• “Madem böyle üstün teknolojik imkânlarımız var, ne diye bunları kullanmıyor ve düşman unsurları bertaraf etmiyoruz?”

  “Madem böyle üstün teknolojik imkânlarımız var, ne diye bunları kullanmıyor ve düşman unsurları bertaraf etmiyoruz?”

  19 Temmuz 2017

   
  | Devamı  “Madem böyle üstün teknolojik imkânlarımız var, ne diye bunları kullanmıyor ve düşman unsurları bertaraf etmiyoruz?” diyenlere hatırlatmak lazımdı:


  Hz. Davud, Calût’a taşı atarken en uygun anı kollamıştı. Calût’un ileri doğru hamle yaptığı ve gafil davrandığı anı beklemiş ve sapan taşını öyle kullanmıştı. Taşı, karşısındaki devi görür görmez atmamış, en uygun anı, belki de tek fırsatı yakalayınca fırlatmıştı. Çünkü kendi imkânlarının da düşmanlarının hazırlıklarının da farkındaydı.

  Evet Kinetik enerjiye dönüştürülmediği müddetçe potansiyel enerjinin hiçbir kıymet-i harbiyesi olmayacaktır. Özel kuvvetleriniz dünyanın tüm yarışmalarında birinci çıksın, araçlarınız tüm resmi geçitlerde göz kamaştırsın, tatbikatlarda tüm hedefleri 12’den vursunlar; bütün bunlar nihai amaç doğrultusunda koşturulmadıkları müddetçe anlamsızdır. Kendini, hasmını ve durumu bilmek tek başına mücadeleyi kazandırmazdı. Yani Hz. Davud kendi teknolojik imkânını ve düşmanının zayıf yanlarını ne kadar iyi bilirse bilsin, ne kadar çevik olursa olsun, o sapandan o taşı atmadığı müddetçe Calût’u haklayamazdı.

  İşte Türkiye bu teknolojik gelişmeleri başarırken, elindeki ekipmanı-cihazı verimli ve hatasız kullanılabilecek bir kabiliyet kazandırmak maksadıyla çok üst seviyedeki Kara-Deniz ve Hava platformu simülasyon eğitim merkezlerini kurmuş bulunmaktadır. Gerçeği ile birebir verilen eğitimlerde, eksikliklerin farkına varılmakta, değişmesi veya geliştirilmesi gereken yerlerin tespiti ortaya çıkartılıp, bunun önlemini alacak şekilde özel teknolojik ekipmanlar, donanımlar ve yazılımlar hazırlanmaktadır.

  Erbakan Hocamız: “Fikren ve Fiilen İktidar olmak yetmez, Hukuken ve resmen de iktidar olmak lazımdı!” buyurmuşlardı.

  Milli Görüş’ün 40. Yılı kutlamalarının ilki Eylül 2009 Konya’ da yapılmıştı. Erbakan Hocamız o kutlama programında şöyle demişti; “40 sene geçti, istense de istenmese de Türkiye'de fiili hakimiyet milli görüştedir (Milli güçlerdedir). Fiilen iktidar olmak yetmez. Şimdi meselemiz bunu hukuki iktidara çevirmektir” buyurmuşlardı.

  İşte Akdeniz ve Suriye’deki, yaklaşan tarihi hesaplaşma, zulmün yıkılması ve Hakkın hakim olmasıyla sonuçlanacak, ardından Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni bir dünya kurulacaktı!.. 

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN: http://www.millicozum.com/mc/temmuz-2017/milli-savunma-alaninda-turkiyenin-teknolojik-atilimlari-ve-erbakanin-harika-hazirliklari
  Bu Haber 834 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS