Anasayfa » Washington’daki Siyonist Liderlerin Erbakan Tehditleri ve ERBAKAN HOCANIN Cevabıı

Washington’daki Siyonist Liderlerin Erbakan Tehditleri ve ERBAKAN HOCANIN Cevabıı

Yazar: yonetici
0 Yorum 230 Görüntüleyen

Washington’daki Siyonist Liderlerin Erbakan Tehditleri ve ERBAKAN HOCANIN Cevabı!

“Siyasette 35. Yıl“ Kitabında Süleyman Arif Emre aynen şunları nakletmektedir:

Milli Nizam’ın büyük kongresinden sonra idi. Genel Başkanımız Erbakan Hocamızla görüşmek isteyen Musa Saffet Bayramaşık isminde birisi bana geldi. Kendisi Yahudi iken Müslüman olmuş, mühim konularda söyleyecekleri varmış. Fazla ısrar edince görüştürmek zorunda kaldım. Makam odasında Hoca, ben, bir de o vardı. Söze başladı:

• “Sayın Erbakan, beni Amerika’daki, Washington’daki dünya Yahudi Liderleri vazifeli olarak size göndermiş bulunuyorlar. Sizin partinizin gelişmesini dikkatle takip ediyorlar. Onlar Türkiye’de sizin partiniz gibi milletiyle bütünleşecek güçlü bir siyasi iktidarın kurulmasını müspet karşılıyorlar. Çünkü böyle olduğu takdirde, Türkiye’nin İsrail’i Komünist Rusya’ya karşı koruyan bir Çin Seddi vazifesini yapacağına inanıyorlar. Ancak sizden önemli bir istekte bulunuyorlar. Siz her konferansınızda, dünya Siyonizm’ine, masonluğa ve onun yan kuruluşları olan Lions ve Rotary kulüplerine çatıyorsunuz. Bundan ABD derin lobileri ve liderler son derece rahatsız oluyorlar. İşte bu aleyhteki kampanyadan vazgeçmenizi istiyorlar. Aksi halde partinizin (Milli Nizam’ın) siyasi hayatına son vermek zorunda kalacaklarını belirtiyorlar!”

Hoca cevap olarak:

• Mademki bizim iktidar olmamız onların da arzu ettiği bir şey, o halde hissi sebeplere ve endişelere kapılmayıp, bizim konuşmalarımızı müsamaha ile karşılamaları gerekir. Böyle bir şeye katlanmaları, sonunda temin edecekleri yarar karşısında, önemsiz bir fedakârlık değil midir?

• Hayır, kesinlikle bu tür konuşmaları istemiyorlar, sözlerinize ve projelerinize tahammül edemiyorlar! deyince Hoca:

• Diyelim ki bundan sonra bu konulara hiç girmeyeceğiz, bu onlara yetmez mi?

• Hayır, yetmez, daha önceki İsrail ve Siyonizm aleyhindeki konuşmalarınızı da tekzip edecek şekilde onların istediği mahiyette açıklamalar yapmanızı bekliyorlar!

Erbakan Hocamız bu şahsı nazikçe reddedip geri göndermişti. Ancak bir gün sonra Milli Nizam Partisinin kapatılması için dava açılması hepimizi şoke etmişti!?

Bu konuyla ilgili özel sohbet ve seminerlerde ise Yahudi Lobileri elçisi Musa Saffet Bayramaşık’ın Erbakan Hoca’ya: “Kendisine güvenmeleri ve siyasi faaliyetlerine izin vermeleri için koştuğu bir şartın da: Kendilerinin tavsiye edeceği, görünüşte mücahit, müttaki, ama gerçekte Sabetaist Yahudi olan bazı isimleri partisinde en etkin ve yetkin konumlara getirmesi ve asla bunları değiştirmemesi“ olduğunu nakletmişlerdi. Ve acaba Milli Nizamın yerine kurulan Milli Selamet Partisine kimler yerleştirilmişti ki, 12 Eylül’e kadar, müsaade edilmiş ve kapatma yoluna gidilmemişti?

Bir milletlerarası konferansta ecnebi bir diplomat “Dünya’da dört ülkeyi doğrudan doğruya Yahudiler idare ediyor bunlar İsrail, Amerika, Fransa, Türkiye’den oluşuyor. Erbakan bunu değiştirmeye kalkışmakla başına bela sarıyor“ şeklinde laflar etmiş, bizim orada hazır bulunan delegasyonumuz itiraz bile edememişti. Zaten zaman zaman su yüzüne çıkan bazı net görüntüler bu iddiaları ispatlar mahiyetteydi.

Başka bir olay ise, gazeteci yazar Ufuk Güldemir’in kitabında neşredilmişti. 12 Eylül’den önceleri, hükümet buhranı söz konusu olduğu bir devrede gazeteler, gerçekleşmesi zor da olsa şöyle manşetler atıvermişlerdi:

“Bu kez Hükümet MSP’nin öncülüğünde kurulacak, Erbakan Başbakan olacak!” Bu haberler üzerine Türkiye’den Amerika’ya, Yahudi iş adamlarından kurulu bir heyet giderek ve oradaki liderlerine: “Aman mahvolduk, Erbakan başbakan olacak. Türkiye’de bizlere at oynatma fırsatı kalmayacak. Bize Amerika’da yer hazırlayın, oradan satacağız buradan mülk alacağız“ diye yalvarmış, onlar ise: “Haydi siz gidin işinize bakın, bir seneye kalmayacak MSP problemi ortadan kalkacak!” yanıtını vermişlerdi. Gerçekten bir seneye kalmadan 12 Eylül gerçekleşmiş ve ileri sürülen netice kendiliğinden tahakkuk etmişti!


Kaynak: http://www.millicozum.com/mc/ozel-yazilar/erbakani-adil-duzenden-vazgecirme-cabalariBENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi