Anasayfa » George Friedman’a Göre; ABD ve İsrail İçin: İRAN TAKTİK, TÜRKİYE STRATEJİK DÜŞMANDIR

George Friedman’a Göre; ABD ve İsrail İçin: İRAN TAKTİK, TÜRKİYE STRATEJİK DÜŞMANDIR

Yazar: yonetici
0 Yorum 483 Görüntüleyen

George Friedman’a Göre; ABD ve İsrail İçin: İRAN TAKTİK, TÜRKİYE STRATEJİK DÜŞMANDIR

 

İran Cumhurbaşkanı RUHANİ, Haçlı Batı (Avrupa ve Amerika) ile sıkı fıkı irtibatları çerçevesinde önce İtalya’ya gidip 17 milyar dolarlık alış-veriş sözleşmeleri imzalamış, ardından Fransa’ya geçip 10 yolcu uçağı satın alma konusunda anlaşmışlardı. İran’ın Çin ve Rusya ile 100 milyarlarca dolarlık ithalat ve ihracat mutabakatları ise daha önce zaten medyaya yansımıştı. ABD ve AB’nin bir yandan Vehhabi Suudi merkezli İran’a karşı “İslam Askeri İttifakı” oluşturup, Sünni, Şii kapışmasına zemin hazırlarken, öte tarafta İran’la hem kendilerinin hem de Rusya ve Çin’in çok yönlü irtibat ve ittifaklar kurmaları, elbette İslam ülkelerine ve özellikle Türkiye’ye yönelik şeytani bir planın ön yansımalarıydı.

Hasan Ruhani’yi Papa Francesco karşılamıştı!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Vatikan’a düzenlediği ziyaret kapsamında Katoliklerin dini lideri Papa ile buluşmuşlardı. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, nükleer anlaşmanın (daha doğrusu geri adım atmanın) ardından ülkesine yönelik yaptırımların kaldırılmasıyla birlikte Avrupa’ya 16 yıl sonra ilk resmi ziyareti kapsamında Katoliklerin dini lideri Papa’ya da uğramıştı. Papa, yaklaşık 40 dakika süren görüşmenin sonunda Ruhani’ye ziyareti için teşekkür ederek, “Barış için büyük beklenti içindeyim” buyurmuşlardı.

İşte böyle bir durumda İran’ı dışlamak ve düşman saymak, bilerek veya bilmeyerek ırkçı emperyalistlerin planına figüranlık yapmaktır. “Şia’ya karşı Ehli Sünnet” kılıflı, zahirde Vehhabistlerin, gerçekte Siyonistlerin ucuz kahramanlığına soyunmak yerine, şeytanilerin planlarını bozacak ve Erbakan gibi hiçbir mezhep ve meşrep (sistem) farkı gözetmeksizin İSLAM BİRLİĞİ oluşumunu sağlayacak adımlar atmak şarttı. Ama bunun için olgun ve onurlu bir iman, iz’an, vicdan ve irfan (stratejik akıl ve yaklaşım) lazımdı. Yani asıl sorunumuz MAYA noksanlığıydı!

Önce, bilgi ve sezgi sahibi hiçbir insanın asla itiraz edemeyeceği şu gerçekleri hatırlatmakta fayda vardı:

 

 

..

 

 

makalenin tamamı için tıklayınız…

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi