Anasayfa » Geri Vites: AKP’nin Hep Yaptığı! ___

Geri Vites: AKP’nin Hep Yaptığı! ___

Yazar: yonetici
0 Yorum 700 Görüntüleyen
 
 
 
Geri Vites: AKP’nin Hep Yaptığı! 
 
geri vites AKP
 

Milli Çözüm’ün uyarıları AKP’ye geri adım attırmıştı.

“Cihat” müfredattan çıkarılmıştı, peki basılan kitaplar ne olacaktı?1

Okulların açılmasına az bir süre kala, İstanbul Beşiktaş’ta “Din dersi müfredatı hakkında zümre toplantısı” yapılmıştı. Toplantıya katılan isimlerden Din Kültürü öğretmeni Nazif Ay, müfredatla ilgili yeni gelişmeyi anlatmıştı. Nazif Ay, yetkililerin; lise 1 öğrencilerine öğretilecek olan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden “cihat” konusunun çıkarıldığını belirttiklerini aktarmıştı. Yetkililerin, “cihat” konusunun “hukuki gerekçeler nedeniyle çıkarıldığını” anlattığını belirten Ay, “Cihat”ın seneye lise 1 müfredatına yeniden dahil edilmeye çalışılacağının söylendiğini’ hatırlatmıştı. Müfredattan cihat ifadelerinin eklendiği bölümlerin çıkarıldığı anlatılmış, ancak basılan kitaplarda duran cihat bölümlerinin ne olacağı açıklanmamıştı.

Milli Çözüm Dergisi 168. sayısında (Eylül 2017) “İSLAM’DA CİHAT İLMİHALİ VE İKTİDARIN KONUYU ÇARPITMASI” başlığı altında:

“Dini konuları ve kurumları alabildiğine istismar eden Sn. Erdoğan ve AKP iktidarı, şimdi de “CİHAT-ŞERİAT” gibi kavramları ders kitaplarına sokarak yeni bir suiistimal (kötüye kullanma) hesabındadır. Daha önce AB’nin talimatıyla benzeri Kur’ani kavramları yasaklayan bu iktidar ve kurmayları, şimdi aynı kavramları fütursuz (pervasız) ve sorumsuzca asıl anlamından ve amacından saptırma hazırlığındadır. Daha şimdiden, bazı tenkitler üzerine: “Efendim bu CİHATTAN niye korkuluyor, cihat ille silahlı çatışma değil ki, nefis terbiyesi en büyük cihattır” diyen AKP Genel Başkanı Recep T. Erdoğan, böylece sinsi niyetini ve hedefini de ortaya koymuşlardır. Oysa CİHAT; namaz, oruç, Hacc, zekât gibi temel bir ibadet kapsamındadır ve bir ibadet ancak, kendi İLMİHAL kuralları içinde yapılmak zorundadır. Yani farzları, vacipleri, sünnetleri yanında mekruhları ve müfsitleri anlatılmayan ve bunlara uygun yapılmayan bir CİHAT gayreti, ibadet hüviyeti kazanmayacak ve gayesine ulaşmayacaktır. Sn. Erdoğan’a ve iktidarına hatırlatalım; en özet anlatımıyla CİHAT; ülkemizde faizsiz, rantiyesiz, kumarsız ve zinasız bir nizamı, farklı din ve kavimden herkesin temel insan haklarını sağlayıcı ve saygılı bir ortamı hazırlamak, ekonomik ve sosyal refahı arttırmak üzere çabalamaktır. Bölgemizde ise, İsrail’in ve diğer emperyalist işgalcilerin her türlü zulüm ve tecavüzlerine dur diyerek caydırıcı ve sonuç alıcı bir yaptırım gücüne, yani askeri ve teknolojik yeterlilik ve cesarete sahip olmaktır.Oysa AKP 15 yıldır bu yönde ve bu hedef istikametinde ciddi ve gerçek hiçbir adım atmamıştır.” uyarılarını yaptıktan sonra Ahmet Akgül Üstadımızca tarihte ilk defa 30 yıl önce hazırlanan ve başka bir örneği bulunmayan 50 sayfalık CİHAT İLMİHALİ’ni TBMM Başkanı Sn. İsmail Kahraman’a, Milli Eğitim Bakanı Sn. İsmet Yılmaz’a, Diyanet İşleri Başkan Vekili ve Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Sn. Ekrem Keleş’e ve E. Diyanet İşleri Başkanı Sn. Mehmet Görmez’e ayrı ayrı yollamıştı. Böylece iktidarın istismar ve saptırma amaçlı bir tahribat girişimi de askıya alınmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi