Anasayfa » Akıl ve vicdan sahipleri için yazılmıştır; G20 YENİ DELHİ ZIRVASI VE SİYONİST YAHUDİLERİN ZURNASI!

Akıl ve vicdan sahipleri için yazılmıştır; G20 YENİ DELHİ ZIRVASI VE SİYONİST YAHUDİLERİN ZURNASI!

Yazar: yonetici
0 Yorum 69 Görüntüleyen

Akıl ve vicdan sahipleri için yazılmıştır;

G20 YENİ DELHİ ZIRVASI

VE

SİYONİST YAHUDİLERİN ZURNASI!

      

Hindistan’ın ev sahipliğinde bu yıl “Tek Yeryüzü, Tek Aile, Tek Gelecek” ana temasıyla düzenlenen 2023 yılı 18’inci G20 Liderler Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı resmi karşılama töreniyle başlamıştı. Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Bharat Mandapam Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki törende zirveye katılan liderleri tek tek karşılayarak fotoğraf pozları dağıtmışlardı.

Hindistan’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nin bildirisinde, tarafların Rusya-Ukrayna Savaşı’na ilişkin güç kullanımından kaçınması gerektiği vurgulanarak, “Nükleer silahların kullanılması veya kullanma tehdidi kabul edilemez.” ifadesi yer almıştı. Tarafların Ukrayna’daki savaşa ilişkin milli tutumlarının ve Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi ile BM Genel Kurulunda alınan kararların tekrarlandığı kaydedilen bildiride, tüm devletlerin BM Şartı’nın amaç ve ilkelerine bütünüyle uyumlu davranması gerektiği vurgulanmıştı. Öyleyse; dünyadaki tüm savaşların ve anarşik çatışmaların altında Siyonist güdümlü BM yatmaktaydı.

Türkiye ve BM’ye “Karadeniz Tahıl Girişimi” Alkışı!

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş nedeniyle tahıl ürünlerinin dünya pazarlarına sevkiyatı konusunda Türkiye ve BM’nin rolüne dikkat çekilen bildiride, “Türkiye ve Birleşmiş Milletler arabuluculuğunda Rus gıda ürünleri ve gübrelerinin dünya pazarlarına erişimi için Türkiye ve BM’nin aracılık ettiği İstanbul Anlaşmaları’na yönelik çabaları takdir ediyoruz.” değerlendirmesi paylaşılmıştı. Oysa bu tür girişimlerin zaten BM gözetiminde Erdoğan’a yaptırılması, AKP iktidarının parlatılarak Siyonizm’in daha karanlık senaryolarında kullanılması planının bir parçasıydı!

Siyonist Amaçlar Sloganda Saklıydı!

Hindistan’ın ev sahipliğinde düzenlenen 18’inci G20 Liderler Zirvesi’nin ana temasını “Tek Yeryüzü, Tek Aile, Tek Gelecek” sloganı oluşturmaktaydı. Zirve için belirlenen slogan doğrultusunda, Siyonizm’in güdümünde ve “Bâtıl ekseninde yeni bir dünyanın temelleri mi atılıyor?” düşüncesini akıllara taşımıştı. Çünkü bu slogan, Siyonizm’in Gizli Dünya Devleti hayalini yansıtmaktaydı.

Erdoğan ile Netanyahu Tokalaşırken İsrail 16 Filistinliyi Şehit Eden Saldırılarını Başlatmıştı!

İşgalci ve Siyonist terör çetesi İsrail, “Eşek arısı yuvası, Lağım Faresi ortamı…” dedikleri Batı Şeria kampına en ağır silahlar ve bombalarla hücum edip 16 mazlum Müslüman’ı katlederken; sözde dindar kahraman Erdoğan, Siyonist İsrail’in Başbakanı Netanyahu ile tokalaşırken işgalci İsrail’in katil askerlerinin son 24 saatte 16 masum Filistinli Müslüman’ı şehit ettiği ortaya çıkmıştı. Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu’nun yapıldığı New York’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siyonist İsrail Başbakanı Netanyahu ile çok sıcak ve samimi bir görüşme yapmıştı. Bu görüşme sonrası, Sn. Erdoğan’ın “BM 78’inci Genel Kurul temaslarımız kapsamında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir görüşme gerçekleştirdik. İstişarelerimiz ülkemiz ve bölgemiz için hayırlara vesile olsun” açıklaması enteresandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsrail’in Başbakanı Netanyahu kameralara el ele tokalaşarak poz verirken sinsi Siyonist Netanyahu, Zatialilerin kırmızı kravatına övgüler yağdırdığı anlarda, İsrailli eşkıyaların yaptıkları Filistinli katliamını, Sn. Erdoğan ne aklına ne de ağzına alamamış, şaka yollu bir uyarıda dahi bulunamamıştı. Çünkü bu tür cılk çıkışlar, sadece Türkiye’de ve dindar kesimlerden oy almak kastıyla lazımdı. Kutsal(!) Amerika’da ve putsal Netanyahu karşısında bunları konuşmanın sırası mıydı? Danışıklı ve kof bir “Van Münit!” çıkışı bile başına ne işler açmıştı!..

İşte New York’taki Türkevi’nde Erdoğan-Netanyahu Sohbetinin Satır Araları!

-Netanyahu (caddeyi göstererek): Onca yıl bu sokakta bir değişim görülmemişti, ama burası yeni. Tebrikler. (Eliyle bulundukları Türkevi’ni göstererek Erdoğan’a iltifat ediyor!?)

-Erdoğan: Teşekkürler!..

-Netanyahu: Kravatınızı beğendim. (İkisi de beyaz gömlek, kırmızı kravat giymişlerdi.) (Gülüşmeler…)

-Erdoğan: Her ikimizin gömleği de kravatı da aynı!

-Netanyahu: Kravatlarımızın benzerliği ikili ilişkilerimizin geliştiğinin göstergesidir!? (Evet, kişilik ve karakterleriniz de aynıydı!)

Siyonizm’in Yeni Senaryoları!

Sembolizm içeren (yani Siyonist amaçlarını ve araçlarını hatırlatan) ve Ukrayna konusunda uzlaşı sağlanan Hindistan Yeni Delhi’deki Zirve’de; iklim değişikliği, sürdürülebilir ve kapsayıcı kalkınma, cinsiyet eşitliği, teknolojik dönüşüm ve dijital kamu altyapısı, 21. yüzyılın uluslararası kuruluşları ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak için hızlandırılmış süreç gibi konular ele alınmış, taraflar çeşitli taahhütlerde bulunmuşlardı…

2023’ün ilk aylarında günümüz sınamaları karşısında İkinci Dünya Savaşı sonrası kurulan uluslararası düzenin işlevselliğini sorgulayan önemli toplantılar yapılmıştı. Bunlardan belki en önemlisi 22-24 Ağustos 2023 tarihlerinde (ikinci İsrail olarak bilinen) Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde düzenlenen BRICS Zirvesi olmaktaydı. Zirvede oluşuma taraf olan Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika çok uzun zamandır tartışma konusu olan BRICS’in genişlemesine yönelik tarihi bir kararla Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, İran, Etiyopya ve Arjantin‘in üyeliğine yeşil ışık yakmışlardı.

Böylelikle bazı kesimlerce G-7’ye rakip teşkil ettiği savunulan oluşum çok daha güçlü bir alternatif blok olarak ortaya çıkmıştı. Ardından Kenya’nın başkenti Nairobi’de Birinci Afrika İklim Zirvesi toplanmıştı. Yaklaşık 1,4 milyar nüfusu temsil eden 54 Afrika ülkesinin kabul ettiği deklarasyonda, küresel finansal mimarisinin tamamen elden geçirilmesi yönündeki talep tekrarlanmış, yatırım ve iklim finansmanının önünü açması için Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası’na çağrıda bulunmuşlardı.

İşte G20 Zirvesi küresel güneyden gelen bu kuvvetli mesajların sonrasında yapılmıştı. Hindistan yıl boyunca küresel güneyin sesi olarak, güney yarım kürenin karşı karşıya kaldığı zorlukları toplantıların gündemine taşımıştı. İşin aslı ise, Siyonist sermaye odakları, şeytani hedefleri olan, Dünya hâkimiyetine ulaşmak için yeni senaryolar uydurmakta ve bunlar “yeni oluşumlar” diye yutturulmaktaydı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerikan Yahudi Toplumu Çatı Kuruluşları Temsilcileri ile ne konuşmuşlardı?

Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak üzere New York’ta bulunan Erdoğan, Türkevi’nde temasları kapsamında Amerikan Yahudi Toplumu Çatı Kuruluşları Temsilcileri ile toplantı yapmışlardı. Bu görüşme her nedense basına kapalı yapılmıştı.

Hatırlayınız, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başbakan olduğu dönemde bu Amerikalı Yahudi kuruluşlarından aldıkları ödüller çok tartışılmıştı.

Erdoğan, 10 Haziran 2005’te, eski adı B’nai B’rith olan Yahudi sivil toplum kuruluşu, Hakaretle Mücadele Birliği’nden (ADL), eski adı Courage to Care (Umursama Cesareti), şimdiki adı ise Jan Karski Cesaret Ödülü olan ve “Yahudileri Nazi Almanyası’ndan kurtaran kişilere takdim edilen” ve sade Yahudilere ve çok özel destekçilerine verilen bir ödül almıştı.

Bazı itirazlar üzerine açık kaynaklarda ödülün, “Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın şahsına değil, Holokost’tan bazı Yahudileri kurtaran Türk diplomatlar adına verildiği” vurgulanmıştı. Erdoğan’a ödülü ADL Direktörü Siyonist sermayedar Abraham Foxman sunmuşlardı.

2004 yılındaki bir ABD ziyaretinde ise Amerikan Yahudi Komitesi (AJC) tarafından, doğrudan Erdoğan’a, “Terörle mücadele ve barışı teşvik” gerekçesiyle Courage Award (Cesaret ödülü) takılmıştı.

İsrail ile ilişkileri inişli çıkışlı seyreden ve asla inançlı ve kararlı bir insana yakışan duyarlı ve tutarlı bir tavır izlemeyen Erdoğan, 19 Kasım 2012’de ise Gazze saldırılarını sert bir dille kınayıp “İsrail bir terör devletidir” diye çıkışmış ve dindar halkımızın havasını almaya çalışmıştı.

 

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi