• DÜNYANIN YENİDEN DİZAYNI VE GAZ BORU HATTI PATLAMALARI

  DÜNYANIN YENİDEN DİZAYNI VE GAZ BORU HATTI PATLAMALARI

  29 Ekim 2022

   
  | Devamı

  Rusya’nın Ukrayna saldırısının hemen ardından, bunların; “Siyonizm’in sarsılan otoritesini yeniden sağlama ve dünyanın kontrolünü eline alma..." çabalarının bir parçası olduğunu yazmıştık. Özellikle, ABD'nin ve Siyonizm’in hegemonya çarkına başkaldırmaya başlayan AB'nin ve kendi şeytani amaçları açısından tehlikeli dönüşümlere gebe görünen Türkiye’nin hizaya sokulması planlanmıştı.

  İşte, Baltık Denizi’nde Avrupa ülkelerine ve özellikle Almanya’ya Rus doğalgazını taşıyan Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 boru hatlarında ve aynı zamanda meydana gelen patlamaların da, yine aynı Siyonist odaklarca yapıldığı anlaşılmaktaydı. Çünkü bu sabotaj ne Rusya'nın ne de Avrupa’nın çıkarınaydı. Uzmanlar, teknik sorunlarla veya deniz basıncı gibi doğal sonuçlarla bu patlamaların pek mümkün görünmediğini açıklamışlardı.

  Evet, tekrar ABD-Rusya eksenli, ama daha etkin ve tedbirli yeni bir dünya dengesi oluşturma hesaplı çıkarılan Rusya ve Ukrayna savaşı sonrası, Rusya’nın işgal ettiği ve Ukrayna’nın neredeyse Karadeniz’le irtibatını kestiği toprakları resmen ilhak etmesi üzerine, Zelenskiy’nin “acil NATO’ya girme istediğini” bile, ABD; "Şimdilik buna gerek yok... Biz sahada Ukrayna’ya her türlü desteği zaten veriyoruz” şeklinde reddetmeleri, bizim kanaatimizi haklı çıkarmaktaydı.

  Öyle seziliyor ki, Türkiye'yi hem Ege'den, hem Trakya bölgesinden hem Suriye’de PKK teröristleri üzerinden iyice sıkıştırıp NATO’dan çıkarılmasına bahane yapılacak adımlar atmasına... Hem Şanghay oluşumuna da alınmayarak ortada bırakılıp her türlü saldırıya açık konuma taşınmasına yol açma çabasındadırlar. Zaten bu Şeytani merkezlere göre; Ukrayna’nın bir günahı da, Türk İHA ve SİHA’larının motorlarını satması, hatta bu motorların ortak yapımına yarayacak bir fabrikanın kurulması anlaşmasıydı.

  Baltık Denizi altındaki doğalgaz taşıyıcı boruların patlatılması, hem Rusya’ya, hem İngiltere dışındaki Avrupa’ya on milyarlarca dolar zarar açmıştı. Ancak bu boruların tekrar tamir olunması ve devreye sokulması, hem aylar alacaktı, hem de Siyonist sermayeli yapımcı firma, yine on milyarlar kazanacaktı. Yetmez, bu gaz kesintileri başta Almanya, tüm Avrupa ülkelerinde huzursuzluklara ve halk ayaklanmalarına yol açacak, böylece Siyonizm’e direnen yönetimleri değiştirme fırsatı doğacaktı.

  Sabotaj ihtimali ağır basmaktaydı. Baltık Denizi'nde doğalgaz hattında patlama yaşanmıştı!

  İsveç Ulusal Sismik Ağı (SNSN), Baltık Denizi'nin altındaki Rus doğalgaz boru hatlarındaki sızıntıların yakınında iki patlama tespit edildiğini açıklamıştı. SNSN öğretim görevlisi Björn Lund, ülkenin devlet televizyonu SVT'ye; gaz ağının bulunduğu bölgede 2,3 büyüklüğünde hissedilebilir depreme benzer bir sarsıntı yaşandığını vurgulamıştı. Lund, "İlk patlama Danimarka'nın Bornholm Adası’nın güneydoğusunda erken saatlerdeydi. O geceki ikinci ve daha güçlü patlama, adanın kuzeydoğusundaydı. Sarsıntıların nedeni ise hiç şüphe yok ki bölgede meydana gelen 2 büyük patlamadan kaynaklanıyor" ifadelerini kullanmıştı.

  Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, Baltık Denizi'nde, Rusya'dan Avrupa'ya giden bir boru hattında üç sızıntı tespit edilmesinde sabotaj ihtimalini "göz ardı edemeyeceğini" hatırlatmıştı. İsveç Denizcilik İdaresi, Rusya'ya ait Kuzey Akım 1 ve 2 boru hattında iki sızıntı olduğunu bildirerek gemilerin bölgeye yanaşmaması uyarısı yapmıştı. Kuzey Akım 2 projesinin yürütücü firması Nord Stream 2, Danimarka'nın Bornholm Adası’nın güneydoğusundaki gaz boru hattında bir sızıntı tespit edildiğini doğrulamıştı. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 boru hatlarındaki hasarların sabotaj nedeniyle yaşanmış olabileceğini belirtmiş, "Hiçbir ihtimali göz ardı edemeyiz. Bu, acil araştırma gerektiren benzeri görülmemiş bir durum. Gelişmelerden ötürü son derece endişeliyiz" diyerek şaşkınlıklarını ortaya koymuşlardı.

  Rusya gazını Avrupa Birliği sınırlarına taşıyan boru hatlarındaki sızıntıların sayısı 4’e çıkmıştı. Avrupa Birliği sızıntıların sabotaj nedeniyle yaşandığı şüphesini paylaşmıştı. AB, ABD ve NATO tarafından hasarın kasten verildiğine yönelik açıklamalar yapılmış, ancak doğrudan Moskova suçlanmamıştı. Kremlin ise kendi boru hattına sabotaj düzenlemenin “aptalca” ve “tahmin edilebilir” olduğunu savunan bir açıklama yaptı ve "sızıntı olan bölgenin ABD istihbaratının kontrolünde olduğunu" iddia ederek sorumlunun ABD olabileceğini ima etmeye çalışmıştı. Rusya, Batı’nın Ukrayna’ya verdiği destek nedeniyle doğalgaz tedarikini bir silah olarak kullanmakla suçlanmıştı.

  Danimarka Savunma Bakanlığı, en büyüğü bir kilometre çapında olan sızıntıların görüntülerini paylaşmıştı. Rusya Uluslararası İlişkiler Konseyi’nden Andrey Kortunov, BBC’ye yaptığı değerlendirmede, “Rusya’nın kendi malına zarar vermesinin çok mantıklı olmadığı” görüşünü aktarmıştı. Kortunov’un: “Rusya için Avrupalıların hayatını zorlaştıracak başka yollar da var. Altyapıya böyle zarar vermeden de gaz akışını kesebilirler” açıklaması haklıydı.

  Norveç orduyu göreve çağırmıştı

  Sızıntıların ardından, şu anda Avrupa’nın en büyük doğalgaz tedarikçisi haline gelen Norveç, önemli altyapı tesislerini korumak için orduyu görevlendireceğini duyurmuşlardı. Norveç Başbakanı Jonas Gahr Stoere, düzenlediği basın toplantısında ordunun doğalgaz ve petrol tesislerinde “daha görünür” olacağını söyledi ve “herhangi bir saldırının müttefiklerle ele alınacağını” vurgulamıştı. Norveç devlet enerji şirketi Equinor da, güvenlik önlemlerini artırdığını açıklamıştı.

  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, kritik altyapı tesislerinin korunmasını sızıntıya en yakın ülke olan Danimarka’nın Savunma Bakanıyla görüştüklerini hatırlatmıştı. ABD’de de Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ülkesinin Avrupa’nın enerji güvenliğini koruma çalışmalarına devam edeceğini vurgulamıştı. Kuzey Akım 1 boru hattı, Rusya’nın St. Petersburg kenti yakınlarından başlayıp, Baltık Denizi’nin altından 1200 kilometre boyunca Almanya’nın kuzeydoğusuna uzanmaktaydı. Sismoloji uzmanları, sızıntıların ortaya çıkmasından önce su altında patlamalar olduğunu açıklamışlardı.

  Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen, Kuzey Akım boru hatlarında tespit edilen sızıntıların kaza olmadığını ve kasıtlı eylemlerden kaynaklandığını açıklamıştı. Danimarka ve İsveç'teki sismologlar ise sızıntıların yakınında güçlü patlamalar saptamışlardı. Frederiksen gazetecilere verdiği demeçte, "Bunların kasıtlı eylemler olduğu artık yetkililer tarafından net bir şekilde değerlendiriliyor. Bu bir kaza değildi. Bu eylemin arkasında kimin olabileceğine dair henüz bir bilgi yok" diyerek endişelerini paylaşmıştı.
  ...
  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..


  Bu Haber 182 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS