Anasayfa » Türkiye Karadan ve Denizden Kuşatılmaktaydı; ERDOĞAN KAFASIYLA BU ÇEMBER KIRILAMAZDI!

Türkiye Karadan ve Denizden Kuşatılmaktaydı; ERDOĞAN KAFASIYLA BU ÇEMBER KIRILAMAZDI!

Yazar: yonetici
0 Yorum 219 Görüntüleyen

Türkiye Karadan ve Denizden Kuşatılmaktaydı;

ERDOĞAN KAFASIYLA BU ÇEMBER KIRILAMAZDI!

        

ABD’den skandal açıklama: PKK’nın Suriye Ayağı DSG’ye Destek Çıkılacaktı!

ABD Dışişleri Bakanlığı, IŞİD’le mücadelede “aslan payına” sahip olan PKK’nın devamı DSG ile askeri ortaklığın devam edeceğini açıklamıştı. Bakanlık ayrıca, koalisyon ortakları ile IŞİD’in yeniden dirilmesini önlemek için Irak’a yardım edeceklerini vurgulamıştı. ABD Savunma Bakanlığı Sözcülüğü, 2013’te kurulan Rudaw’ın sorularını yazılı olarak yanıtlamıştı. Joe Biden ile birlikte yeni ABD yönetiminin; omurgasını terör örgütü PKK/PYD/YPG’nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri’ne destek verip vermemesi ile ilgili bir soruya karşılık, ABD Dışişleri Bakanlığı desteğe devam edileceğini aktarmıştı. Yapılan açıklamada IŞİD’le mücadelede “aslan payının” Demokratik Suriye Güçleri’nde olduğu belirtilirken, gelecekte de destek olunacağı vurgulanmıştı.

ABD yeni Savunma Bakanı Yahudi Lloyd Austin; PYD-YPG’yi silahlandıran adamdı.

ABD’de Biden yönetimi yeni Savunma Bakanlığına Lloyd Austin’i atamıştı. Orta Doğu’yu yakından tanıyan bir isim olan Austin, IŞİD’le mücadele kılıfı altında terör örgütü PKK-PYD-YPG’yi silahlandırmasıyla tanınmıştı. Yahudi asıllı Lloyd Austin; PYD-YPG’yi silahlandıran adamdı. ABD Başkanı Joe Biden 20 Ocak’ta yemin ederek göreve başlarken, kabinesindeki isimler de birer birer şekillenmeye başlamıştı. Biden, ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) başına Lloyd Austin’i atamıştı. 4 yıl önce ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın (CENTCOM) bir numaralı ismi olan Austin, 2016 yılında emekliye ayrılmıştı. Biden’ın aday gösterdiği Austin, Senato tarafından da onaylanarak Pentagon’un başına geçen ilk siyahi bakandı ve Falaşa Yahudisi olmaktaydı.

Biden’ın Obama dönemindeki Başkan Yardımcılığı sırasında onunla beraber çalışma fırsatı bulan Austin, Orta Doğu’yu çok yakından tanımaktaydı. Austin, 2010-2011 yıllarında Irak’taki ABD güçlerinin komutanlığını yapmıştı. Bu dönemde, ABD’nin Irak’taki muharip askerlerin geri çekilmesi ve Irak ordusuna danışmanlık, yardım ve eğitim sağlamaya başlamasını öngören yeni döneme geçiş faaliyetlerini yürüten insandı.

Joe Biden’ın Türkiye’ye karşı PKK/YPG’yi destekleyen McGurk’u kadrosuna katacağı konuşulmaktaydı.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi