Anasayfa » Kemalist Orhan Birgit’in Erbakan’a Yönelik Saçmalıkları ve ULUSAL KANAL’IN SAPTIRMALARI…

Kemalist Orhan Birgit’in Erbakan’a Yönelik Saçmalıkları ve ULUSAL KANAL’IN SAPTIRMALARI…

Yazar: yonetici
0 Yorum 404 Görüntüleyen

Kemalist Orhan Birgit’in Erbakan’a Yönelik Saçmalıkları ve ULUSAL KANAL’IN SAPTIRMALARI…

 

Ulusal Kanal’da Gülgün Feyman’ın Kıbrıs Harekâtıyla ilgili programına telefonla katılan Ecevit’in Bakanlarından aslı ve ayarı malum Orhan Birgit, Erbakan Hoca’yla ilgili asılsız ve hayâsız ifadeler kullanmışlardı. Her yönden bağımsız ve kalkınmış Büyük Türkiye sevdasından ve 1974 Şanlı Kıbrıs zaferinin gerçek mimarı olmasından dolayı; Yunan Gâvurlarından tüm Haçlı Batılılara, İşgalci ve terörist İsrail küstahından, içimizdeki sabataist ve Kemalist (Atatürkçü değil) uşaklarına tüm şer odakları Erbakan’dan kıcık alırlardı. İşte Orhan Birgit bunamışı da, bu alakasız ve ahlaksız ithamlarıyla Erbakan’a karşı kuyruk acılarını halâ unutamadıklarını ortaya koymaktaydı. Kıbrıs’ta Türklere yönelik barbarlık ve baskılar uzun yıllar öncesinden başlatılmıştı ve maalesef Ada’daki soydaşlarımız sahipsiz bırakılmıştı. İsmet İnönü “Savaş çizmelerimi giyerim…” gibi kof çıkışlar yapmış ama Amerika’dan gelen “Jhonson Mektubu” ile geri adım atmıştı. Ve yine Süleyman Demirel, Kıbrıs’a doğru savaş gemilerimizi yola çıkarmış, ama yine ABD talimatıyla, maalesef askerlerimizi geri çağırmıştı. Hatta dönemin GKB rahmetli Semih Sancar Erbakan Hocaya: “Aman ha, daha önceki gibi çıkarma kararından geri dönülüp onurumuzla oynanmasın!” ricasında bulunmuşlardı.

Gülgün Feyman bilgiçlik havasıyla:

“Şimdi bizim medyamızda (bazı şeyler konuşuluyor). Kıbrıs barış harekâtında kimin emri verdiğini biliyoruz. Şifresini biliyoruz. “Ayşe tatile çıksın’ı” biliyoruz… Şimdi birtakım böyle ortalık bulandırıcı yorumlar, sözler dolaşıyor… Yok “Erbakan Emri verdi” de, yok öyle etti de şeklinde… Bunun gerçeğini önce sizden dinleyelim ve o dönemin Turizm Bakanı olarak…” diye sormuşlardı.

Orhan Birgit ise:

“Şimdi önemli olan rahmetli Erbakan, Hürriyet gazetesinde Kıbrıs Fatih’i Ecevit lafı çıkınca Milli Gazete’de Mücahid Erbakan diye dengelemeye yeltendi… Tabi ki Erbakan da hükümetin yanında yer aldı ve bunu kendi kâr hanesine katmaya heveslendi… Rahmetli Necmettin Bey daha sonra Suudi Arabistan’a gidip bu konuda destek almak istedi. İslam dünyasında birlik yok. Müslümanlar arasında mırın kırın filan edildi. Erbakan destek alamadı ve geri döndü. Kral ile bile görüşemedi. Yanında İsmail Hakkı Bir’ler gitmişti. Birer kol saati aldılar ve döndüler. Söylemekte biraz sıkıntı duyuyorum, Erbakan: “Bana Yunan esirlerinden bir torba kulak kesin, onları götüreyim” dedi.” diye yanıtlamış, Şeytanı bile şaşırtan bir şarlatanlıkla çok çirkin iftiralar uydurmuşlardı.[1]

Daha sonra Orhan Birgit: “Birinci harekâtta biz fazla yürümemişiz. Çünkü Beşparmak dağlarında büyük mukavemetle, direnmeyle karşılaştık. Orada bayağı, ciddi bir savaş oldu. Bizim askerlerimiz, hatta kumanda zincirini aşarak, kendi komutanlarının kararıyla alev makinesi bile kullanmışlardı. Bu konu şimdiye kadar açıklanmamıştır. Şimdi asıl önemli olan şu: Bakınız MSP’nin devamı olan AKP Kıbrıs’ı Annan Planı’yla Yunanlılara vermeyi sakınca görmedi. Allah’tan Türkiye “evet” derken Rumlar “hayır” diyerek plana karşı çıktılar. Bunun sorumlusu bugünkü Cumhurbaşkanıdır. sözleriyle gerçekleri çarpıtarak, halâ Erdoğan’ı Erbakan’ın devamı gibi gösterme gayretiyle yalancılığını ve kuyruk acısını açığa vurmuşlardı.

Erbakan’ın şanlı Kıbrıs çıkarması ve kararlılığı!

Bazı küçük beyinlerin, büyük olayları idrak etmesini beklemek boşunadır. Kindar ve kıskanç kimselere, birtakım başarıların kabul ettirilmesi gerçekten kolay olmamaktadır. Bu ba­kımdan, Erbakan Hoca’nın, 74 Kıbrıs Zaferini hafife alanların ve asıl kahramanlığı Ecevit’e yamamaya çalışanların bu tavırları da, ya bu ola­yın boyutlarını kavrayamadıkla­rından veya kıskançlık damarlarındandır. Şimdi Kıbrıs Barış Harekâtı’nın hem stratejik, hem psikolojik, hem de si­yasi ve askeri sahadaki üstün başarılarının ve mutlu sonuçlarının bir kıs­mını hatırlatalım:

Her şeyden önce bilinmesi ve kabul edilmesi gereken gerçek şudur ki, 74 Kıbrıs Harekâtı’nın asıl mimarı ve kahramanı Erbakan’dır. Sadece mu­hale­fet­teki Demirel’in Adalet Partisi değil, koalisyon ortağı Ecevit’in Halk Partisi de böyle bir harekâta kar­şıydı. Çünkü korkuyorlardı ve Amerika ve Avrupa’nın bas­kısı nedeniyle çıkarma yapmaya cesaret edemiyor­lardı. Hükümetin CHP kanadının bu harekâta razı edilmesi için, Erbakan’ın ilk mücadelesini koalisyon içerisinde ve Büyük Millet Meclisi’nde kazandığını belirtmemiz lazımdır. Umuyorum ki pek yakın bir gelecekte, bütün bu gerçekler, belgeleriyle ortaya konulacak ve milletimiz olup bitenleri o zaman daha iyi anlayacaktır. Bilindiği gibi 15 Temmuz 1974’te Samson adlı EOKA’cı, Kıbrıs’ta Makaryos’u devirip darbe yapmış ve adayı Yunanistan’a katacağını ilan etmiş bulunmaktaydı. Artık Kıbrıs’a müdahale etmemiz kaçınılmazdı. Ama maalesef hem Ecevit, hem de başta Demirel olmak üzere bütün muhalefet, askeri çıkarmayı çılgınlık olarak nitelemekte ve karşı çıkmaktaydı.

 

 

..

 

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi