• “TÜRKİYE’YE YABANCI ASKER ÇAĞIRMA” TUZAĞI VE TEZKERE TUTARSIZLIĞI

  “TÜRKİYE’YE YABANCI ASKER ÇAĞIRMA” TUZAĞI VE TEZKERE TUTARSIZLIĞI

  20 Kasım 2021

   
  | Devamı

  “TÜRKİYE’YE YABANCI ASKER ÇAĞIRMA” TUZAĞI

  VE

  TEZKERE TUTARSIZLIĞI

          

  Daha önce defalarca hatırlattık: Sn. Erdoğan ne zaman ABD, İsrail ve AB’ye sert çıkışlar yapıyor, çok net ve sivri cümleler kuruyorsa; biliniz ve bekleyiniz ki, ardından çok sinsi ve tehlikeli tavizlerde bulunmaktaydı!.. İşte özelde Joe Biden ve Macron, genelde ABD ve AB’ye yönelik kurusıkı beyanatlarının arkasından 26 Ekim 2021 tarihli Tezkerenin, hem de oldukça sinsi ve tehlikeli maddeler eklenmiş olarak Meclis’ten çıkarılması da, halkı avutup uyutmaya yönelik “Sert ve net politika kahramanlığının!..” yeni bir örneğini oluşturmaktaydı.

  2021 Ekim sonunda TBMM’de bir tezkere kabul edilmişti. Bu yurdumuzu tehdit eden terör unsurlarının, silahlı kuvvetlerimiz tarafından sınır ötesinde de takip ve gereğinin yapılmasına imkân veren bir tezkereydi. Bu tezkere o haliyle elbette kabul edilmeliydi. Ama bu tezkerenin gerekçesinde, bazı tuhaflıklar dikkat çekiciydi. Bir kere böyle tezkereler 6 ay veya 1 yıllık zamanı kapsarken, bu defa 2 yıllık süreyi öngörmüşlerdi. Ama ilginç olan; araya sıkıştırılan bir cümlecikle, “Yabancı askeri varlıkların da yurda kabulü” için yetki istenmişti!?

  Ülkemizi ve Ortadoğu’yu yıllarca karıştıran ve Erbakan Hükümeti’nce sınır dışı edilen, Amerikan Çekiç Güç’ü belasının izleri hâlâ taze iken, 18 yıl önce 1 Mart tezkeresi diye AKP iktidarınca TBMM’ye getirilen tezkerede, on binlerce askerden oluşan ABD silahlı kuvvetlerinin yurda kabulü muhalefetçe haklı olarak şiddetle tenkit edilmişti. Erbakan Hocamız ve Milli Görüşçülerin olağanüstü çabaları ile bu tezkerenin TBMM’den geçmesi engellenmişti. 2014 yılındaki tezkerede de IŞİD ile mücadele bahanesi ile yabancı askerlerin yurda kabulü emrivakisi neticesinde, gelen bu askeri varlıkların başımıza nasıl dertler açtığı hâlâ unutulmuş değildi.

  İşte Meclis’ten geçen 26 Ekim 2021 tarihli tezkere ile “yabancı askerlerin yurda getirilmesinin” önünün açılması, oldukça talihsiz ve tehlikeli bir gelişmedir. Yurda sokulması istenen askeri varlık için, “mesela muz cumhuriyetlerinin askeri varlığı kastedilmiştir” gibi bir izah yapılması ise sorumsuzluktan öte bir terbiyesizliktir. Çünkü bununla elbette ABD askeri varlığı kastedilmiştir. Bu resmen toplumla alay etmek değil de nedir?

  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ  Bu Haber 322 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS