Anasayfa » Deprem Bahanesiyle ABD’nin George Bush Uçak Gemisinin; İSKENDERUN KÖRFEZİ’NE GELME ISRARI!?

Deprem Bahanesiyle ABD’nin George Bush Uçak Gemisinin; İSKENDERUN KÖRFEZİ’NE GELME ISRARI!?

Yazar: yonetici
0 Yorum 42 Görüntüleyen

Deprem Bahanesiyle ABD’nin George Bush Uçak Gemisinin;

İSKENDERUN KÖRFEZİ’NE GELME ISRARI!?
ABD, Uçak Gemisiyle; Türkiye’ye Desteğe mi, Yoksa İşgale mi Hazırlanmaktaydı?
Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ilimizde büyük bir felakete neden olan deprem sonrası, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder bir açıklama yapmıştı. Günlük basın toplantısında konuşan Ryder, Türkiye’nin ihtiyaçlarına göre destek vereceklerini belirterek, 7 Şubat’ta İncirlik Hava Üssü’nde konuşlu ABD unsurlarının ilk yardım ekiplerini deprem bölgelerine taşımaya başladığını aktarmıştı. Bu arada ABD’den gelen uçak gemisi açıklaması sonrası yeni bir tartışma başlamıştı. Toplumun bir kesimi uçak gemisinin gelmesi gerektiğini, bazı kesimleri ise gelmemesi gerektiğini savunmaktaydı.
Abdullah Ağar’dan Uyarı
ABD uçak gemisinin Türkiye’ye gönderilmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Güvenlik ve Terör Uzmanı Abdullah Ağar, bu hamlenin risklerini hatırlatmıştı. Ağar, Twitter’dan şu açıklamayı yapmıştı:
“Pentagon; ‘Ankara gerekli desteği istemesi durumunda USS George HW Bush görev gücümüze Türkiye’ye yaklaşma emri vereceğiz’ şeklinde açıklama yapmıştır. Her ne kadar insani maksatlı olsa (ya da gözükse) bile, ABD askeri gücü üzerinden sağlanacak bir deprem desteğinin pek çok riski ve handikabı bulunmaktadır. Depremin başından beri, Türk Askerinin deprem bölgelerine geç ulaştırıldığıyla ilgili tartışmalar sürerken, ‘Türk Askeri yetmedi mi ki, bir de ABD Askeri getirdiniz?’ tepkisine hizmet edecek girişimlerden sakınmalıdır. Türk halkının yabancı askerleri kendi egemenlik alanlarında görmeye gösterdiği duyarlılık da hesaba katılmalıdır.
MAKALENİN TAMAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ..

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi