Anasayfa » MESAJ VE MÜJDE YÜKLÜ RÜYALAR

MESAJ VE MÜJDE YÜKLÜ RÜYALAR

Yazar: yonetici
0 Yorum 167 Görüntüleyen

MESAJ VE MÜJDE YÜKLÜ RÜYALAR

 

F.BETÜL ERİŞKİN’İN RÜYASI

KONYA=16/06/2012

Rüyada: Ahmet hocamı misafir ediyoruz. Akşam herkes yatıyor. Sabah kahvaltı hazırlanıyor, Ahmet Hocamdan ses gelmiyor, ikindiye kadar bekliyoruz, ses gelmeyince kapısını vurup açıyoruz. Salon camları kırılmış, perdeler parça parça olmuş, Ahmet Hocam yok; telefon dahil tüm eşyaları duruyor. Dışarı çıkıyoruz ve her yerde Onu arıyoruz; parkta, kamelyalarda, binaların bodrumlarında ama bir türlü bulamıyoruz. Eşim telefonla sorulabilecek yerlere soruyor, kimsenin haberi yok. Biz ararken program saati de yaklaşıyor ve tedirginliğimiz daha da artıyor.

   “Acaba Erbakan Hocamı arasak mı?” Diyoruz. Bu sırada beş yaşındaki oğlum Yahya: Erbakan Hocamın vefat ettiğini bildiği için: “Hiç toprak altında telefon olur mu?” diye soruyor.

Biz şaşkın ve ne yapacağımızı bilemez haldeyken birden telefon çalıyor. Erbakan Hocam ses veriyor: “Ne oldu? niye telaşlandınız?” diye sorunca, Ahmet Hocamızın kaybolduğunu kısaca anlatıyoruz. Bunun üzerine bize: ”Hemen hazırlanıp dışarıya çıkın!” buyuruyor. Çıkıyoruz, üstü ahşap antika bir arabayla Erbakan Hocam önümüzde duruyor. Şoför mahallinden inip eşime anahtarı veriyor, kendisi de aynı sıraya öne oturuyor, biz de çocuklarla arkaya oturuyoruz. Hocamın suratı ve tavrı çok rahat görünüyor (endişe hali sezilmiyor, sanki nereye gideceğimizi biliyor gibi hareket ediyor.) Bize dönüp:

“Neler yaptınız.? Nasıl geçti birkaç gününüz?” buyuruyor. Eşim yapılan hizmetleri ve sohbetleri anlatıyor. Hocamız “Peki sonuç ne?” diye tekrar soruyor. “Bu çalışmalarınızın sonucu ne oldu? ” buyuruyor. Ve bizim görevimizi yapıp neticeyi Allah’ın takdirine bırakmamız gerektiğine işaret ediyor. Ahmet Hocamızı kastedip: Nereye gideceği konusunda bir bilginiz var mı?” diye soruyor. Biz de olmadığını söylüyoruz. Bunun üzerine Erbakan Hocamız”Kimde Kuranı Kerim varsa Fatiha ve Fatır Suresini okusun” buyuruyor. Fatır suresini sesli bir şekilde okuyoruz. Daha sonra arazilerin olduğu bir alana geliyoruz. Tamamen toprak ve tarlalar bulunuyor, iniyoruz arabadan ve Ahmet Hocamızı aramak üzere yürüyoruz.

Bu toprak arsalar üzerinde Erbakan Hocam önde biz arkada, Fatiha ve Fatır surelerini Erbakan Hocam okuyor halde ilerliyoruz. İleride vaha gibi yem yeşil bir alan görüyoruz. (küçük bir alan) Erbakan Hocam papatya topluyor, Ahmet Akgül Hocamızı kastederek; “Bunlar onun midesine çok iyi gelecek” buyuruyor. Erbakan Hocamızın elinde bir fener var; karanlık olunca onu açıyor her yer gündüz gibi aydınlanıyor. Derken bir ağacın altında, gövdesine sıkıca bağlı olduğu halde Ahmet Hocamı buluyoruz. Gözlerini kapatmış rabıta ediyor gibi duruyor. Erbakan Hocamız selam verip yaklaşınca, Ahmet Hocam gözlerini açıp selamını alıyor ve: “Ahmet, program saatin geçiyor, sen burada uyuyorsun?” diye omuzlarını silke silke gülerek takılıyor. Erbakan Hocamız elindeki papatyalardan bir parça Ahmet Hocamın ağzına veriyor. Onun bağlı olan ellerini ve ayaklarını çözüyor, Ahmet Hocam da Erbakan Hocamızın espirisine gülüp seviniyor. Sonra Erbakan Hocamız: “Bize bu papatyalardan kaynatın biraz!” buyuruyor. Sonra evimizde oluyoruz.

 

..

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi