• TÜRKİYE’NİN ACİL SORUNLARI, ÇÖZÜM YOLLARI VE ERBAKAN HOCAMIZIN RÜYADAKİ UYARILARI

  TÜRKİYE’NİN ACİL SORUNLARI, ÇÖZÜM YOLLARI VE ERBAKAN HOCAMIZIN RÜYADAKİ UYARILARI

  22 Ağustos 2021

   
  | Devamı

  TÜRKİYE’NİN ACİL SORUNLARI, ÇÖZÜM YOLLARI

  VE

  ERBAKAN HOCAMIZIN RÜYADAKİ UYARILARI

          

  Biz, hayırlı ve yararlı olduğuna inandığımız, Kur’an’a, vicdana, akla-mantığa ve genel ahlâki kurallara uygun olduğu kanaatini taşıdığımız konuları, kardeşlerimiz ve değerli izleyenlerimizle paylaşmaktayız.

  Herkesi her şeye inandırmak ve kalabalıkların takdirini kazanmak gibi bir kuşku taşımamaktayız… “Senin balın pekmezin kaliteli olsun, müşterin Çin’den Yemen’den gelir.” Atasözümüze uyarız. Derdimiz doğrulara tercüman olmak, ülke sorunlarımızı gündeme taşımak ve sorumluluklarımızı kuşanmaktır.

  Öncelikle ve özellikle haftalardır önü alınamayan Akdeniz ve Ege Bölgelerimizdeki orman yangınlarının bir an evvel söndürülmüş olması ve mağdur olan yüz binlerce insanımızın yaralarının acilen sarılması için dualar ediyor ve Yüce Rabbimizden Ülkemizi ve Milletimizi bu tür felaket ve musibetlerden korumasını temenni ve niyaz ediyoruz. Ve elbette, bu yangınlarda kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza ve yangın savaşçısı ormancılarımıza da Rabbimizden rahmet, afvu mağfiret ve ailelerine ve Aziz Milletimize sabru selamet diliyoruz.

  Acaba; gökyüzünü kapsayan dumanların yayılacağını, tüm insanların bunları görüp şaşkınlık içinde kalacağı; “(Bu duman) İnsanları kuşatır ve bu çok acı bir azap (ve psikolojik ızdırap vasıtası)dır. (Bunu görünce panik ve çaresizlik içinde) ‘Rabbimiz, azabı üstümüzden açıp-gider; çünkü biz (artık) iman edicileriz’ (şeklinde yalvarmaya başlayacaklardır.)” Duhan Suresi 11 ve 12. ayetleri, şimdi Akdeniz ve Ege Bölgelerimizi haftalardır yakıp kavuran kahredici yangınlara ve gündüzleri geceye çeviren yoğun dumanlara da işaret sayılır mıydı?

  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ


  Bu Haber 123 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS