Anasayfa » 7SABAH.COM’DAN …

7SABAH.COM’DAN …

Yazar: yonetici
0 Yorum 420 Görüntüleyen

 

 

07 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nden yaklaşık iki ay kadar önce, Ahmet Akgül Hocamız bir internet sitesine verdiği röportajda bugünkü sonuçları öngörüp aktarmıştı.

7sabah.com’dan Aydın Altay Bey’in: Türkiye’nin tamamen 7 Haziran seçimlerine odaklandığı bir döneme girmiş bulunuyoruz. Bu süreç birçok yönüyle konuşulması gereken bir süreçtir. Sizinle bu süreci ve seçim sonrası olası ihtimalleri konuşmak istiyoruz, ancak onun öncesinde Ortadoğu’da hâlâ devam eden çatışmaları sormak istiyorum; “Ortadoğu’nun kaderi” olarak lanse edilmeye çalışılan kan ve gözyaşlarının asıl sebepleri nelerdir?” sorusunu Ahmet Akgül Hocamız: Sizi tebrik ve takdir ediyorum. Sorular, insanın aklını ve duyarlılığını yansıtır. Evet, Allah davasına sadık ve Mevlâ’sına âşık insanların; algıları, anlayışları, fıkıhları-yani kavrayışları ve olayları yorumlama zekâları nurlanıp açılmaktadır. Bakınız Frankfurt’ta, Avrupa Merkez Bankası’nın açılışına karşı çıkan ve “Almanya tarih oluyor ve sömürü sermayesinin güdümüne giriyor!” diye, on binlerce kişinin protestosu acımasızca bastırılmış, onlarca polis arabası yakılmış, 50 kadar polis yaralanmış, 160 gösterici hastaneye kaldırılmış, 350 kişi tutuklanmış, ama hem Alman medyası hem de yerli Mason medyası buna gözünü kulağını kapamıştır. Ve daha acısı, “AB’ye girmek bizim stratejik hedefimizdir!” diyen AKP, hâlâ dindar halkımızdan alkış ve oy almaktadır, ama yakında oyunları bozulacaktır.

Yahu, bugün hiç yüzü kızarmadan Cemaat beni 11 yıl aldattı!” diyenlerin yarın çıkıp: “Şu Abdullah Öcalan da beni kandırıp kullandı!” demeyeceğinin garantisi var mı? diye hiç kimse sormamaktadır. Sn. Cumhurbaşkanı, kendi başlattığı ve en büyük başarısı saydığı Çözüm Süreci ve İmralı heyetiyle ilgili, daha şimdiden karşı tavır almaya ve bu girişimleri yanlış bulduğunu açıklamaya başlamıştır. Acaba bu açık bir tutarsızlık mıdır, yoksa çifte standart yani ikili oynamak mıdır? İnşaallah tarihi yanlışlık ve tahribatlarının farkına varmıştır! Hatta terörist başı Öcalan’ın Nevruz gibi mesajları önce Hükümet’e ulaşmakta, düzeltilip değiştirilmeler yapılmakta, sonra halka okunmakta; ama hiç utanmadan bir de AKP’li yetkililer kalkıp bu mesajlara karşı çıkmaktadır.

 

 

RÖPORTAJ’IN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi