Anasayfa » Yolsuzluk Operasyonlarını Kimlerin Ayarladığı Konusunda 3 İhtimal Vardır!

Yolsuzluk Operasyonlarını Kimlerin Ayarladığı Konusunda 3 İhtimal Vardır!

Yazar: yonetici
0 Yorum 139 Görüntüleyen


Yolsuzluk Operasyonlarını Kimlerin Ayarladığı Konusunda 3 İhtimal Vardır!Ülkeyi ve siyasi gündemi derinden sarsacağa ve çok kritik gelişmelere yol açacağa benzeyen bu yolsuzluk operasyonlarını kimlerin ayarladığı konusunda üç ihtimal vardı:

1- Erdoğan’ı zora sokmak ve Cumhurbaşkanlığı sürecini tıkamak ve bu yolla intikam almak isteyen “Derin Cemaat”, bu hazırlıkları ve zamanlamayı yapmıştı.

2- Mağdur pozisyonuyla ve kendileri komplo kuruluyor havasıyla oy toplamak ve gerçek olan yolsuzluk dosyalarını kontrollü olarak en az zararla kapatmak isteyen, Erdoğan ve kurmayları bu iddiaları şimdi gündeme taşımıştı.

3- Her iki tarafın da yıpranmasını ve hizaya sokulup iyice avuçlarına alınmasını isteyen dış merkezler ve içerideki mahfiller bu tertipleri planlamıştı. Ve zaten “CEMAAT=CIA+MOSSAD” formülü her şeyi açıklamaktaydı. Bütün bunları ilkokul mezunu zavallı bir hatibin ve ekibinin kotardığına inanmak, saflıktan çok öte bir ahmaklıktı.

Ve tabii, bu operasyonları, Cemaat=CIA+MOSSAD tertiplemiş te, Recep Bey’in ve AKP Hükümetinin hiç haberi olmamışsa, bunların iktidar değil, sadece vitrin kuklası oldukları anlamını taşırdı. Ve eğer bu operasyonlar AKP’ye değil de, sadece Recep Bey’e yönelik komplolar ise, Sn. Başbakan’ın sayesinde o makamlara ve imkânlara kavuşmuş, Bakanların, bürokratların ve medya patronlarının bu suskunlukları, ikili tavırları ve Erdoğan’ı sahipsiz ve savunmasız bırakmaları da hem vefasızlık ve vicdansızlıklarını yansıtmaktaydı, hem de Allah kendi yaptıklarının intikamını böyle almaktaydı.

Bu arada, yapılan operasyonların sadece komploculuk konusunun öne çıkarılıp, asıl yolsuzluk ve soygunculuk boyutunun örtülmeye çalışılması da oldukça yanlıştır ve kasıtlı bir şeytanlıktır. Oğlu da şüphe ve şaibe altında tutuklu bulunan İçişleri Bakanının özel tasarruf ve talimatıyla bu soruşturmaları yürüten İstanbul Emniyetinde, sonra başka illerde başta emniyet müdürü olmak üzere 11 şube Müdürünün görevinden alınması, ardından Ankara’daki 18 şube Müdürünün makamlarından kaydırılması ve Savcı Zekeriya Öz’ün, denetim ve gözetim altına alınması kastıyla iki yeni savcının atanması, açıkça adalet mekanizmasına ve yargı aşamasına müdahale anlamındadır ve hükumet suçluluk psikolojisiyle bu vahim hataları yapmaktadır.

Radikal Gazetesi İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlunun evinde yakalanan kutular-tomarlar dolusu döviz ve TL’nin görüntülerini yayınlamıştır. Bu hırsızlıkların saklanacak-aklanacak tarafı kalmamıştır.

Halkbank Genel Müdürünün evinde ayakkabı kutuları içerisinde 4,5 milyon dolar yakalanmıştır. Bütün bu rezaletleri, AKP yandaşlarının:“Halkbank ambargo uygulanan İran’la finans ilişkilerine kolaylık sağladığı ve Barzanistan-Kürdistan petrolünün Türkiye üzerinden Akdeniz’e taşınmasına destek çıktığı için hedef yapılmıştır” savunmaları kargaları bile güldüren saçma sapan yorumlardır. Başbakanın ve kurmaylarının düne kadar elini öpmek ve gözüne girmek için sıra bekledikleri Fetullah Gülen Cemaatini, şimdi; “Devlet içinde örgütlenmiş çete” ilan etmeleri ise, çıkar ittifakının ve Amerikan figüranlığının, nasıl bir anda iktidar kavgasına dönüşebildiğinin fotoğrafıdır.


BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi