Anasayfa » VLADİMİR PUTİN’İN AYARI VE PERDE ARKASI!

VLADİMİR PUTİN’İN AYARI VE PERDE ARKASI!

Yazar: yonetici
0 Yorum 277 Görüntüleyen

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Siyonist Yahudi Merkezlerin, dünyayı yeniden düzenleme ve sarsılan otoritesini tesis etme amacıyla kışkırttığı Ukrayna Savaşı’nda rol almak ve mel’un odaklara figüranlık yapmak yerine; keşke insanlığın çok muhtaç olduğu barış ve bereket dönemine katkı sunsalardı. Nice masum ve mazlum insanın katledilmesiyle, şehirlerin, yerleşim birimlerinin ve tesislerin tahribiyle sonuçlanan bu facialara ve yıkımlara sebep olmasaydı… Şahsi hırs ve hesaplarla, milyarlarca garibanın ihtiyacı olan buğday gibi temel gıdaların yerlerine ulaşmasına bile karşı durmasaydı… Başında bulunduğu Rus halkının bile, ülkelerinden kaçmasına neden olan sıkıntı ve sarsıntılara yol açmasaydı… Yoksa Putin, ABD’yi yönlendiren ve İsrail’i destekleyen Siyonist baronların; İsrail vahşetine ve Siyonizm tehlikesine dikkat çektikleri için, iç isyanlar çıkartılarak idam edilen Saddam Hüseyin’in ve Muammer Kaddafi’nin akıbetlerinin kendi başına da getirileceği korkusuyla mı bu yanlışlıklara ve haksızlıklara bulaşmıştı?

Acaba bütün bu olumsuz ve sorumsuz tavırlarının arkasında, Putin’in karanlık geçmişinin de bir payı var mıydı?

20 Yıldır Dünyanın Konuştuğu Adam Vladimir Putin’in Hayatı!

Vladimir Putin’in annesi Maria Ivanovna Putina; gündelik işlerde çalıştığı ve 1999 yılında öldüğü haricinde hakkında neredeyse hiçbir bilgi bulunmamaktadır. Putin’in Ruski Pioneer dergisinde bizzat anlattığına göre annesi 2. Dünya Savaşı sırasında öldü zannedilip cesetlerin arasında taşınırken, babası tarafından son anda fark edilip kurtarılmıştır. Resmi anlatı bundan ibaret iken, geçmişte bir iddia ortaya atılmıştı. Putin’in Rusya Devlet Başkanı olmasının ardından, geçmişi araştırılmaya başlanmış ve Gürcistan’ın Gori kenti yakınlarındaki Metehi Köyü’nde ve Rapuni isimli Rus kadının Vladimir Putin’in annesi olduğu şayiaları yayılmıştı. İddiaya göre annesi Putin’i evlilik dışı bir ilişki sonucu doğurmuşlardı ve Putin’in babası bir başka kadınla evli olan bir otomobil tamircisi olmaktaydı. Elbette bu iddia çiçeği burnunda Devlet Başkanının geçmişine dair resmi anlatıya tamamen aykırıydı. Konuyu araştıran İtalyan bir gazeteci olan Antonio Russo’nun, 16 Ekim 2000 tarihinde Gürcistan’ın başkenti Tiflis yakınlarında, bir köy yolu kenarında ölü bulunması, gazeteciye ait dizüstü bilgisayar ve el kamerasına ulaşılamaması ise son derece düşündürücü bir olaydı.

Vladimir Putin’i nereden anlatmaya başlayacağımı kestirmek kolay olmadı. O yüzden bu hikâyeyi seçtim, çünkü bu hikâye Putin profili ile çok uyumlu bilinenlerin sınırlı olduğu bir geçmişi yansıtmaktaydı. O geçmişi kurcalayanların ödediği bedel ve karanlık bir el mi vardı? Son 20 yıldır hakkında en çok konuşulan adamlardan birini anlatacağız.

1991 yılında Sovyetler Birliği resmen dağılmıştı. Dağılma süreci sonrasında ortaya çıkan Rusya Federasyonu, bir yandan en büyük mirasçısı olduğu Sovyetlerin enkazını kaldırmaya çalışırken, diğer yandan serbest piyasa ekonomisine geçişin derin sancılarını yaşıyordu. Koca bir ülke oligarkların ve mafyanın elinde oyuncak olmuştu. Halk ekonomik krizle boğuşuyor, temel tüketim maddelerine ulaşamıyor ve derin bir umutsuzluk içinde; başta Türkiye olmak üzere, herkes göçüp gitmenin hesaplarını yapıyordu. Toplumsal yozlaşma had safhadaydı. Kolay yoldan para kazanmak, köşeyi dönüp zengin olmak için yapılamayacak hiçbir şey, ayaklar altına alınamayacak hiçbir değer yoktu. Devlet otoritesi tamamen ortadan kalkmış, polis mafyalaşmış, toplumsal düzeni sağlayan hiçbir mekanizma çalışmaz olmuştu. 90’lar Rusya’sı yeryüzündeki cehennemin ta kendisi durumundaydı. Rusya’nın ilk Devlet Başkanı Boris Yeltsin onları Komünizm’den kurtaran bir kahraman olarak ortaya çıkmıştı. Komünistler tekrar iktidara gelecek korkusu, onu 1999’un sonuna kadar iktidarda tutmuştu. Rus halkı Yeltsin sayesinde Komünizm’den kurtulmuştu. Ancak koca ülkeyi oligarkların elinde oyuncak eden bu sarhoş adamdan onları kim kurtaracaktı?

 

 

 

 

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

 

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi