Anasayfa » Yabancı Yatırımcı 50 Milyar TL sini ACİLEN Kaçırdı ?

Yabancı Yatırımcı 50 Milyar TL sini ACİLEN Kaçırdı ?

Yazar: yonetici
0 Yorum 130 Görüntüleyen

Yabancı Yatırımcı 50 Milyar TL sini ACİLEN Neden Kaçırdı ?

Bu arada Ekonomik verileri toz pembe gösteren yabancı sermaye, çok ciddi kargaşa ve kaos ortamı sezmiş olacak ki, sıcak paralarını alıp Türkiye’den kaçmaya başlamıştır. 

 

Çünkü yabancı yatırımcı 50 milyar TL'sini Türkiye'den çekip çıkarmıştır. Bunun nedeni asla basit olamazdı. Çünkü, savaşlar başlatan, soykırımlar yaptıran “paradan” söz ediyoruz. Peki yabancı sermayeyi ürküten hangi şartlardı?

 

İŞTE OLASILIKLAR :

1-) Türkiye'deki cari açık inanılmaz boyuttadır ve Türkiye kendi iç ekonomik ve mali sorunları nedeniyle ekonomik krize girecektir. Bu büyük olasılıkla seçimlerden sonra olacaktır. Ancak ben pek fazla bu olasılığı gerçeğe yakın görmüyorum. Çünkü uzmanlara göre, cari açık Türkiye'de borçlanabilme kapasitesiyle paralel yürümektedir, cari açık yüksektir ancak ciddi bir politika ile önlenebilir. Bu olasılık, kaçan 50 milyar TL için yalnızca bir bahane olabilir.

 

2-) Seçimlerden sonra, 2011 sonuna doğru, dış güçlerin yönlendirme ve istihbarat operasyonları sonucu, Türkiye iç savaşa girebilir. Hatta büyük olasılıkla sene sonuna doğru Suriye olayları inanılmaz boyutlara ulaşacak, belki Suriye, Sistem müttefikleri tarafından vurulacaktır ve aynı zamanlarda da Türkiye’de bir iç savaş çıkartılacaktır. (Türk-Kürt değil, ülkenin bölünmesi isteyen toplu kalkışma hareketine giren bölücü güçler ve onları destekleyen Kürt kökenliler ile devlet-meşru müdafaa yapan halk biribirine saldırtılacaktır)

 

Burada sanki bir başlangıç yapılmak ve bölücü kesime güven ve motivasyon sağlanmak istenir gibi, T.C. Başbakanı'nın konvoyuna saldırı düzenlenmiştir. Artık bölücü-yıkıcı-isyankar söylemler alenidir ve had safhadadır Ayrıca AB'li bürokratların, istihbaratçıların hazırladığı “2011 Türkiye İç Savaşı” senaryoları, yıllar öncesinden ortaya çıkmıştır. (2005 yılında)

 

3-) Suriye'deki olaylar beklemediğimiz boyutlara ulaşabilir, bunun yanı sıra İran'da da önlemez olaylar çıkabilir ve sınırımızda, belki de bizi de içine alacak bir biçimde karışıklık, savaş çıkabilir.

 

Sonuçta ilginç biçimde kaçan 50 milyar TL (33 milyar USD) ve %10'luk pay vardır ve Borsadan yabancı çıkışı hızlanmıştır.

 

Yabancılar bir riski-tehlikeyi görmüş ve Türkiye piyasasından kaçmaya başlamıştır. Bunun nedeninin Türkiye için olumlu sonuç çıkarmayacağı açıktır. Çünkü kimse durduk yere, kolay para kazanma mekânından ayrılmayacaktır.[1][2]

 [1][2] 50 Milyar TL ve Türkiye’de İç Savaş / Tevfik Bir-Blog / 12.05.2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi