• FEHMİ ÇALMUK BEY’İ TEBRİK VE TENBİH

  FEHMİ ÇALMUK BEY’İ TEBRİK VE TENBİH

  03 Mayıs 2017

   
  | Devamı  FEHMİ ÇALMUK BEY’İ TEBRİK VE TENBİH

         

  Değerli ve deneyimli gazeteci Fehmi Çalmuk Bey, ciddi ve gayretli bir emek sonucu tamamladığı “Das İst Erbakan-REİS BEYİN OĞLU” 1. Cilt kitabını lütfedip adresimize yollamışlardı. Kendilerine peşinen tebrik ve teşekkürlerimi sunuyor, daha hayırlı ve başarılı çalışmalar diliyorum. Uzun yıllar Aziz Erbakan Hocamızın yanında ve yakınında bulunmasının ve çekirdekten araştırmacı gazetecilikten gelmiş olmasının avantajını da kullanarak; yetişme ortamıyla ve tarihi hizmetlerine hazırlanma şartlarıyla ilgili pek çok bilinmeyen detayları da ve belgeleriyle ortaya koyan, Hocamızla ilgili bilimsel tesbit ve tahliller yapacaklara kapsamlı bir kaynak oluşturan bu kitabın önemli bir boşluğu dolduracağını ummaktayım.

  Böylesi yıldız şahsiyetlerin yetişmesinde; ailesinin, yakın çevresinin, sülalesinin, eğitim ve öğretim gördüğü müesseselerin, manevi terakkisinde örnek aldığı alimlerin ve mürşitlerin de elbette etkisi ve katkısı vardır. Ancak Erbakan Hocamız gibi ender ve önder Zatların bu, üstün marifet ve meziyetlere KESBİ olmaktan çok VEHBİ şekilde, yani özel bir ilahi inayet neticesinde eriştiklerini de unutmamak lazımdır.

  Çünkü, aynı su ile sulanan, aynı hava-güneş altındaki topraklara atılan değişik tohumlardan, çok ayrı fideler ve meyveler çıktığı gibi, aynı ortamlarda ve aynı ustaların öğretim ve gözetimi altında yetişen insanların da, çok farklı ve hatta aykırı tabiatlara sahip oldukları bir vakıadır. Zira bu durum insanın fıtratıyla ve fırsatları hangi maksatla kullandığıyla alakalıdır. Bakınız Erbakan Hocamızın ders ve feyz aldığı manevi merkezlerden, Korkut ve Turgut Özallar da çıkmıştır, hatta Sn. Erdoğan ve AKP kurmaylarının çoğu da aynı ekolün devamıdır. Oysa Aziz Erbakan Hocamızın tarihi ve talihli programları, efsanevi icraatları ve her halde milli tavrı ve tarafıyla; ANAP’ın ve AKP iktidarının karanlık bağlantıları, maddi ve manevi korkunç tahribatları, tabandan tavana zıttır.

  Hatta, Erbakan Hocamızın büyük devrim ve değişim sürecinin en önemli adımlarından ve köşe taşlarından sayılan, solcu CHP ile kurmayı başardığı, Ecevit’le koalisyon ortaklığıdır. Böylece, asla uyuşmaz ve bir araya taşınmaz şekilde kutuplaştırılan halkımızın iki önemli ayağını kucaklaştırıp, 1974 şanlı Kıbrıs Harekâtı gibi tarihi atılımlar başarılmıştır. O sırada Türkiye’de sürgünde bulunan Rahmetli Humeyni bile, bundan oldukça etkilenmiş, İran’daki solcu Halkın Mücahitleri ile ittifak kurup, ABD kuklası zalim Şah’a karşı büyük devrimin alt yapısını hazırlamıştır. Ama maalesef Rahmetullah Mehmet Zahit Kotku Hz.leri bile Ecevit’le iktidar ortaklığına şiddetle karşı çıkmış, engel olmaya çalışmış ve onun bu yaklaşımı yıllarca Erbakan aleyhine propaganda vasıtası olarak kullanılmıştır. Ve zaten daha sonra yerine geçen halifesi ve damadı Esat Coşan açıkça ve küstahça Erbakan’a ve Milli Görüş davasına savaş açmışlardır.

  Velhasıl Muhterem Erbakan Hocamızı, sadece yetiştiği ortamla ve etkilendiği zevatla anlamaya çalışmak oldukça yavan ve yanıltıcı bir yaklaşımdır. Hatta bazıları, bu vesileyle, aynı ekolden geldiklerini gerekçe gösterip, Özallar ve Erdoğan’larla, Aziz Erbakan’ın, aynı davanın adamları ve biribirlerinin devamı gibi gösterme çabasındadır. Oysa bu yaklaşım, hakikata da, bizzat Erbakan’ın Aziz hatırasına da saygısızlık ve iftiradır. Ve tabi oldukça çiğ ve çirkin bir istismardır.

  Yanlış algılamalara ve kasıtlı çarpıtmalara meydan vermemek için yapma ihtiyacı duyduğumuz bu uyarılarla beraber, değerli kardeşim Fehmi Çalmuk Beyin “Das İst Erbakan-REİS BEYİN OĞLU” 1. Cilt kitabı ciddi bir emeğin ve inşallah halis bir niyetin ürünü olarak takdire şayandır. Hem zaten, gül yağı karıştıranlar, hem kendilerine hem çevrelerine güzel kokular yayıp ulaştırmaktadır. Erbakan gibi şerefli şahsiyetlerin hayatını ve hatırasını araştıranlar da gül yağı karıştıranlar makamında sayılır. Bu arada, Efendimiz Aleyhissalatü vesellam’a “Sizi övmek ve yüce hakikatinize erişmek haddimizi aşmaktadır. Benim amacım, Zatı alinizden bahsetmek suretiyle, değersiz sözlerime kıymet kazandırmaktır!.” diyen aşık-ı sadıkın itirafları da her halde örnek alınmalıdır.

                                    Selam, dua ve saygılarımla    
                                        Ahmet Akgül
  Bu Haber 971 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS