Anasayfa » ERDOĞAN’IN ASİLTÜRK ZİYARETİNİN PERDE ARKASI

ERDOĞAN’IN ASİLTÜRK ZİYARETİNİN PERDE ARKASI

Yazar: yonetici
0 Yorum 542 Görüntüleyen

ERDOĞAN’IN ASİLTÜRK ZİYARETİNİN PERDE ARKASI

      

Milli Görüş’e son darbe ve Erbakan’ı tarihe gömme çabaları!

8 Ocak 2021 tarihli Milli Gazete baş köşesinde “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Oğuzhan Asiltürk’e nezaket ziyareti” başlıklı bir haber yayınlanmıştı.

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etti. Asiltürk’ün Ankara Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan evinde gerçekleşen ziyaret, yaklaşık bir saat sürdü. Ziyaretin ardından Asiltürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı makam aracına kadar uğurladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Asiltürk’e Kur’an-ı Kerim hediye ettiği ziyarette, ülke ve dünya gündemine ilişkin görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi.” bilgileri aktarılmıştı.

Tam 25 yıldır yazıp hatırlatıyoruz. Fazilet Partisi’nden itibaren Milli Görüş partisindeki “Yenilikçi Kanat” diye reklamı yapılan Tayyip Erdoğan ve takımını, perde arkasında hazırlayıp öne çıkaran, ama görünüşte, onları horlayıp hırpalayarak davadan kopmalarına gerekçe oluşturan Oğuzhan Asiltürk ve ekibi olmaktadır. Sn. Erdoğan’ın son Asiltürk ziyareti de ortaya koymuştur ki, elde kalan bir avuç Milli Görüş oylarının bir kısmı Tayyip Erdoğan’a, yani Cumhur ittifakına aktarılacak, güya Oğuzhan’la farklı ve aykırı düşünen Temel Karamollaoğlu’nu dinleyecek diğer bir kısmı da CHP ve HDP’nin kuyruğuna takılacak; böylece Milli Görüş fikren ve fiilen tarihe gömülmüş ve Erbakan’ın üzerine “beton dökülmüş…” olacaktı. Oğuzhan Asiltürk’le, resmiyette SP Genel Başkanı olan Temel Karamollaoğlu’nun fikir ayrılığı yaşadıkları iddiaları da tam bir palavraydı. İkisi de aynı takımdaydı. Daha önceki Elazığ ve İstanbul kongrelerinde teşkilat mensuplarına farklı talimatlar verip birbirlerine düşüren bu iki ismin sonunda ortak karar aldıkları kesinlik kazanmıştı.

Erdoğan’dan Saadet Partisi’ne ziyaretinin perde arkası

MHP lideri Bahçeli’yi üç gün önce evinde ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 Ocak 2021’de sürpriz bir ev ziyareti daha yapmıştı. Erdoğan, Milli Görüş’ün ak saçlılarından sayılan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Asiltürk’le evinde yaklaşık bir saatlik görüşme yapmışlardı. Siyasi kulislerde Asiltürk’ün, Millet İttifakı ile yakınlaşma nedeniyle SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’yla bir süredir anlaşmazlık yaşadığı konuşulmaktaydı. Erdoğan, her nedense siyasi ve sürpriz temaslarını son günlerde hızlandırmıştı. Üç gün önce sürpriz biçimde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret eden Erdoğan’ın ardından SP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Asiltürk’ü evinde ziyaret etmesi yoksa bir erken seçim telaşı mıydı?

Oysa Cumhurbaşkanı’nın bu yönde resmi bir programı açıklanmamıştı. Ziyaret aniden; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bugün Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret edecektir” açıklamasıyla paylaşılmıştı. Asiltürk’ün Ankara Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan evinde gerçekleşen ziyaret, yaklaşık bir saat sürmüş, ziyaretin ardından 86 yaşındaki Asiltürk, Erdoğan’ı makam aracına kadar uğurlamıştı. Kulislere yansıyan bilgilere göre, güya Asiltürk ile Karamollaoğlu arasında siyaseten uzun bir süredir fikir ayrılıkları bulunmaktaydı. Asiltürk’ün Cumhur İttifakı’nın görüşlerini benimsediği, bu yüzden Karamollaoğlu yönetimi ile ters düştüğü iddiaları dolaşmaktaydı. Erdoğan’ın Asiltürk ziyaretinin SP içindeki yansımaları merakla beklenmeye başlanmıştı.

 

 

..

 

 

makalenin tamamı için tıklayınız…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi