• Türkiye’nin Asıl Sorunu, Erdoğan İktidarıdır, ve; TOPRAK, AYAKLARIMIZIN ALTINDAN KAYMAKTADIR!

  Türkiye’nin Asıl Sorunu, Erdoğan İktidarıdır, ve; TOPRAK, AYAKLARIMIZIN ALTINDAN KAYMAKTADIR!

  01 Nisan 2022

   
  | Devamı
   


   

  Türkiye’nin Asıl Sorunu, Erdoğan İktidarıdır, ve;

  TOPRAK, AYAKLARIMIZIN ALTINDAN KAYMAKTADIR!

          

  Yanlış adımlar ve duyarsız tavırlar sonucu, çok derin bir uçuruma doğru yaklaşan insanın, uçurumun kenarından bile pişman olup geri dönmesi, elbette yararlıdır ve akıllılıktır. Ancak uçurumdan kayıp düşmeye başladıktan sonraki pişmanlık ise, sahibine hiçbir yararı olmayan ve çok geç kalınan bir ahmaklıktır. Bu hatırlatma, Türkiye’yi yöneten iktidara ve suç ortaklarına yönelik bir uyarıdır. Çünkü, artık uçurumun kenarına varılmıştır ve hâlâ geri adım atmak ve kurtulmak için bir şansları vardır. Ama buna rağmen, inatla burnu doğrultusunda ve kapıldıkları koyu gaflet uykusunda yol alanların, faydasız pişmanlık ve perişanlıkları yakındır.

  İşgalci İsrail onlarca camiyi kapatırken ve Mescid-i Aksa’yı yıkmaya hazırlanırken dokuz sinagog ziyarete açılacaktı! İzmir’de Yahudi mahallesi mi oluşturulmaktaydı?

  2022 Mart ayının ortalarında Türkiye’ye gelmesi planlanan Siyonist İsrail rejimi Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un ziyaretinin öncesinde Türkiye’den İsrail’e bir jest yapılmıştı. İzmir’in tarihi Kemeraltı Çarşısı bölgesinde 9 tarihi sinagog restore edilerek ziyarete açılacaktı. İzmir’de Musevi Cemaati Vakfı tarafından hazırlanan İzmir Jewish Heritage projesi, 2021 Nisan ayında faaliyetlerine başlamıştı. Bu proje ile “Yahudi Mahallesi” oluşturulmaktaydı. Gazeteci Salih Eser, İzmir’deki Yahudi Vakfı’nın projelerinin Avrupa Birliği tarafından finanse edildiğini aktarmıştı. Proje kapsamındaki eski yapıların pek çoğu da Havralar bölgesi olarak belirttikleri Kemeraltı ve çevresinde yer almaktaydı. 9 sinagog, 1 hahamhane, 5 kortejo ve “juderia”dan oluşan bölgeyi Yahudi mahallesi olarak ileri sürüyor ve projelerin tamamlanmasıyla bu mahallenin de yeniden canlandırılması hedefleniyordu.

  Herzog’dan sonra Erdoğan da BAE’ye koşmuşlardı!

  Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti kapsamında “TC-TRK” uçağıyla TSİ 15:40’ta Abu Dabi’ye ulaşmıştı. 15 gün öncesinde de İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed Bin Zayid ile buluşmuşlardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’nda Abu Dabi Federal Bakanı Tani bin Ahmed Al Zeyouidi, Türkiye’nin Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tunçer ile Dubai Başkonsolosu Mustafa İlker Kılıç tarafından karşılanmıştı. Oysa Siyonist Herzog’u bizzat Veliaht Prens Şeyh Muhammed bin Zayid hürmetle karşılamıştı. BAE’ye uçmak, İsrail’e yanaşmak anlamındadır. Siyonist Herzog’dan sonra gidilmesi de manidardır. Oysa Süleyman Soylu “BAE, 15 Temmuz’un ve FETÖ kalkışmasının patronudur” buyurmuşlardı!?


  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS