Anasayfa » NEDEN, RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI; TÜRKİYE’YE PAHALIYA PATLAYACAKTI?

NEDEN, RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI; TÜRKİYE’YE PAHALIYA PATLAYACAKTI?

Yazar: yonetici
0 Yorum 180 Görüntüleyen

NEDEN, RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI;

TÜRKİYE’YE PAHALIYA PATLAYACAKTI?

      

İsrail, Ukrayna krizinde ebeveynlerinin kavgasını izleyen çocuk yerindedir. Çünkü çocuk hem annesini hem babasını sevmektedir. Ve bir tarafı haklı görse de tarafsız gibi hareket etmektedir. Ama son kertede ABD’yi (yani babasını) tercih edecektir. Ehud Barak 22 Şubat 2021’de N12 NEWS’e yaptığı açıklamada: “Putin Kremlin’de oturan, İsrail yanlısı ve bağımlısı bir liderdir!” açıklamasını yapmıştı. Al-Monitör’e konuşan üst düzey bir İsrail istihbarat bürokratı: “İsrail, Ukrayna üzerinden ABD ve Rusya ile bağlarını güçlendiriyor” yorumunu yapmıştı.

Çin’li Tarihçi “Xu”: “Tarihte bütün büyük ve yıkıcı savaşlar, hep böyle yöresel sorunlar ve saldırılarla başlamıştır. Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlaması çok tehlikeli, Çin’i de kötü etkileyici sonuçlar doğuracaktır” diye uyarmıştı.

Ukrayna Savaşı’nda kim ne kazanırsa kazansın, kaybeden hep maalesef Türkiye olacaktır. ABD Rusya’yı Ukrayna ile uğraştırıp, Çin’e yönelik bir müdahalesinde Rusya başına dert açmasın hesapları yaptığı yorumları anlamlıdır. Ayrıca bu girişimiyle Siyonist baronların güdümündeki ABD, Ukrayna Savaşı’nın sorunları ve sonuçlarıyla AB’yi de Rusya’yı da enerji kriziyle hizaya sokma hesabındadır.

İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney’in:

“Ukrayna’yı bugünkü perişan duruma getiren ve Rusya’nın işgaline sürükleyen Amerika’dır. ABD bu ülkede sık sık turuncu devrimler ve tertip tezgâhlayarak, kendi kuklalarını iktidara taşıyarak ve Ukrayna’nın; NATO’nun uzantısı olacağını söyleyip durarak Rusya’yı kışkırtmıştır!” yaklaşımı da önemli bir saptamadır. Ancak ABD’nin Siyonizm’in emirberi olduğu unutulmamalıdır.

Rusya-Ukrayna Savaşı, özellikle Rus Gazına bağımlı olan Türk ekonomisini zora sokacaktı. Bu iki ülkeyle, meyve-sebze ihracatımızın, büyük çaplı buğday ithalatımızın ve Turizm akınının azalmasının da bizi olumsuz etkileyeceği açıktır.

Rusya’nın saldırısının ta başından beri “Nükleer silahları kullanmak üzere gerekirse düğmeye basılacağını” vurgulaması, bir caydırıcılık amacı taşıdığı ve aleyhinde oluşacak cepheyi korkutmaya yönelik yapıldığı gibi, bunu sıkça ve sıkıştıkça tekrarlaması ise, “en son kullanacağı kozu, en başta ileri sürmek zaafı” olarak da okunmalıdır.

Açıklanan resmi rakamlara göre, dünyada nükleer bombalara sahip ülkelerdeki atom başlıklı füze sayısı şöyle sıralanmaktaydı:

Rusya           : 6800

ABD              : 6600

Fransa          : 300

Çin                : 270

İngiltere        : 215

Pakistan       : 140

Hindistan     : 130

İsrail             : 80 (Gerçekte 420)

Güney Kore : 20

 

Bu tehlikeli ve tehdit edici gidişat durdurulamazsa; özel paralı şirket militanlarının, terörist yapılanmaların, kiralık provokatör ajanların da karışacağı bir kirli savaş, Ukrayna’yı Avrupa’nın AFGANİSTAN’ı yapacak, bu çatışmalar nice on yıllara yayılacak ve sürekli kanayan bir yara konumuna taşınacaktır. ABD ve AB yetkililerinin her fırsatta, “Biz Rusya ile fiili çatışmaya girmeyeceğiz!” beyanatları, bir nevi kiralık savaşçıların Ukrayna’ya yığılacağı anlamını taşımaktadır.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi