Anasayfa » ADİL EKONOMİK DÜZEN ( BÖLÜM – 5 )

ADİL EKONOMİK DÜZEN ( BÖLÜM – 5 )

Yazar: yonetici
0 Yorum 4 Görüntüleyen

                        ADİL EKONOMİK DÜZEN (  BÖLÜM – 5 )

 

 

V- “ADİL DÜZEN” TEMELİNE DAYA-NAN “İSLAM ORTAK PAZARI `NIN KURULMASIYLA KALKINMA ÇOK DAHA BÜYÜK OLUR, ÇOK DAHA HIZLI  OLUR

 

Bilindiği gibi “Avrupa Ortak Pazarı” tek bir “Av-rupa Topluluğu devleti=AT”ın kurulması demektir. “Roma Anlaşması” bundan dolayı AT`ın temel Anayasası mesabesindedir. “Roma Anlaşması”nın temelinde iki büyük hata vardır. Bunlardan birisi temel kültür kökü olarak eski Roma medeniyetinin esas alınması yani “Kuvveti üstün tutan” zihniyetin temel alınmasıdır. Bu zihniyetle ancak zulüm olur. Saadete ulaşılamaz. İkinci hata da ekonomik düzenin “Kapitalizm” olarak alınmasıdır. Bu temel de saadet getiremez. Ancak zulüm, buhran ve sosyal patlama getirir. Bunun için AT gerçekte bu temel esaslarından dolayı içinde iki adat saatli bomba bulunan ve uçurumdan aşağı yuvar-lanan otobüse benzemektedir.
Türkiye bu otobüse binerek Batı`ya uşak ve helak olacağına, batı taklitçisi görüşü bırakıp, Milli Görüş`e dönmeli güzel bir Adil Düzen örneği kurmalı ve Müslüman Ülkelerle Adil Düzen temeline dayanan bir İslam Ortak Pazarı’nın kurulmasına gayret etmeli hatta öncülük yapmalıdır.
Bu gerçekleştiği taktirde hem Türkiye`de hem de diğer Müslüman ülkelerde kalkınma çok daha büyük ve hızlı olacaktır.
Hiç unutmayalım ki bugün Amerika`da uçak sana-yiinde 700 bin kişi çalışmaktadır. Bunun 300 bini Ameri-kan ordusu için üretilen uçaklara tekabül etmekte, 400 bin kişilik kısmı ise başta Müslüman ülkeler olmak üzere 3. Dünya Ülkeleri için yapılan uçakların üretimine te-kabül etmektedir ve bir Müslüman ülke olarak mesela bir Suudi Arabistan Amerika`ya uçak siparişi verdiği za-man bir defasında 5 milyar Dolarlık sipariş vermektedir.
1.5 milyarlık Müslüman ülkeler topluluğu tek bir pa-zar olduğu ve ihtiyaçlarını, programlı bir şekilde kendi ülkelerinden karşıladıkları takdirde bunun meydana ge-tireceği büyük kalkınma, hızlı kalkınma, istihdam ve üretim gücü elbette her türlü tahminin üstünde ola-caktır.

  

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi