü Sülü’nün manevi evladı, benim de eski kardeşim olan Cihan Ekşi, bu olaylar patladığında seni halaoğlu vasıtasıyla uyarmıştım. Doncu Sülüman’ın lehine basındaki ve iş dünyasındaki tanıdıklarınla lobi çalışması yapma demiştim. Ancak gelen bilgiler yaptığın yönünde (sen bunu hak ettin). Süslü Sülü sana o kadar çok değer veriyor ki, herkese bir tane koruma polisi verirken sana ekip koruması verdi. Korumalar için de Renault Symbol ve tahsisli plaka verdi (korumanın ekip olarak verilmesi çok olağanüstü bir durumdur.) Gerçi senin patlayacağını anlayınca koruma kararını ve araç tahsisini 15 gün önce iptal etti. Yurt dışına kaçma diye pasaportunu da iptal etti. (Şimdi anlatacağım olaylar patladığında, “ben iptal ettim” deyip kendini kurtarmak için ancak nafile.) Yaşın genç olsa da FETÖ borsasının ilk kurulmasındaki mucitlerden biri de sensin.

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi