Anasayfa » KORONA TAHRİBATI VE SİYONİST KURGULARIN İRTİBATI Yoksa Yüce Allah (CC) Melheme-i Kübra’ya Hazırlık mı Yapmaktaydı?

KORONA TAHRİBATI VE SİYONİST KURGULARIN İRTİBATI Yoksa Yüce Allah (CC) Melheme-i Kübra’ya Hazırlık mı Yapmaktaydı?

Yazar: yonetici
0 Yorum 341 Görüntüleyen

KORONA TAHRİBATI VE SİYONİST KURGULARIN İRTİBATI

Yoksa Yüce Allah (CC) Melheme-i Kübra’ya

Hazırlık mı Yapmaktaydı?

        

ABD’de Korona alarmı! Washington ve New York’ta OHAL Şaşkınlığı!

16 Nisan 2020 itibariyle dünyadaki Korona vakası 2 milyonu aşmış, ölü sayısı ise 130 bine ulaşmıştı.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Korona virüsü salgını nedeniyle eyalette olağanüstü hâl ilan edildiğini açıklamıştı. Belediye Başkanı Blasio, Korona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında OHAL ilan edildiğini belirterek, eyalette vaka sayısının hızla arttığını vurgulamıştı. Reuters’te yer alan habere göre, gazetecilere açıklamalarda bulunan Blasio, Korona virüsüyle ilgili hızlı gelişmelerin yaşandığını hatırlatmıştı. New York Valisi Andrew Cuomo da eyalette 500’den fazla insanın katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan etkinliklerin yasaklandığını duyurmuşlardı. Ve yine ABD’nin başkenti Washington’da, Korona virüsü salgını nedeniyle olağanüstü hâl (OHAL) kararı alınmıştı. ABD Başkanı Donald Trump da, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ortak bir düşmanımız var: Korona virüsü. Aslında dünyanın düşmanı” ifadesini kullanmıştı. Washington Belediye Başkanı Muriel E. Bowser, eyalette Korona virüsünün arttığını bildirerek, olağanüstü hâl (OHAL) ilan edildiğini açıklamıştı. Washington Post’ta yer alan habere göre Bowser, bu ayın sonuna kadar kalabalık toplantıların iptal edildiğini hatırlatmıştı. Washington’daki OHAL ilanı, Muriel Bowser’a tıbbi gerekçelerle karantina ya da federal afet bütçesinden kaynak talep etme imkânı sağlayacaktı.

“New York’taki Hastanelerin Kaynakları 10 Gün İçinde Tükenebilir” Telaşı!

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, “Hastane sisteminin çalışması için gerekli olan vantilatör, cerrahi maske gibi malzemeler için 10 gün içinde büyük çapta bir yokluk çekmeye hazır olmalıyız.” itirafında bulunmuşlardı. Bu süreçte federal hükümetin kendilerine yeteri kadar kaynak sağlamadığını savunan Blasio, “Ordu devreye sokulmadı. Trump’ın sözünü ettiği Savunma Üretimi Kanunu, görebileceğimiz şekilde uygulanmadı. Sadece New York kenti ya da eyaleti değil, ülkenin birçok yeri kendilerini yalnız hissediyor.” eleştirisinde bulunmuşlardı.

New York’un acilen 110 bin yatağa ihtiyacı vardı!

New York Valisi Andrew Cuomo da basın toplantısında, hastanelerde yaşanan sıkıntılara işaret ederek, hastanelere kapasitelerini artırma çağrısı yapmıştı. “Şu anda eyalet genelinde 53 bin yatak kapasitemiz var ama bizim 110 bin yatağa ihtiyacımız olacak.” diye yakınmıştı. Federal hükümeti tıbbi kaynakları millileştirmeye çağıran Cuomo, “New York’taki vaka sayıları diğer eyaletlerden 15 kat daha fazla ama biz hâlâ kaynak alabilmek için diğer eyaletlerle mücadele etmek zorunda kalıyoruz.” diye çıkışmıştı. Ayrıca, ABD Ordusu Mühendisler Birliği, salgının yoğun olarak görüldüğü California’da da yatak kapasitelerinin artırılması için çalışmalara başlamıştı. Bu kapsamda San Diego başta olmak üzere bazı kentlerdeki binalar hastaneye dönüştürülmüş olacaktı.

 

..

 

 

MAKALENİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi