Anasayfa » SEÇİM SONUÇLARI VE KURTULUŞ ÇAĞRISI

SEÇİM SONUÇLARI VE KURTULUŞ ÇAĞRISI

Yazar: yonetici
0 Yorum 192 Görüntüleyen

SEÇİM SONUÇLARI VE KURTULUŞ ÇAĞRISI

 

Milli Çözüm Dergimiz Marmara Bölgesi temsilcilerimizle: “28 Mayıs 2023 SEÇİM SONUÇLARI VE KURTULUŞ ÇAĞRISI” konulu değerlendirme toplantımızı nasip eden Cenab-ı Hakka sonsuz şükürler ederek başlıyorum.

      

28 Mayıs 2023 seçimleri zahiren kazasız belasız sonuçlanmış, ama gerçekte çok tehlikeli ve endişe verici kritik bir süreç başlamıştır. Görünen o ki, AKP ve Erdoğan iktidarının 21 yıldır hazırladığı enkaz, sonunda kendi başına yıkılacaktır. Ekonomi tıkanmış, Merkez Bankası tükenmiş, 1,5 trilyon dolar borcun sadece bu sene 250 milyar dolar faizini bile ödeyecek para kalmamıştır. Hazine tamtakırdır. BOTAŞ ve AKKUYU NÜKLEER KURULUŞLARI, biriken ve ödenemeyen borçlara mahsuben RUS’lara bırakılma kararı alınmış… Enflasyon ve hayat pahalılığı halkın her kesiminin, rantiyeci ve faizci baronlar ve yandaş vurguncular hariç, milletin belini kırmış… Üst üste verilen seçim rüşveti ZAM’lara rağmen, alınan maaşlar daha ilk haftasında tükenmeye başlamış ve fırlayan kiraları bile karşılayamaz noktaya ulaşmıştır. Kısaca, ülke geleceğimizin ufku kararmıştır. İlahi kader ve adalet, belki de Millet İttifakı’nın kazanarak bombanın onların elinde patlamasına fırsat tanımamıştır. Cumhur İttifakı’nı kendi suçlarının ve sorumluluklarının acı sonuçlarına uğratacaktır.

Bunların bayram havası ve zafer sarhoşlukları içinde sevinip kutladıkları bu seçim başarıları bize; Kur’an-ı Kerim’de Ahkaf Suresi 24 ve 25. ayetlerinde haber verilen GAZAP BULUTLARI’nı hatırlatmaktadır. Varlık ve rahatlıkla şımaran bu kavmi, uzun süren bir kuraklık ve kıtlık belası sarmıştı.

“Derken, onu (azabı ve yıkımı) kendi vadilerine doğru yönelerek gelen bir bulut şeklinde gördükleri zaman, (işte herhalde) “Bu bize yağmur yağdıracak bir buluttur” demişlerdi. (Ve boşuna sevinmişlerdi. Zaferi ve izzeti; İslami ve insani programlarda değil, zalim güçlere yaranmakta arayanların boş umutları ve kuruntuları, rahmet zannedilen musibet bulutları gibidir.) Hayır o, kendisi için acele ettiğiniz (felaket olayıdır. Bu öyle) bir rüzgârdır ki (zafer ve bereket sanıldığı halde;) onda acı bir azap (ve yıkım) vardır. (Ve sizi kum fırtınasıyla boğacaktır!)

O, Rabbinin emriyle her şeyi yerle bir eden (bir âfattır). Böylece (o korkunç kasırga yüzünden) meskenlerinden başka, hiçbir şey(leri) görünemez duruma düşmüş (ve perperişan olmuşlardı). İşte Biz, suçlu-günahkâr bir kavmi böyle cezalandırırız.”

Bu arada;

Ekonomik, ahlâki ve manevi, sosyal, siyasi, ailevi pek büyük tahribatları ve yıkım icraatları yanında: “Allah, facir ve fasıkları da dilerse İslam’a ve insanlığa yararlı bazı sonuçlara hizmet ettirebilir” hadisinin hikmetince, AKP ve Erdoğan iktidarları bazı hayırlara da vesile olmuşlardır. AKP sayesinde toplumun %50’si Milli Görüşe ve İslami değerlere saygılı ve sahip çıkıcı bir tavır takınmaya başlamıştır.

– Şimdi Millet İttifakı’na maya olan SP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun gayretiyle toplumun diğer %50’si Erbakan’ın Milli duruşuna ve halkımızın İslami duyarlılığına sıcak bakıcı ve karşı çıkmaktan sakınır bir tava ve tavra yaklaşmıştır. Öyle ise toplum, Adil Düzen ve Milli Çözüm dönemine hazırdır.

AKP ve Erdoğan iktidarının son ve gerçek kurtuluş şansı ve toplumu huzura ve refaha ulaştırma imkânı, ancak Adil Düzene ve Milli Görüşe-Milli Çözüme dönme kararlılığına bağlıdır. Bu durumda ilk alkışlayan ve destek çıkan Biz olacağız. Kişinin bu hayatta fikri-hayali ne ise sekeratta yani (ölüm perişanlığı anında) zikri ve diline getirdiği onlar olacaktır. Bizim hedefimiz de, idealimiz de, sadece Müslümanların ve Milletimizin değil, tüm insanlığın huzur ve onur bulacağı Adil Düzen ve Milli Çözüm inkılabıdır!

Cenab-ı Hakkın bir ismi de “El Müntakim=İntikam alan”dır. Ve yine “Zu-İntikam=İntikam Sahibi” olandır. MÜNTAKİM=Öç alan ve zalimlerin yaptıklarını yanlarına bırakmayan manasında kullanılır. Bütün bunlar Allah’ın ADİL sıfatının da bir icabıdır. Ancak intikam sıfatında; asilere ve zalimlere bir zaman fırsat tanıma, bir müddet yularlarını uzatıp kendi hallerine bırakma ve hiç ummadıkları bir anda belaya çarptırma vardır.

“Kendisine Rabbinin ayetleri (İslam’ın hakikatleri) hatırlatıldıktan (ve gerçeği anladıktan) sonra, (dünyalık makam ve çıkar hırsıyla) bunlardan yüz çevirip uzaklaşan (ve Hakk yoldan kopup ayrılan)dan daha zalim kim olabilir? Muhakkak ki Biz mücrimlerden intikamımızı alıcıyız.” (Secde: 22).

 

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi