• Konya Büyükşehir Belediyesinden ÇİFTE STANDART

  Konya Büyükşehir Belediyesinden ÇİFTE STANDART

  29 Mart 2017

   
  | Devamı


  Konya Büyükşehir Belediyesinden ÇİFTE STANDART

   

  Konya'nın Alaaddin bölgesinde bulunan 4 katlı boş bir binaya, geçtiğimiz haftalarda ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ, MİLLİ GENÇLİK VAKFI ve MİLLİ ÇÖZÜM DERGİSİNİN  tanıtım bırandaları , "çevre ve görüntü kirliliği oluşturuyor" gerekçesiyle, Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekiblerince indirilmişti!

   

  Bugün 29 Mart 2017 Çarşamba günü hala asılı olan ‘’AK PARTİ’’ LOGOLU  referandum konusu ile alakalı ‘’EVET’’ brandası asıldığı halde yetkililer sessiz kalmakta ve gereğini yerine getirmemekle, TAM BİR ÇİFTE STANDART UYGULANMAKTADIRLAR!..

   

  ÇİFTE STANDART'IN TARİFİ VE TAHRİBATI:

   

  Araştırmacı -yazar,siyaset bilimci üstad Ahmet AKGÜL'ün ifadeleriyle;"Çifte standart:Riyakârlık ve yalakalık yapmak, takıyye ve müdaracılık (herkese onlardan görünme ayarsızlığı) anlamını taşır. Şahıslara ve durumlara göre farklı yaklaşımlarda bulunma ve herhalde kendi şahsi, ailevi ve siyasi çıkarlarını esas alma tavrıdır. Temel nedeni, kişiler ve girişimler arasında ayrımcılık yaparak fırsatçı bir tavırla makam ve menfaat sağlamaktır. Çağımızda en yaygın ve hatta cahiller ve gafiller nazarında en saygın münafıklık, çifte standartçılıktır ve bunu pek çok insan kahramanlık sanmaktadır. Çifte standartçı ucuz kahramanların en korktukları hatta kâbusları ise gerçekleri haykıran ve kendi özlerine ayna tutan cesaret ve dirayet ehli yazar ve yorumculardır. Hz. Peygamberimizin  “Mü’min mü’minin aynasıdır”  hadisleri doğrultusunda, doğru ve dobra insanlar fasık ve münafık insanların ayarlarını ve iç dünyalarını yansıtan aynalar konumundadır. Onlara bakan, onları okuyan kendi gizli ve kirli dünyalarının dışa vurulması karşısında rahatsız olmaya ve saldırmaya başlamaktadır."

   

  BU HAREKET ,KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN BU TUTUMU, DİKTA REJİMİNİ ANDIRAN BİR EYLEMİ hatırlattı. Kamuoyunda ciddi şekilde tepkiye neden olan uygulama:Referandum sonucunda bu keyfiliklerin dahada artacağı kuşkularını artırmaktadır!şeklinde yorumlandı!

   

  Konuyla ilgili tepki gösteren vatandaşlar:

   "Yetkililerin GEREĞİNİ YERİNE GETİRMELERİNİ İSTİYORUZ!..."şeklinde tepkilerini dile getirdiler...


  ZAMANINDA İNDİRİLEN BRANDA:


  ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİNİN İNDİRİLEN                               BRANDASI
  ŞİMDİ AKP'NİN ASTIĞI VE INDIRILMEYEN BRANDA:

  Kaynak :
  Bu Haber 1012 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS