Anasayfa » 7SABAH.COM’DAN AYDIN ALTAY BEY’İN AHMET AKGÜL HOCAMIZLA YAPTIĞII SÖYLEŞİ!

7SABAH.COM’DAN AYDIN ALTAY BEY’İN AHMET AKGÜL HOCAMIZLA YAPTIĞII SÖYLEŞİ!

Yazar: yonetici
0 Yorum 208 Görüntüleyen

7SABAH.COM’DAN AYDIN ALTAY BEY’İN

AHMET AKGÜL HOCAMIZLA YAPTIĞI SÖYLEŞİ!

      

Aydın Altay: “Canım bu AKP döneminde hiç mi iyi şeyler yapılmamıştı?” soruları nasıl yanıtlanmalıydı?

Ahmet Akgül: Evet, AKP iktidarları döneminde, duble yollarla şehirlerarası trafik oldukça rahatlamıştı… TOKİ’lerle halkımızın konut ihtiyacı önemli ölçüde karşılanmıştı… Hastane ve sağlık hizmetleri kolaylaşıp yaygınlaşmıştı… Pek çok ilimize havaalanları yapılıp ulaşım çabuklaşmıştı… Eğitimde imkân ve fırsatlar arttırılıp yeni üniversiteler açılmıştı… Keyfi başörtüsü yasağı pek çok resmi kurumda kaldırılıp birtakım temel haklar sağlanmıştı… Sosyal yardımlarla birçok mağdur aileye el atılmıştı… Ancaaak… Bütün bunlar, kanser tümörleri bütün iç organlarını sararken ve kan damarları kangrenleşirken, hastanın ağrı-sızılarını dindiren uyuşturucular verilerek, yüzüne estetik yapıp pudra sürmekten ve güzel elbiseler giydirip süslemekten farksızdı!..

AKP “Dini siyasete”, Cemaat ise “Dini Siyonizm’e” alet ediyordu!

Sn. Recep T. Erdoğan, 30 Mart 2014 Yerel Seçim sonrası yaptığı balkon konuşmasında, başta Cemaat’e ve tüm muhaliflere yine ağır hakaretlerle saldırıyor, bir nevi intikam çığlıkları atarak: “Bunların kaçmasına bile izin vermeyeceğiz, inlerine girip temizleyeceğiz!” şeklinde tehditler savuruyordu. İngiliz Financial Times, Başbakan’ın bu sözleri üzerine; “Gülencilere yönelik sert önlemler geliyor!” şeklinde yorumlar yapıyordu. Özetle seçim zaferi sonucu yumuşaması ve her kesimi kucaklaması beklenen ve zaten öyle olması gereken Recep T. Erdoğan, tam aksine daha da şımarıp taşkınlaşıyor ve; “İşte bu (acı ve alçaltıcı akıbet) sizin yeryüzünde haksız yere şımarıp şaşırmanız ve azgınca ölçüyü kaçırıp taşkınlaşmanız dolayısıyladır!” (Mü’min: 75) ayetinin tokadına uğrayacak günlere hazırlanıyordu.

Evet, hırsızlıkların, yolsuzlukların, hukuki suçların ve ahlâki sorumlulukların seçim sandığında alınan sonuçlarla aklandığı havası oluşturanların ve hele ülkesinin geleceğini ve güvenliğini, şahsi ikbal ve ihtirasları uğruna malum odaklara rüşvet sunanların, Allah’ın “KAHHAR” sıfatından ve şehit atalarımızın bedduasından asla kurtulamayacakları ve derbeder olacakları dönem yaklaşıyordu.

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ


BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi