Anasayfa » PKK’NIN MARKALAŞMASI, TSK’NIN MARKAJA ALINMASI!

PKK’NIN MARKALAŞMASI, TSK’NIN MARKAJA ALINMASI!

Yazar: yonetici
0 Yorum 262 Görüntüleyen

PKK’NIN MARKALAŞMASI, TSK’NIN MARKAJA ALINMASI!

 

Siyonist Yahudi Lobilerinin ve onların güdümündeki emperyalist güçlerin, PKK gibi onyıllardır emek verdikleri ve masraf ettikleri “markalaşmış bir terör şirketini”, öyle “Türkiye’de toplumsal barışı sağlamak hatırına” hemen vazgeçip tasfiye edeceklerini düşünmek, en hafif tabiriyle, saflıktır. Güneydoğumuza özerklik sağlamaya hazırlık süreci kapsamında, PKK’nın bir bölümüne geçici eylemsizlik kararı aldırsalar da, “Bunlar Öcalan’ı takmıyor!” bahanesiyle, Kandil’deki fiili PKK eşkiyabaşı Murat Karayılan ve Suriyeli Nusayri Fehman Hüseyin ekiplerinin anarşist saldırılara devam edecekleri anlaşılmaktadır. Çünkü yıllık 500 milyar dolarlık cirosundan bahsedilen Afganistan, İran, Kuzey Irak ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaştırılan uyuşturucu trafiğinin en önemli “taşıyıcı” ve “dağıtıcı” elemanlarını PKK’lılar oluşturmaktadır. Hatta İstanbul’da esrarengiz bir cinayetle ortadan kaldırılan Bayan Sierra’nın da, bu uyuşturucu şebekesinin Türkiye-AB ülkeleri irtibatıyla görevli bir ABD FBI özel ajanı olduğu ortaya çıkmıştır.

Ayrıca ABD ve İsrail, PKK’yı İran, Irak ve Suriye’ye karşı kullanmak ve sözünden çıkarsa tekrar Türkiye’nin başına bela sarmak üzere elinde tutacaktır. Çünkü böylesine markalaşmış bir terör şirketini ve cinayet şebekesini dağıtmak onların işine yaramazdı. Hepsinden geçtik, bölge ülkelerini ve hükümetlerini “hizaya sokmak ve kendisine mahkum bırakmak” üzere, CIA ve MOSSAD ajanlarının, hatta patriot füzeleri komandolarının yapacağı “kanlı saldırı ve patlamaların” suçunu üzerine yıkacakları, PKK gibi bir bölgesel eşkıya şebekesine ihtiyaçları vardı.

PKK, İran’ın üzerine sürülecek’ şekilde yeniden düzenleniyordu!

İran kaynaklarına göre, ‘açılım’ın seyrine bağlı olarak, Türkiye’den çekileceklerle birlikte PKK militanları İran’a, Irak Nuri Maliki hükümetine ve Suriye’ye karşı kullanılacaktı. PKK bunun ilk işaretini Suriye için vermiş, Yeni Şafak Yazarı Abdülkadir Selvi, ‘Öcalan, devlete, Suriye’de işbirliği yapılması önerisinde bulundu’ şeklinde yazmıştı. AKP hükümetinin, Mesut Barzani’den sonra PKK ile de ortak zeminde buluşturulması, Tahran’ın önüne kocaman bir soru koymuştu: Türkiye’den Kuzey Irak’a çekilecek PKK militanları ne olacaktı? Çekileceklerle birlikte toplam 7-8 bin kişilik silahlı bir güç söz konusuydu. Bunun yaklaşık yarısı, üç bölge ülkesinde (İran, Irak ve Suriye) yuvalanmıştı.

Tahran’ı tedirgin eden görüş, yeni süreçte PKK’nın bölge ülkelerine, özellikle de İran’a karşı kullanılacağıydı.

PKK’nın yeni görev alanı

Tahran’daki endişe, önce Türkiye’de İran politikasına yakın çevrelerde tartışılmaya başlandı. Kaygı, rasthaber.com’da yorumlara konu olmuştu:

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi