• BU MUHALEFET; AKP’YE DOLAYLI HİZMET, MİLLETE İSE, MUSİBET SAYILIRDI!

  BU MUHALEFET; AKP’YE DOLAYLI HİZMET, MİLLETE İSE, MUSİBET SAYILIRDI!

  07 Şubat 2022

   
  | Devamı

  BU MUHALEFET; AKP’YE DOLAYLI HİZMET,

  MİLLETE İSE, MUSİBET SAYILIRDI!

          

  Türkiye’mizde, hem iktidar kanadının hem de muhalefet takımının; ülke çıkarlarımıza, milletimizin huzur ve refahına duyarlı ve tutarlı olmadıkları kanaatini taşıdığımız çok ciddi konular maalesef gündem dışı tutulmaktaydı. Elbette Cumhur İttifakı’nın ve Erdoğan iktidarının birtakım hayırlı ve başarılı icraatları da vardı… Ve yine Millet İttifakı’nın ve CHP kanadının da bazı haklı ve yararlı çıkışları ve çağrıları da bulunmaktaydı… Ancak hem iktidarın, hem de muhalefetin; Türkiye’nin giderek derinleşen ve kangrenleşen ekonomik, siyasi, sosyal, ahlâki ve ailevi sorunları karşısında, ağız birliği etmişçesine… Veya karanlık merkezlere bu konulara değinilmeyeceği sözü verilmişçesine ortaklaşa sessiz ve tepkisiz kalmaları, kafa karıştırıcıydı ve pek çok şaibe ve şüpheyi özünde barındırmaktaydı… İşte Milli Çözüm Dergisi, bu saklanan ve savsaklanan ülke gerçeklerine ve yakın geleceğimizi karartan tehlikeli girişimlere tercüman olmak ve gerçek çıkış yollarını topluma sunmak üzere yola çıkmıştı. Hakkımızda nice mahkemeler açılmasına, defalarca tutuklanmamıza, pek çok saldırı ve sataşmalara rağmen, çok şükür Allah’ın nusret ve inayetiyle, bir avuç sadık ve sağlam dava arkadaşlarımızla 19 yıldır aylık çıkan Dergimiz, aynı hız ve heyecanla, kutlu hedeflerine doğru yol almaktaydı.

  Ekonomik Sefaletin Fotoğrafı!

  Türkiye’nin “Kamu Net Borç Stoku” 1 trilyon 400 milyar doları aşıyordu. 30 Aralık 2021 itibariyle Türkiye’nin “Brüt Dış Borç Stoku”; 500 milyar dolara, “Net Dış Borç Stoku” ise 250 milyar dolara yaklaşıyordu.

  1 trilyon 400 milyar doları bulan “Kamu Net Borç Stoku”kamu sektörünün iç ve dış borç toplamından, elindeki finansal varlıkların düşülmesiyle hesaplanan ve geri kalan net borç stokuna deniyordu.

  Peki “Brüt Dış Borç Stoku” ne oluyordu? Yurt içinde yerleşik kişi veya kurumların, yurt dışında yerleşik kişi veya kurumlara olan borç toplamına ise; “Brüt Dış Borç Stoku” deniyordu ve 2021 sonu itibariyle bu borç 500 milyar doları geçiyordu.

  Bu çok ağır borç yükünün altında kıvranan AKP iktidarı, her şeyimizi özelleştirip dış ve iç sermaye baronlarına milli varlıklarımızı peşkeş çekiyor ve ülkemiz bir nevi ipotek altına sokuluyordu. Cumhuriyet tarihi boyunca toplam 200 milyar dolar olan dış borcu, Erdoğan iktidarları 1 trilyon 400 milyar dolara çıkarıyordu.

  Bakınız; ABD, AB ülkeleri ve Çin’de yoğunlaşan Siyonist ve kapitalist sömürü sermayesi baronları; başta Afrika, Latin Amerika ve Güney Asya’da Türkiye’nin 4 misli büyüklükte topraklar satın almışlardı. Ve bütün bu verimli arazileri, o ülkelere sağladıkları, IMF garantili faizli Dış Borçlarına mahsuben kapatmışlardı. Bu acı gerçeği Aralık 2020’de Sn. Erdoğan bizzat açıklamıştı… Ama Türkiye’mizdeki, “Özelleştirme ve Serbest Bölge” kılıfıyla yabancılara bırakılan vatan topraklarını ise hiç ağzına almamıştı!?

  İşte bu noktada rahmetli Erbakan Hocamızın: “Ey millet, artık uyanın!.. Çünkü ayaklarımızın altından toprak kayıyor toprak!..” uyarılarını hatırlatmamız lazımdı… Bakınız maalesef, özelleşmiş bir ülkede yaşamak durumunda bırakılmıştık… Bizim olmayan otoyollardan ve köprülerden geçmek, bizim olmayan Şehir Hastanelerinde tedavi görmek, bizim olmayan yabancı firmaların montajını yapıp dışarı sattıkları ARABA’ları kendi ihracatımız gibi göstermek ve bütün bu özelleştirilmiş hastaneler, tüneller ve köprüler için, karşı tarafa DOLAR’la garanti vermek zorunda kalmıştık!

  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ
  Bu Haber 599 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS