• ERDOĞAN’IN FAİZ İSTİSMARI, TÜRKİYE’NİN TIKANMASI VE İSMET ÖZEL’İN KÜSSTAHLIĞI __!!

  ERDOĞAN’IN FAİZ İSTİSMARI, TÜRKİYE’NİN TIKANMASI VE İSMET ÖZEL’İN KÜSSTAHLIĞI __!!

  07 Ocak 2022

   
  | Devamı

  ERDOĞAN’IN FAİZ İSTİSMARI, TÜRKİYE’NİN TIKANMASI

  VE

  İSMET ÖZEL’İN KÜSTAHLIĞI

          

  Bu ülkenin en büyük sorunlarından birisi de Din istismarıdır. Elbette bu istismarcılığın en önemli nedenlerinin başında ise, bazı kesimlerin Din düşmanlığını saymak lazımdır. Maalesef Tarikatlar, Cemaatler, Dernekler, Partiler ve Hükümetlerce;

  • Hem taraftar toplamak,

  • Hem maddi kazanç sağlamak,

  • Hem etkinlik ve yetkinliklerini arttırmak,

  • Hatta daha çirkin nefsani ve şeytani amaçlarını kolaylaştırmak,

  • Hem de, bütün bu haksızlık, yanlışlık ve ahlâksızlıklarını meşrulaştırmak için çok yoğun ve yaygın bir Din istismarı yapılmaktadır ve maalesef dünyanın hiçbir yerinde rastlanmayacak oranda bu Din istismarında ustalaşmışlardır.

  AKP Genel Başkanı Sn. Erdoğan; kesinlikle, Allah rızasına ve imani sorumlulukları hatırına değil… Tamamen seçim yatırımına ve Din istismarına yönelik bir gösteriş=riyakârlıkla; Faize karşıymış havasıyla: “Hakkında nass var diyoruz… Sen ben kim oluyoruz!..” diye çıkışmışlardı. “Nass” Arapça; açık ve belirgin hükümler, Ayet ve Hadisler anlamındaydı. Oysa İslami ve insani hedeflerini engellemek ve özellikle “Faizsiz Adil Düzen” projelerini kösteklemek ve Erbakan’a hıyanet etmek karşılığı iktidara taşındıkları süreçlerde defalarca: “Artık Milli Görüş gömleğini çıkardıklarını” yani “İslami ve evrensel hedeflerini bıraktıklarını” açıklamışlardı. Hatta “Faizin bir dünya gerçeği sayıldığını”, yani kaldırılmasının ve faizsiz ekonominin savunulmasının imkânsızlığını vurgulamışlardı. Şimdi şahsi makam ve çıkar politikalarıyla ve çok ucuz istismar palavralarıyla, ülkede yaygın kalkınma için makul girişim ve meşru üretim şartlarını ve faizsiz kredi imkânlarını oluşturmadan; Merkez Bankası faizini 1 puan düşürmekle sergilenen Donkişot kahramanlığı, yaklaşan acı sonlarını hızlandırmaktan başka işe yaramayacaktı.

  Çünkü İslam, FAİZ’in tamamını yasaklamıştı ve Kur’an, faizsiz bir ekonomik düzen kurulup uygulanmasını emir buyurmaktaydı! Bakara Suresi 275’inci ayet-i kerimesi: “Elleziy ye’külür-RİBA (Faiz yiyen kimse)” şeklinde gelmeyip; “Elleziyne ye’külüner-RİBA=O kimseler ki FAİZ yemektedirler” şeklinde: “İsmi Mevsul’ün Cemi müzekker salim” kalıbıyla inmesi, asıl tehlikeli ve tahrip edici FAİZ’in, bugünkü gibi; genel bir sistem halinde, devlet müesseseleriyle ve Resmi Bankalar eliyle yürütülen faiz cinsi olduğunu vurgulamak amaçlıydı…

  Şimdi şunları hatırlatmak, imani ve insani sorumluluğumuz ve vatandaşlık hukukumuz icabıydı:

  • Atatürk tarafından çıkartılan zina eden erkek ve kadınları cezalandıran kanun maddesini yıllar önce ve Haçlı AB teklifiyle kaldırdınız… Böylece ailevi tahribatın ve ahlâki yozlaşmanın kapısını açtınız. Merak edip soruyoruz: Bu konudaki Nur Suresi 2. ayeti gibi NASS’ları hangi cesaret ve mazeretle çiğnemekten sakınmadınız?

  • Eşcinselliğin ve cinsi rezaletlerin her türlüsünü serbest bırakıp yaygınlaştıran ve kanuni koruma altına aldıran İstanbul Sözleşmesi’ni imzalarken; onu sözde iptal etseniz bile, aynı amaçları sağlayan 6284 sayılı kanun maddelerini Meclis’ten çıkarırken ve hâlâ uygulanırken, Nisa Suresi 16. ayetinin ve ilgili nice Hadis-i Şeriflerin NASS’larını neden hiç hesaba katmadınız?

  • Loto, Toto, Piyango… At Yarışı, İt yarışı… Yılbaşı, ay şansı… Kazı kazan, yan yat uzan!... gibi kumarın her çeşidinin reklamını yapıp oynatırken… Sadece Milli Piyango Kurumu’nun başına rahmetli bir vaiz hocasının oğlunu oturtmakla kurtulacağınızı sandınız. Maide Suresi 90 ve 91. ayetlerinin ve ilgili nice tehdit edici hadislerin NASS’ını hiç’e saymaktan hiç mi korkmazsınız?

  • Tam yirmi yıldır, binlerce kanunu yaparken ve Meclis’ten geçirirken… Şimdi yeni bir ANAYASA hazırlığı peşindeyken; üstelik defalarca uyardığımız ve örnek taslaklar hazırlayıp yolladığımız halde; Akl-ı Selimin, Müspet Bilimin, Tarihi Birikimin, Vicdani ve Milli Kanaatin ve Kur’an-ı Kerim’in (sarih ayetleri ve sahih hadislerin) ortaklaşa doğru ve yararlı bulduklarını esas alarak, yine bunların ittifakla yanlış ve zararlı bulduklarından ise sakınılarak, tamamen insani, imani ve evrensel bir Anayasa yapmak yerine, Haçlı ve ahlâksız Batı’nın dayatmalarına, nefsi ve siyasi çıkar hesaplarına göre davranırsanız, Maide Suresi’nin 44, 45 ve 47’nci ayetlerinin NASS’larına göre hangi duruma düşüleceğini neden hiç dikkate almazsınız!?

  Ahlâksız AB kapısında ne aranmaktaydı? Kilise, cinsel istismar mağduru tazminatları için varlıklarını satacaktı!

  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ
  Bu Haber 215 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS