Anasayfa » ABD, AB ve NATO MONTRÖ’DEN NİYE RAHATSIZLARDI?

ABD, AB ve NATO MONTRÖ’DEN NİYE RAHATSIZLARDI?

Yazar: yonetici
0 Yorum 138 Görüntüleyen

ABD, AB ve NATO

MONTRÖ’DEN NİYE RAHATSIZLARDI?

        

Aylardır, Rusya’nın Ukrayna sınırına balistik füzeler ile keskin nişancılar gönderdiğine ilişkin ortaya çıkan görüntüler dünyaya yayılmıştı. Rusya’nın 3. Dünya Savaşı’na neden olabilecek büyük bir savaşa hazırlandığı konuşulmaktaydı. Batı basını, Rusya’nın 3. Dünya Savaşı’na hazırlık yaptığını yazıp konuşmaktaydı. Kaynak olarak ise, Rusya’nın füze ve diğer askeri donanımları taşıyan trenlerle Ukrayna sınırına taşınmasına ilişkin görüntüler yayımlanmıştı. Görüntülerde, İskender-M fırlatıcılarının trenle sınıra götürüldüğü gösterilirken, çatışma bölgesinin yakınında olduğu bildirilen keskin nişancı ekiplerini gösteren başka görüntüler de paylaşılmıştı. Rusya ve Ukrayna arasında son dönemde yaşanan gerginlik, NATO ve ABD’nin de devreye girmesiyle had safhaya ulaşmıştı. ABD ve İngiliz istihbaratı kaynakları, Rusya’nın ‘birkaç gün içinde Ukrayna’ya saldıracağını’ açıklarken Kremlin yönetiminin de sınıra balistik füze rampası taşıdığı ortaya çıkmıştı.

Oysa bizim kanaatimiz, Rusya’nın Ukrayna işgali konusunda ABD ve Rusya gizlice anlaşmışlardı. Hatta sırada Finlandiya ve İsveç’in de bulunduğu konuşulmaktaydı. Bu şeytani programların Siyonist odaklarca hazırlandığı açıktı. Büyük İsrail’in kurulması ve Yahudilerin Dünya hâkimiyetinin sağlanması için tarihi ve tehlikeli bir adım atılmıştı. Bu süreçte ABD ve Rus Başkanların, Dışişleri ve Savunma Bakanlarının özel ve gizli görüşmelerinde nelerin konuşulup tartışıldığı ise hiç gündeme taşınmamıştı!?

Bizim kuşkumuz ve kanaatimiz; Siyonizm’in güdümündeki ABD ve Rusya, Yeni ve Adil bir Dünya kuracak potansiyel fırsatları, tabii, tarihi ve coğrafi imkânları özünde barındıran Türkiye’yi bir tuzağa çekmek, sonunda suçlu gösterip Haçlı hırsıyla saldırıp etkisizleştirmek üzere anlaşmışlardı. Bunun için de Boğazlarla ilgili MONTRÖ Anlaşması’nı delmeye çalışacaklardı!

Yahudi asıllı Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy, Kudüs’te Ağlama Duvarı’nda başında Kippa ile fotoğraflar çektirip dağıtmıştı!

İsrail; bu bağlamda bile Ukrayna’nın yanında duramamış, hatta Ukrayna’da olan 200 bin kadar Yahudi nüfusu ve dahası dünyadaki yegâne Yahudi Devlet Başkanı dahi, Zelenskiy’nin arkasında duramamıştı. Oysa Zelenskiy’nin göğsünü gere gere Yahudi’yim deyip başında Kippa ile de dolaşmışlığı vardı. Ayrıca, Ukrayna’da 200 bin kadar Yahudi olmasının yanı sıra, bir de 15-20 bin kadar Rabbi NAHMAN of Braslow isimli bir dini kişiliğin türbesi ve onu ziyaret etmekte olan müritleri bulunmaktaydı. Her yıl da Yahudilerin yılbaşı olan ROSH HASHANAS Bayramı’nda bu türbe ziyaretleri zirve yapar ve büyük miktarda Yahudi dindarlar ve Rabbi Nahman severler Ukrayna’ya doluşurlardı.

Bütün bu ilişkiler İsrail’in Ukrayna’nın yanında veya arkasında durmasına yeterli olmamıştır. Sebebi ise; Rusya halihazırda Suriye’de konuşlanmış durumdadır ve İsrail’in, Suriye’deki İran silahlarını haftada bir veya iki kez bombalamasına, imha etmesine ses çıkartmamaktadır. Ve bu tehlike Ukrayna’daki Yahudi ilişkisinden daha önemli sayılmaktadır. Üstelik çıkmama ihtimali çok daha yüksek olan bir savaş yüzünden Rusya ile olan mükemmel ilişkiyi bozma riskine girmeyi İsrail göze alamamıştır.

 

 

 

 

 

MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. KABUL ET Detaylı Bilgi