• Bir Savaşın Anatomisi ve Efsane Komutanın Kahramanlık Hikayesi

  Bir Savaşın Anatomisi ve Efsane Komutanın Kahramanlık Hikayesi

  04 Ocak 2018

   
  | Devamı  Bir Savaşın Anatomisi ve Efsane Komutanın Kahramanlık Hikayesi 

   

  ESDER 'DEN CANLI YAYINDA COK ONEMLI ACIKLAMALAR.BOSNA -SIRP SAVASININ DAHA ONCE HIC DUYMADIGINIZ YANLARI
  PROF DR NECMETTIN ERBAKAN'IN SAVASTAKI FIILI ROLÜ...
  Aziz Erbakan Hocamızın Bosna Savaşındaki Taktikleri

              ESDER Başkanı Mahmut Çelikuş: “Bir örnek daha vereyim, çok çarpıcı bir örnek. Hocamızın çok bilmediğimiz bir yönü vardı. Hocam, aynı zamanda zannediyorum, mana âleminde mi bitirdi, madde âleminde mi, Harp Akademileri Komutanlığı yapmış, benim anladığım kadarıyla. Yani Hocam, kurmaydı. Onu şöyle yaşadık; ilçe başkanlığım dönemimde bir gün dediler ki: “Başkanım, Bosna’dan bir misafir var.” Tam da Bosna savaşının olduğu günler. “Hemen alın gelin” falan. Geldi, Bosnalılar genelde boylu poslu olur falan, bu böyle vasat, orta boylu falan bir adam. Böyle biraz tereddütle karşıladım. Türkçe biliyor. “Yüzbaşı rütbesindeyim, makine mühendisiyim” dedi. Hocamla Türkiye’de tanışıyorlar mesleki olarak. “Bosna savaşı devam ediyor, biz videoya çekiyoruz savaşın durumunu, cepheleri. O videoları Hocama seyrettiriyoruz. Hocam bize taktik veriyor. “Şöyle yapın, böyle yapın” diye. Ben bu videoyu size seyrettiremem. Bu özel, fakat ben bugün geldim, Hocam çok yoğunmuş, “Yarın görüşelim” demiş, ben de öyle deyince “Ne yapayım?” dedim, “Keçiören’de ara seçim var, gitsin oraya destek versin” demiş. Kimseyi de boş bırakmıyor, adamcağız.

  Program Sunucusu Bilali Yıldırım: “Yurt dışından da gelseniz teşkilat çalışması yaptırıyor”

  ESDER Başkanı Mahmut Çelikuş: “Biz de öyle ev ev gezdirdik” falan, böyle anlatıyor, Türkçe’si de var tabi, Bosna devam ediyor. O ara beni kenara çekti şöyle bir açıklama yaptı, çok ilginç. Biliyorsunuz, Saraybosna düz bir ova, etrafı da dağlarla çevrili bir mekân. Bu Sırplar, topçular o şeyde mevzilenmişler, dağlarda-yüksek yerlerde, insanları böyle keklik gibi avlıyorlar. “Bundan çok mustariptik” diyor, hikâyesi falan var. Ondan sonra, bunu anlatınca Hocam dedi ki: “Almanlar bir mermi geliştirdiler, fosforlu mermi. Bunun sapması sıfıra yakın, sıfıra yakın; yağmurda, rüzgârda şundan bundan çok etkilenmeyen bir mermi. Bu mermiyle onları namlularından vuracaksınız!” adres de gösterdi, gittik oradan aldık. O mermilerle biz onları namlularından dağıttık, Sırp topçularını bertaraf ettik ve nefes aldık!” O şeyi, Bosna savaşını fiili olarak bir kurmay gibi, bir asker kurmay gibi fiili olarak yönetti. Bizim mesela bundan haberimiz yok.“

  Program Sunucusu Bilali Yıldırım: “Kıbrıs Barış Harekatı’nda da verdiği taktikler var”

  ESDER Başkanı Mahmut Çelikuş: “Aynen, tabi. Yani Hocamız, aslında bir askeri deha. Biz görmediğimiz şeyler var. Şimdi, şöyle bakınca enteresan, müzik nerde? Sinema nerde? Savaş-harbiye nerde? Yani Allah, böyle bir lider nasip etmiş.”

  Program Sunucusu Bilali Yıldırım: “Bu kadar anlatıyorsak bir sebebi var aslında yani…”

  ESDER Başkanı Mahmut Çelikuş: “Elbette, elbette”

  Bilali Yıldırım’ın sunduğu ve Sadrettin Karaduman, Selman Esmerer, Ali Uğur Bulut ve Mahmut Çelikuş’un konuk oldukları “KONUŞMADAN OLMAZ” isimli TV-5 de yayınlanan programdan, Mahmut Çelikuş isimli konuğun konuşmasından bir kesit.  Bu Haber 55908 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS