• MÜJDE! TRUMP’LA ERDOĞAN KANKA OLMUŞLARDI!

  MÜJDE! TRUMP’LA ERDOĞAN KANKA OLMUŞLARDI!

  05 Ocak 2019

   
  | Devamı


  MÜJDE!

  TRUMP’LA ERDOĞAN KANKA OLMUŞLARDI!

        

  ABD Başkanı Donald Trump’ın, Amerikan askerlerinin Suriye’den çekileceği konusunda sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: "DAEŞ’i Suriye’de yendik, Trump hükümeti boyunca Suriye’de bulunmamızın tek sebebimiz buydu" açıklaması kafaları karıştırmıştı.

  ABD’li bir yetkilinin, Suriye'den tüm askerleri çekmeyi değerlendirdiklerini söylemesinden kısa süre sonra, Twitter'dan açıklama yapan ABD Başkanı Trump'ın;“Suriye'de DAEŞ’i yenilgiye uğrattık, Başkanlığım döneminde orada olmak için tek nedenim buydu, şimdi DAEŞ ile mücadelede yeni sayfaya geçilirken, ABD askerleri ülkeye dönmeye başladı” ifadeleri herkesi şaşkınlığa uğratmıştı. Reuters haber ajansına konuşan bir ABD'li yetkili, Suriye'den tüm askerleri çekmeyi değerlendirdiklerini doğrulamıştı. Bu haberin gelmesinden kısa bir süre sonra ABD Başkanı Donald Trump’ın, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklama, “ABD'nin yeni ve sinsi planları olduğu” kuşkusunu gündeme taşımıştı.

  Trump’a göre: “Amerika’nın yarım bıraktığını Erdoğan Suriye’de tamamlayacak, DAEŞ’ten kalanı Türkiye ortadan kaldırıcaktı.”

  ABD Başkanı Donald Trump’ın daha sonra, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesiyle ilgili açıklamalarında: “Erdoğan Suriye'de DAEŞ'ten kalanı yok edeceğini söyledi” itirafları, Türkiye’ye yönelik yeni bir tuzak kurulduğu şeklinde yorumlanmıştı. Trump’ın; “Suriye'deki askerlerimiz evine dönüyor. Türkiye çok doğru bir komşu” dedikten sonra ayrıca, “Erdoğan'ın söylediğini yapabilecek biri olduğunu” belirtmesi kuşkularımızı arttırmıştı. Çünkü Trump’ın, Suriye’den çekilme kararında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin etkili olduğu ortaya çıkmıştı ve Trump bu durumu attığı twitlerinde bile gizleme gereği duymamıştı.


  MAKALENİN DEVAMI VE TAMAMI İÇİN:

  http://www.millicozum.com/mc/duyurular/mujde-trumpla-erdogan-kanka-olmuslardi


           BU MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK İÇİN:

  Bu Haber 378 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS