• TÜRKİYE’YE AFGANİSTAN TUZAĞI VE TAVİZKÂRLIĞIN KAHRAMANLIK SANILMASI

  TÜRKİYE’YE AFGANİSTAN TUZAĞI VE TAVİZKÂRLIĞIN KAHRAMANLIK SANILMASI

  24 Kasım 2021

   
  | Devamı

  TÜRKİYE’YE AFGANİSTAN TUZAĞI

  VE

  TAVİZKÂRLIĞIN KAHRAMANLIK SANILMASI

        

  2021 Haziran’ında, Almanya’nın başkenti Berlin’de toplanan Libya Konferansı’nda, “Yabancı askeri güçler, Libya’dan derhal çıkmalıdır!” kararı çıkmıştı. Bu teklifin (ve tehdidin) özellikle Türkiye’ye yönelik olduğu açıktı. Yani Amerika ve Avrupa (ve tabi NATO), bizim Libya’da söz sahibi olmamıza şiddetle karşıydı. Ama aynı Amerika ve NATO, “Türkiye’nin Afganistan’da kalmasını, oradan çıkacak olan ABD ve Avrupa ülkelerinin boşluğunu doldurmasını” istiyorlardı. Ve maalesef Erdoğan iktidarı bu tuzak teklife, koşulsuz ve karşılıksız razı olmuşlardı. Türkiye yeni ve yoğun bir Afgan ilticacıyla (istilasıyla) karşı karşıyaydı ve demografik (nüfus dengesi) yapımız temelinden sarsılacaktı. Bu tehlikeli teklif karşısında; Amerika’dan ve Avrupa’dan, PKK ve PYD’ye destek çıkmamaları, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye kolaylık sağlamaları ve en azından AB’ye giriş sürecini hızlandırmaları gibi hiçbir talepte de bulunmamışlardı. Çünkü Erdoğan iktidarı, şahsi ihtirasları uğruna ABD ve AB’ye (ve tabi İsrail’e) işte bu denli bağımlıydı!

  Aynı Almanya; Hamas'ı, PKK ile aynı kefeye koymuşlardı!

  Siyonist İsrail'in Gazze katliamını görmezden gelen ve yıllardır topraklarında PKK’nın yapılanmasına göz yuman Almanya, “Hamas'ın bayrağı ve sembollerini yasaklama” kararını resmen onaylamıştı. Bu karar ile işgale direnen Hamas’la terör örgütü PKK aynı kefeye koyulmuş olmaktaydı.

  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ  Bu Haber 205 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS