• Dindar Kahraman(!) Erdoğan İktidarı MİT’İ MOSSAD’IN TAŞERONU YAPMIŞTI!

  Dindar Kahraman(!) Erdoğan İktidarı MİT’İ MOSSAD’IN TAŞERONU YAPMIŞTI!

  07 Eylül 2022

   
  | Devamı

  İsrail Haaretz gazetesinin: “MİT ve Mossad’ın İran'a karşı ittifakı” itirafı!

  İsrail'in önde gelen basın kuruluşlarından Haaretz'de yer alan bir analizde, Türkiye ve İsrail gizli servislerinin, 'İran'ın entrikalarını bozmak için ittifak yaptıkları' yazılmıştı. Analizde, iki ülke istihbarat servislerinin kriz zamanlarında dahi iletişim kanallarını açık tuttukları ve iki ülke arasındaki normalleşme sürecinin yeni ortak çıkarlar oluşturduğu açıklanmıştı!? (15 Haziran 2022) İsrailli araştırmacı gazeteci ve yazar Yossi Melman imzasıyla, Haaretz'de yayınlanan, "İran neden, İsrail'den intikam almak için Türkiye'yi tercih ediyor?" başlıklı analizde, Türkiye ve İsrail arasında devam eden normalleşme süreci çerçevesinde, İsrail gizli servisi Mossad ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) arasında İran'a karşı geliştirilen işbirliğine ilişkin çarpıcı detaylar yer almıştı. Mossad Genel Merkezi ile İstanbul'daki Türk istihbarat yetkilileri arasındaki bağların son aylarda güçlendiğini öne süren Melman analizinde; "Mossad görevlileri, İran topraklarında Mossad'a atfedilen bir dizi suikast ve sabotaj operasyonu nedeniyle İsrail'den intikam almak isteyen İran istihbaratının planlarını engellemek için Türk mevkidaşlarıyla düzenli temas halinde olduklarını açıklamıştı. Melman, MİT'in 2021 Ekim ayında, Filistinlilerden oluşan bir Mossad hücresini ortaya çıkarmasından bu yana iki servis arasındaki ilişkilerin önemli ölçüde değiştiğini öne sürerek, “Daha önce birbirlerini gözetleyen rakip servisler olan MİT ve Mossad’ın İran'ın entrikalarını bozmak için bir kez daha 'birlikte çalışan müttefikler' haline geldiğini” vurgulamıştı.

  İsrail’in Haaretz gazetesine göre:

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son zamanlarda İsrail ile ilişkileri ısıtmaya yönelik çabaları, Mossad ve MİT arasındaki işbirliğinin yenilenmesine yönelik ortak bir çıkar sağlamıştı. Bununla birlikte, Türkiye ve İsrail (ve iki ülkenin istihbarat servisleri) arasındaki ilişkiler en düşük seviyedeyken bile, taraflar arasında gizli temasların devam ettiği hatırlatılmıştı. Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan'ın, İsrail istihbarat şefleri Meir Dagan, Tamir Pardo ve Yossi Cohen ile sürekli görüştüğü aktarılmıştı. Tek başına bu bile istihbarat teşkilatlarının kriz zamanlarında dahi iletişim kanallarını nasıl açık tuttuklarını ve “boruları tıkamaktan” kaçındıklarını açıklamıştı. Güya, Mossad ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) arasında giderek artan yakın işbirliği, İranlıların hedeflerine ulaşmalarına engel olmuşlardı. Bu işbirliğinde Mossad genel olarak istihbarat sağlayan, MİT de operasyon için inisiyatif alan taraftı. İran'ın boşa çıkarılan Türkiye'deki operasyonunda; Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü'ne ait bir suikast hücresinin, İsrailli turistleri hedef alacağı ortaya çıkmıştı. Şüpheliler, Türk istihbaratı tarafından tutuklanmış, ama milliyetleri kamuoyuna açıklanmamıştı.

  MİT-Mossad ilişkisinin Türkiye mimarı: Adnan Menderes olmaktaydı!

  Mossad; MİT ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile elli yılı aşkın süredir mükemmel ilişkiler içinde bulunmaktaydı. Bu ilişkilerin temeli 1958'de dönemin İsrail Başbakanı David Ben-Gurion ile (1960'taki) bir askeri darbenin ardından idam edilen Türk mevkidaşı Adnan Menderes arasında yapılan görüşmede atılmıştı. “Çevre ittifakı” olarak adlandırılan bu ilişkinin mimarı, Mossad'ın ilk başkanı ve Ben-Gurion'un danışmanı Siyonist Reuven Shiloah olmaktaydı. “Düşmanımın düşmanı benim dostumdur” fikrine dayanan gizli ilişkiler aynı dönemde benzer şekilde Arap olmayan diğer Müslüman ülkeler (örneğin, Şah Muhammed Rıza Pehlevi yönetimindeki İran) ve düşman ülkelerdeki etnik ve dinsel gruplar (örneğin, Irak'taki Kürtler, Suriye ve Lübnan'daki Dürziler, yine Lübnan'daki Hristiyanlar ve Güney Sudan'daki gayrimüslim kabileler) ile de kurulmuş durumdaydı…

  Evet, güya “Dindar demokrat!” bilinen Adnan Menderes, MİT’i Mossad’ın güdümüne sokmuş, şimdi “Dindar Kahraman!” kılıfı geçirilen Recep Tayyip Erdoğan MİT’i, Mossad’ın taşeronu yapmıştı! Hem de Erbakan Hocamızın D-8 oluşumuna kattığı İRAN’a karşı Siyonist İsrail’e yanaşmıştı!
  ...
  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..

  Bu Haber 147 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS